|
Білім беру ұйымының атауы |
№12 бастауыш мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бәшімова А.Б |
|||||
|
Күні: |
22.11.2024 |
|||||
|
Сынып:4 «Б» |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ. Жүйке жүйесінің маңызы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.2 жүйке жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау 4.1.2.1 зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне негізінде таңдау себебін түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жүйке жүйесінің адам ағзасындағы рөлін түсіндіру. Жүйке жүйесінің маңызы және оны сақтау жолдары туралы білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер
бойынша талдау,
біріктіру Апта дәйексөзі: Жауапкершілік, адамгершілік қасиеттің көрінісі. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут Өткен білімді еске түсіру 3 минут Жаңа білім 17 минут Оқылым 5 мин Сергіту сәті 2 мин 6 мин
Сабақтың соңы 5 мин Рефлексия |
Психологиялық ахуал: Мынау менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау басым ақылды, Бәрін осы басқарған. Мынау менің оң қолым Мынау менің сол қолым Барлық істі атқарған. «Cast Lots» әдісі бойынша топқа бөлу «Жүйке жүйесін қандай мүшелер құрайды» тақырыбы туралы білімдерін ортаға салады «Миллион кімге бұйырады?» ойыны Жаңа тақырып Кофе әзірлеймін. Әзірлеу барысында «Жедел жауап» әдісі арқылы әр оқушы өз ойларымен бөліседі. Ықтимал жауаптар:
https://youtu.be/xjbdyzC-mF4?si=rKtgK0Nq6MnquDGN Біз кез-келген қимыл жасағанда әртүрлі сезім құшағында боламыз. Сезім мүшелеріне: есту, иіс сезу, сипап сезу, дәм сезу, көру қызметтері жатады. Мәтінді тізбектеп оқиды Дәптермен жұмыс: Сезім мүшелері: көру, есту, иіс сезу, сипап сезу, дәм сезу. «Ойлан» дәм сезу мен иіс сезудің байланысын қалай зерттеуге болады? Топтық зерттеу жұмысы І топ: Оқушылардың көзін байлап, алдарына әртүрлі пішінде заттарды беремін. Нәтижесінде оқушылар ол заттың не екенін ажыратады. ІІ топ: Оқушылардың көзін байлап, алдарына әртүрлі иістегі заттарды беремін. Нәтижесінде оқушылар ол затты иісінен ажыратады. ІІІ топ: Әртүрлі дәмдегі сусындарды ұсынамын. Нәтижесінде оқушылар дәміне қарай сусындарды ажыратады «Көңілді нота» әдісі Топтық жұмыс І топ: «Ойлан, тап!» әдісі бойынша, сезім мүшелерінің суреттеріне дәрігерлер атауын жазады. ІІ топ: «Google» әдісі бойынша интернеттен сезім мүшелерін қорғау ережесін жазады. ІІІ топ: «Жұптастыр» әдісі Жұмбақтап берілген сөйлемді, тиісті сезім мүшелерімен жұптастырады. «Learningapps» әдісі бойынша сәйкестендіреді
|
Оқушыларға мұғалім бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Өткенді пысықтайды Сұрақ-жауап арқылы орындайды Бейнебаянды тамашалайды, талқылайды Ықтимал жауаптар Зерттеу жүргізеді Топтық тапсырмаларды бірлесіп орындайды Сұрақтарға жауап береді Саусақтарымен кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Сезім мүшелері туралы біледі-1б Олар туралы білімдері бар-1б Тәттілермен бағалау Дескриптор: Пікірлердің дұрыс немесе дұрыс емес екендігін таба алды-1б Кестені талапқа сай белгілеп шығады-1б Дескриптор: Сәйкестендіру арқылы мағлұматтар бере алады-1б Ағзалар жүйесі туралы білімі толыққан.-1б Дескриптор: Тәжірибе жасау арқылы сезім мүшелерінің жұмысына баға береді-2б Сезім мүшелері туралы мәліметтері толық-2б Мадақтау Мадақтау |
Жылулық шеңбері Суреттер Сезім мүшелері туралы бейнебаян Дәптер Пішіндер, сусындар, заттар, тағамдар Сезім мүшелерінің суреттері Кері байланыс парағы Электронды тақта |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жүйке жүйесінің маңызы
