|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1. Жеңіл атлетика түсінігі және қозғалыстың озық дағдысы |
Мектеп: №60 жббм |
||||
|
Күні: 03.03.2025ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Иманалиев Ө |
||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі. Жүгіру және оның түрлері |
||||
|
Оқу мақсаттары |
10.3.4.4. Дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын жүзеге асыру |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Білім алушылар дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын түсінеді. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды Көбі: Білім алушылар дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын түсінеді,көрсетеді. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды Кейбірі: Білім алушылар дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын түсінеді,көрсетеді және жүзеге асырады. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды, күрделі мәселелерін түсінеді. |
||||
|
Жетістік критерийлері |
Түрлі жаттығу жұмыстарын орындау барысындағы болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтайды. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Екпін алу, итерілу, ұшу, қону көтерілу, жерге қону фитнес құрамдастары: күш, жылдамдық, төзімділік, икемділік қадамдар, аттау лақтырулар: итеріп шығару, итеру, көтеріп тастау, лақтыру қауіпсіздік, қауіп-қатер сөрелік екпін алу, қашықтық бойынша жүгіру, мәреге жету. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Білім алушылар бір - бірімен келісіп және үйлесімді жұмыс жасауға тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология пәнімен байланыс - дене мүшелерін анықтай біледі. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Планшет қолдану |
||||
|
Бастапқы білім |
Дене шынықтыру сабағында қауіпсіздік техникасын менгерді. |
||||
|
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10мин |
Дайындық бөлімі. Сапқа тұру. Сабақтың тақырыбын хабарлау. Санау арқылы екі топқа бөлу. Техника қауіпсіздігі. Саптық жаттығулар.Орыннан оңға, солға бұрылу. Оқушылар жүгіру жаттығуларын орындайды. Аяқты артқа бүгіп жүгіру. Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру. Әрбір адымда секіріп жүгіру. Ж.Д.Ж.бір орында. |
Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. Кең алаң Ысқырық,секундомер |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жүгіру және оның түрлері
Жүгіру және оның түрлері
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1. Жеңіл атлетика түсінігі және қозғалыстың озық дағдысы |
Мектеп: №60 жббм |
||||
|
Күні: 03.03.2025ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Иманалиев Ө |
||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі. Жүгіру және оның түрлері |
||||
|
Оқу мақсаттары |
10.3.4.4. Дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын жүзеге асыру |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Білім алушылар дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын түсінеді. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды Көбі: Білім алушылар дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын түсінеді,көрсетеді. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды Кейбірі: Білім алушылар дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелді басқару стратегиясын түсінеді,көрсетеді және жүзеге асырады. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды, күрделі мәселелерін түсінеді. |
||||
|
Жетістік критерийлері |
Түрлі жаттығу жұмыстарын орындау барысындағы болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтайды. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Екпін алу, итерілу, ұшу, қону көтерілу, жерге қону фитнес құрамдастары: күш, жылдамдық, төзімділік, икемділік қадамдар, аттау лақтырулар: итеріп шығару, итеру, көтеріп тастау, лақтыру қауіпсіздік, қауіп-қатер сөрелік екпін алу, қашықтық бойынша жүгіру, мәреге жету. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Білім алушылар бір - бірімен келісіп және үйлесімді жұмыс жасауға тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология пәнімен байланыс - дене мүшелерін анықтай біледі. |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Планшет қолдану |
||||
|
Бастапқы білім |
Дене шынықтыру сабағында қауіпсіздік техникасын менгерді. |
||||
|
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10мин |
Дайындық бөлімі. Сапқа тұру. Сабақтың тақырыбын хабарлау. Санау арқылы екі топқа бөлу. Техника қауіпсіздігі. Саптық жаттығулар.Орыннан оңға, солға бұрылу. Оқушылар жүгіру жаттығуларын орындайды. Аяқты артқа бүгіп жүгіру. Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру. Әрбір адымда секіріп жүгіру. Ж.Д.Ж.бір орында. |
Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. Кең алаң Ысқырық,секундомер |
|||
шағым қалдыра аласыз













