Материалдар / Жүніс Сахиев «Айдағы жасырынбақ». Тақырыбы мен идеясы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жүніс Сахиев «Айдағы жасырынбақ». Тақырыбы мен идеясы

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылар Жүніс Сахиевтің «Айдағы жасырынбақ» шығармасының идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашады, көркем шығармадан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Сәуір 2024
1179
1 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті


Бөлім:

4-бөлім: Қиял мен шындық

Педагогтің аты-жөні:

Пән мұғалімі:

Машықкер:

Күні:

19.04.2024

Сыныбы: 8 «в»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жүніс Сахиев «Айдағы жасырынбақ». Тақырыбы мен идеясы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.Т/Ж2- әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу.

8.Т/Ж4- көркем шығармадан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Оқушылар Жүніс Сахиевтің «Айдағы жасырынбақ» шығармасының идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашады, көркем шығармадан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Пәнаралық байланысты қолданып, жаратылыстану пәнінен алған білімдерін қолданады. «Айдағы жасырынбақ» шығармасының идеясын анықтап, ұлттық мүдде тұрғысынан ашады, шығармадағы жаңашыл идеяларды анықтайды, берілген үзінді бойынша өз ойларын дәлелдер арқылы сараптайды.

Кейбір оқушылар:

Білім алушылар шығарма бойынша өз пікірлерін білдіріп, жаңашылдығына баға береді, үзінді бойынша өз пікірлерін білдіріп, салыстыру жүргізеді. Ұлттық құндылықтарымызды анықтап, сол жайында пікір білдіреді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

7 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасып, түгендеу.

Психологиялық ахуал

«Сәлемдесу әдісі»

Оқушылар бір-бірімен әр түрлі тәсілдер арқылы амандасады.

Үй тапсырмасын тексеру.

«Лоторея» әдісі.

1) Шығарманың тақырыбы не жайында?

2) Сартай мен Мерген айдағы алғашқы түнде қандай сезімде болғаны туралы айтып беріңіз.

3) Балалардың айда жасырынбақ ойнауы барысында бір-біріне көрінбей қалу себебін көкесі оларға қалай түсіндіргенін баянда.

4) Шығарманың идеясы неде? Оқырманға қандай ой салады?

5)Жүніс Сахиевтің басқа жазушылардан ерекшелігі жайында ойыңыз.

Оқушылар түгенделеді.

Бір-бірімен әр түрлі қимылдар арқылы амандасады.

Айтылым:

Білім алушылар берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын дәлелдейді.

Мұғаліммен кері байланыс жүргізу.




Дескриптор:

- сұрақтарға жауап береді

- өз ойын дәлелдейді


АКТ

Тақта




Лоторея қорапшасы

Сабақтың ортасы

5 минут









5 минут
















10 минут


Жүніс Сахиев «Айдағы жасырынбақ» шығармасының тақырыбы мен идеясы.

Оқу мақсатымен таныстыру.



«Ғарыш айлағы»

  • Жер

  • Ғарыш

  • Ай

Әр тапсырма орындалған сайын зымыранмен айға қарай ұшып, белгіленген мақсатқа жетеді.

1. «Ойланту» әдісі.

Шығармадағы ұлттық құндылықтардың бірі жер анамыз – табиғат жайлы, достық жайлы мақал-мәтелдерді еске түсіріп, фото-суреттер арқылы болжайды.










2. Көркем шығармадан берілген үзінділерді оқып, өз көзқарастарын дәлелдеп, талдау жасайды.


Тыңдалым :

Оқушылар жаңа ақпаратты мұқият тыңдайды.







Айтылым:

Білім алушылар табиғат, достық жайлы мақал-мәтелдер айтып, фото-суреттер арқылы болжам жасайды.








Жазылым/Айтылым: Үзіндіні оқып, ұлттық құндылықты анықтап, талдау жасайды.


Мұғалім мен оқушылардың кері байланысы.









Дескриптор:

-шығарма идеясын анықтайды

- табиғат, достық жайлы мақал- мәтелдер айтады

-суреттерден жасырылған мақалдарды тауып, мағынасын ашады.


Дескриптор:

-үзіндіден ұлттық құндылықты анықтайды

-өз көзқарастарын дәлелдейді


Тақта

Слайд




















8 минут



3. Сабақты қорытындылау мақсатында талдау карточкаларын беру.

Жазылым:

Оқушылар талдау карточкасына шығарма бойынша талдау жасап, пікірлерін жазады.



Дескриптор:

-әңгіме жанрын анықтайды

-кейіпкерлер жайлы пікір білдіреді

-әңгімеде көтерілген мәселелер мен әңгіме түйінін анықтайды.










Сабақтың соңы

5 минут

Үй тапсырмасы: 164 бет 8- тапсырма

Рефлексия«Бүгінгі сабақ мен үшін...»Падлет тақтасын қолдану

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!