Жүйке жүйесінің маңызы
|
Білім беру ұйымының атауы |
№12 бастауыш мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бәшімова А.Б |
|||||
|
Күні: |
22.11.2024 |
|||||
|
Сынып:4 «Б» |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ. Жүйке жүйесінің маңызы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.2 жүйке жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау 4.1.2.1 зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне негізінде таңдау себебін түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жүйке жүйесінің адам ағзасындағы рөлін түсіндіру. Жүйке жүйесінің маңызы және оны сақтау жолдары туралы білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер
бойынша талдау,
біріктіру Апта дәйексөзі: Жауапкершілік, адамгершілік қасиеттің көрінісі. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут Өткен білімді еске түсіру 3 минут Жаңа білім 17 минут Оқылым 5 мин Сергіту сәті 2 мин 6 мин
Сабақтың соңы 5 мин Рефлексия |
Психологиялық ахуал: Мынау менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау басым ақылды, Бәрін осы басқарған. Мынау менің оң қолым Мынау менің сол қолым Барлық істі атқарған. «Cast Lots» әдісі бойынша топқа бөлу «Жүйке жүйесін қандай мүшелер құрайды» тақырыбы туралы білімдерін ортаға салады «Миллион кімге бұйырады?» ойыны Жаңа тақырып Кофе әзірлеймін. Әзірлеу барысында «Жедел жауап» әдісі арқылы әр оқушы өз ойларымен бөліседі. Ықтимал жауаптар:
https://youtu.be/xjbdyzC-mF4?si=rKtgK0Nq6MnquDGN Біз кез-келген қимыл жасағанда әртүрлі сезім құшағында боламыз. Сезім мүшелеріне: есту, иіс сезу, сипап сезу, дәм сезу, көру қызметтері жатады. Мәтінді тізбектеп оқиды Дәптермен жұмыс: Сезім мүшелері: көру, есту, иіс сезу, сипап сезу, дәм сезу. «Ойлан» дәм сезу мен иіс сезудің байланысын қалай зерттеуге болады? Топтық зерттеу жұмысы І топ: Оқушылардың көзін байлап, алдарына әртүрлі пішінде заттарды беремін. Нәтижесінде оқушылар ол заттың не екенін ажыратады. ІІ топ: Оқушылардың көзін байлап, алдарына әртүрлі иістегі заттарды беремін. Нәтижесінде оқушылар ол затты иісінен ажыратады. ІІІ топ: Әртүрлі дәмдегі сусындарды ұсынамын. Нәтижесінде оқушылар дәміне қарай сусындарды ажыратады «Көңілді нота» әдісі Топтық жұмыс І топ: «Ойлан, тап!» әдісі бойынша, сезім мүшелерінің суреттеріне дәрігерлер атауын жазады. ІІ топ: «Google» әдісі бойынша интернеттен сезім мүшелерін қорғау ережесін жазады. ІІІ топ: «Жұптастыр» әдісі Жұмбақтап берілген сөйлемді, тиісті сезім мүшелерімен жұптастырады. «Learningapps» әдісі бойынша сәйкестендіреді
|
Оқушыларға мұғалім бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Өткенді пысықтайды Сұрақ-жауап арқылы орындайды Бейнебаянды тамашалайды, талқылайды Ықтимал жауаптар Зерттеу жүргізеді Топтық тапсырмаларды бірлесіп орындайды Сұрақтарға жауап береді Саусақтарымен кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Сезім мүшелері туралы біледі-1б Олар туралы білімдері бар-1б Тәттілермен бағалау Дескриптор: Пікірлердің дұрыс немесе дұрыс емес екендігін таба алды-1б Кестені талапқа сай белгілеп шығады-1б Дескриптор: Сәйкестендіру арқылы мағлұматтар бере алады-1б Ағзалар жүйесі туралы білімі толыққан.-1б Дескриптор: Тәжірибе жасау арқылы сезім мүшелерінің жұмысына баға береді-2б Сезім мүшелері туралы мәліметтері толық-2б Мадақтау Мадақтау |
Жылулық шеңбері Суреттер Сезім мүшелері туралы бейнебаян Дәптер Пішіндер, сусындар, заттар, тағамдар Сезім мүшелерінің суреттері Кері байланыс парағы Электронды тақта |
||
шағым қалдыра аласыз
















