Тақырып бойынша 29 материал табылды

Жұптық және топтық ойындар

Материал туралы қысқаша түсінік
жұптық және топтық ойындар арқылы командалық ойынды дамыту
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітілді:


Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия

Пәні:

Дене шынықтыру

Бөлім:

8 бөлім – Денсаулық және дене белсенділігі

Педагогтың аты-жөні:

Сұраған Р

Күні :

14.05.2026 ж

Сынып: 1 «А»

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны 0

Сабақтың тақырыбы :

Секіруді дамыту үшін тапсырмалар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.1.5.5 Түрлі кеңістіктерде бірқатар іс-қимылдарды біледі және орындай алады

Сабақтың мақсаты


-жарыс кезінде және жаттығу кезінде тапсырмаларды орындай алады

-кеңістікте бірқатар іс-қимылдарды біледі

Құндылықтар

Жасампаздық және жаңашылдық айы

-Зерттеуге ,экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(15 минут)

Дайындық бөлім: 12-15 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.

  • Саламатсыздар ма,оқушылар?!

  • Көңіл күйлеріңіз қалай?

Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту.

Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру.

Арақашықтықты сақтау.

1. Қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру

2. Қол жанда, өкшемен жүру

3. Қол белде , аяқтың ішкі, сыртқы

Қырымен

4. Қол алға тіке созып, жартылай отырып жүру

5. Отырып жүру

6. Спорттық тәсілмен жүру

Жүгіру жаттығулары:

1.Залды айналып жүгіру

2. Залдың ортасымен екі қатар айналып жүгіру.

3. Залдың ортасымен бір қатар айналып жүгіру.

4.Жылан тәрізді жүгіру

5.Еркін жүріп бастапқы қалыпқа келу..

6.Екі қатарға тұрып қозғалыстағы арнайы жаттығуларын жасау;

-тізені көтеріп жүгіру

-аяқты артқа сермеп жүгіру

-қиғаш жүгіру

-жылдам жүгіру.

7 Жүріске ауысып,тыныс алу

Мұрынмен тыныс алу.

Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

«Бас бармақ» әдісі


Бос кеңісті,

спорт зал,







Сабақтың ортасы

(20 минут)

Эстафеталық ойын .

1-тапсырма.

Денені қыздыру жүгіріп келу

2-тапсырма.

Секіру арқылы жарысу

3-тапсырма.

Қисық әдіс пен тексеру

4-тапсырма.

Доп пен секіру



Тапсырманың дескриптор:Білім алушы

1.қауіпсіздік техникасын сақтайды;

2. ара қашықтықты сақтайды

3.жылдам, епті қозғалады;

4.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады,допты тебеді;






Ойын ережелерін сақтай отырып,

тапсырмаларды орындайды.

Оқушылар орындай алады

сақтау.

.










«Бас бармақ» әдісі











































Суреттер



























доп,

ысқырық



Сабақтың соңы

(5 минут)


Кері байланыс

1. жүрек (лайк) алса – сабақ ұнады.

2.басбармақ–сабақ орташа денгейде ұнады.

3.отырып қалса– сабақ ұнамады.

Осымен сабақ аяқталды.

Сау болыңдар!

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.


Рефлексия парағы







































Бекітілді:


Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия

Пәні:

Дене шынықтыру

Бөлім:

Қозғалмалы ойындар.

Педагогтың аты-жөні:

Омарова.А.Ж

Күні :

08.05.2026ж

Сынып: 2«Д»

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны 0

Сабақтың тақырыбы :

Мен және спорт эстафеталық ойындар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.6.1. Шығармашылық қабілеттерді және идеяларды түсіндіру және көрсету.

Сабақтың мақсаты


Оқушыларға дене жаттығуларын орындау арқылы ережелері мен әдістерін қолдана біледі.

Құндылықтар

Жасампаздық және жаңашылдық

Зерттеуге,экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(15 минут)

Дайындық бөлім: 12-15 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.

  • Саламатсыздар ма,оқушылар?!

  • Көңіл күйлеріңіз қалай?

Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту.

Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру.

Арақашықтықты сақтау.

Мұрынмен тыныс алу.

Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу.

Жалпы дамыту жаттығулары.

Бейне ролик арқылы жаттығуды орындату.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

«Бас бармақ» әдісі


Бос кеңісті,

спорт зал,




Сабақтың ортасы

(20 минут)

Жаңа сабақты түсіндіру

Сұрақ – жауап арқылы сабақтың тақырыбын түсіндіріп кету

1. Дене тәрбиесі сабағы не береді?

