|
Білім беру ұйымының атауы |
Амангелді атындағы жалпы орта білім беретін мектеп |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Курманбаева Б. |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
29.01.25 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 а |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№57 сабақ. Жұмыстың жылуы Қадыр Мырза Әли |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды Тақырып бойынша әңгімелейді |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма. Қыстық заттарды таңдап, оған сәйкес ойын түрі туралы әңгімелеңдер Құндылық мақсаты: Еңбекқор болуға үйрету Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Қысқы еңбек түрлерін ауызша ата
2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы.
Дәптермен жұмыс Сөздік жұмыс Долы боран – алай-дүлей боран. Тұлып – малдың немесе аңның терісінен тігілген кең, ұзын тон. Қамсау – бұл жерде: қорғаныш, пана. Шөрке – кесілген ағаш. Шым-шымдап – біртіндеп. Қадыр Мырза Әлінің өмірбаянымен таныстыру
ФС тапсырмасы 3-тапсырма Өлеңге сүйеніп, оның мазмұнын өз сөзіңмен әңгімеле.
Әр топқа берілген суреттерге қарап әңгімелеу Үйдегі жұмыстар туралы әңгімеле Ата-анаңа қандай жәрдем беру қолыңнан келеді? Сол туралы айт.
Жұптық жұмыс 4-тапсырма. Жұмыстың жылуы тоңып отырған баланы қалай өзгертті? Өзгерісті сызбаға қарап түсіндіріңдер. Жеке жұмыс 6-тапсырма. Өзің қыста қандай еңбек түрін атқарасың? Оның пайдасы неде? Топпен жұмыс Сурет бойынша әңгіме құрастыру
5-тапсырма. Кестедегі тақырыптар бойынша ойыңды жалғастыр. Түсіндір.ауылдағы еңбек түрлері: от жағу,қар күреу,пеш жағу, мұз ою. Қаладағы қысқы еңбек : машинамен қар тазалау көшелерге тұз себу, жолдарға машинамен құм төгу. Мақалдың жалғасын табу Еңбек
ерлікке жеткізер. Еңбек туралы мақал- мәтел айтқызу Үйге тапсырма «Қыстағы еңбек» тақырыбына әңгіме құрастыр.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Кестені толтырады Өлеңді оқиды Кестені толтырады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Өз ойларын жеткізеді Үй тапсырмасын алады Тапсырманы орындайды. Кері байланыс береді Сурет бойынша әңгімелеу |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Қыстық заттарды таңдап, оған сәйкес ойын түрі туралы әңгімелейді-1б ҚБ: « Ою» әдісі
Дескриптор: Қысқы еңбек түрлерін ауызша атайды және кестені толтырады-1б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б
Жарайсыңдар! Дескриптор: Өлеңге сүйеніп, оның мазмұнын өз сөзіңмен әңгімелейді және кестені толтырады-1б
Керемет! Дескриптор: Бала бойындағы өзгерісті сызбаға қарап түсіндіреді-1б Дескриптор: Қысқы еңбек туралы айтады-1б Дескриптор: Кестедегі тақырыптар бойынша ойыңды жалғастырады-1б
« Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Кесте оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жұмыстың жылуы
Жұмыстың жылуы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Амангелді атындағы жалпы орта білім беретін мектеп |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Курманбаева Б. |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
29.01.25 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 а |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№57 сабақ. Жұмыстың жылуы Қадыр Мырза Әли |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды Тақырып бойынша әңгімелейді |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма. Қыстық заттарды таңдап, оған сәйкес ойын түрі туралы әңгімелеңдер Құндылық мақсаты: Еңбекқор болуға үйрету Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Қысқы еңбек түрлерін ауызша ата
2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы.
Дәптермен жұмыс Сөздік жұмыс Долы боран – алай-дүлей боран. Тұлып – малдың немесе аңның терісінен тігілген кең, ұзын тон. Қамсау – бұл жерде: қорғаныш, пана. Шөрке – кесілген ағаш. Шым-шымдап – біртіндеп. Қадыр Мырза Әлінің өмірбаянымен таныстыру
ФС тапсырмасы 3-тапсырма Өлеңге сүйеніп, оның мазмұнын өз сөзіңмен әңгімеле.
Әр топқа берілген суреттерге қарап әңгімелеу Үйдегі жұмыстар туралы әңгімеле Ата-анаңа қандай жәрдем беру қолыңнан келеді? Сол туралы айт.
Жұптық жұмыс 4-тапсырма. Жұмыстың жылуы тоңып отырған баланы қалай өзгертті? Өзгерісті сызбаға қарап түсіндіріңдер. Жеке жұмыс 6-тапсырма. Өзің қыста қандай еңбек түрін атқарасың? Оның пайдасы неде? Топпен жұмыс Сурет бойынша әңгіме құрастыру
5-тапсырма. Кестедегі тақырыптар бойынша ойыңды жалғастыр. Түсіндір.ауылдағы еңбек түрлері: от жағу,қар күреу,пеш жағу, мұз ою. Қаладағы қысқы еңбек : машинамен қар тазалау көшелерге тұз себу, жолдарға машинамен құм төгу. Мақалдың жалғасын табу Еңбек
ерлікке жеткізер. Еңбек туралы мақал- мәтел айтқызу Үйге тапсырма «Қыстағы еңбек» тақырыбына әңгіме құрастыр.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Кестені толтырады Өлеңді оқиды Кестені толтырады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Өз ойларын жеткізеді Үй тапсырмасын алады Тапсырманы орындайды. Кері байланыс береді Сурет бойынша әңгімелеу |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Қыстық заттарды таңдап, оған сәйкес ойын түрі туралы әңгімелейді-1б ҚБ: « Ою» әдісі
Дескриптор: Қысқы еңбек түрлерін ауызша атайды және кестені толтырады-1б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б
Жарайсыңдар! Дескриптор: Өлеңге сүйеніп, оның мазмұнын өз сөзіңмен әңгімелейді және кестені толтырады-1б
Керемет! Дескриптор: Бала бойындағы өзгерісті сызбаға қарап түсіндіреді-1б Дескриптор: Қысқы еңбек туралы айтады-1б Дескриптор: Кестедегі тақырыптар бойынша ойыңды жалғастырады-1б
« Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Кесте оқулық Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