(Қимыл–қозғалысты,машықтандыру,дене мәдениетін қалыптастыру,денені шынықтыру,тәрбиелеу,жалпы дамыту жаттығуларын меңгерту)

Қауіпсіздік техникасы

Мектепте және денешынықтыру сабағында тәртіп ережелерін сақтап жүруді қайталау, түсіндіру, әнгімелесу,Тапсырма орындағанда ешкімге кедергі келтірмей,өз жолымен жүгіру.

Басқа жүгірушінің жолына өтіп кетуге болмайды.Қатарласа жүгіріп келе жатқан сыныптасарымен әңгімелесуге,оларға тым жақындауға болмайды.

Оқушылар дайындық жаттығуларын орындайды.

1.Класты 5 топқа бөлінеді.

2.Жарыс кезеңдерімен таныстыру.

3. Жарыс кезеңдері.

4. Қорытындылау


3.Жарыс кезеңдері:

1.Эстафеталық таяқшамен жүгіру

2.Шеңберді жүргізу

3.Доптарды жинау

4.Допты ракеткамен жүргізу\

5.Жыланша жүріп өту


4.Жарысты қорытындылау

1орын-1 топ

2орын-2 топ

3орын-4 топ


Тапсырманың дескрипторы:Білім алушы

1.қауіпсіздік техникасын біледі,сақтайды;

2.ара қашықтықты сақтайды;

3.тапсырмаларды мұғалім көрсеткендей орындайды

4.Жаттығуларды орындау кезінде аяқтың қолдың белдің дұрыс бағытта қозғалуын дұрыс орындайды, қатаң түрде сақталуын ескереді ;

Сұрақтарға жауап береді.



ережелерін сақтай отырып,

тапсырмаларды орындайды.



«Бас бармақ» әдісі





















ҚБ «Қол шапалақ»












Сабақтың соңы

(5 минут)


Кері байланыс «ТikTok» әдісі.

1. жүрек (лайк) алса – сабақ ұнады.

2.коментарий белгісін алса – пікірім бар.

3.ұшақ белгісі – достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша.

Осымен сабақ аяқталды.Сау болыңыздар!


Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.


Рефлексия парағы













Бекітілді:


Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия

Пәні:

Дене шынықтыру

Бөлім:

5-бөлім Шаңғы/ кросс/коньки дайындығы

Педагогтың аты-жөні:

Исмагулов Абзал Аманкельдыевич

Күні :

02.02.2026 жыл

Сынып: 10 «Ә»

Қатысушылар саны 24

Қатыспағандар саны 0

Сабақтың тақырыбы :

Техникалық дағдыларды қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

10.3.2.2. Кейбір жаттығу түрлері үшін дене қыздыру және қалыпқа келу процесін оңтайландыруды талқылау

Сабақтың мақсаты


Оқушылар кейбір жаттығу түрлері үшін дене қыздыру және қалыпқа келу процесін оңтайландыруды талқылайды

Құндылықтар

Әдеп нормаларын ұстану.Дұрыс қарым-қатынас орната білу.Салауатты өмір салтын ұстану.Білуге, жаңаны тануға құштар болу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

(15 минут)

Дайындық бөлім: 12-15 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.

  • Саламатсыздар ма,оқушылар?!

  • Көңіл күйлеріңіз қалай?

Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту.

Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру.

Арақашықтықты сақтау.

Мұрынмен тыныс алу.

Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары.

Бейне ролик арқылы жаттығуды орындату.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

«Бас бармақ» әдісі


Бос кеңісті,

спорт зал,







Сабақ

тың ортасы

(20 минут)

Шаңғы дайындығындағы қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.

1. Киімі жылы болу керек.

2.шаңғы аяқ киімі аяқты қыспауы үшін кең болғаны дұрыс.

3.Шаңғының бекіткіші дұрыскиілуін еәрдайым назар аударып отыру қажет.

4.Қалың қармен, мұздақты жерлермен, бұталар арасынан сақтықпен өту қажет.

5.кезекпен белгілі арақашықтықты сақтай отырып сырғанайды.

6.Шаңғы әр оқушының бойының биіктігіне сай таңдалуы керек.

7.Шаңғы тебу алаңына шығар сәтте, оқушылар шаңғы мен таяқты қауіпсіз етіп жинап ұcтауы қажет.

10.Құлаған сәтте алға және артқа құлауға болмайды оң немесе сол жаққа құлаған өте дұрыс.

11.Шаңғымен қар жоқ, жолсыз жермен жүруге тиым салынады,оқушылардың өміріне өте қауіпті. Ережелерді әроқушы қатаң сақтауы керек.Шаңғы жабдықтарын бойға байланысты дұрыс таңдау.



Шаңғымен жүру коньки жүрісі және классикалық болып екі негізгі түрге немесе стильге бөлінеді.

Классикалық қозғалыстарға шаңғымен сырғанау әдістері жатады, онда шаңғы шаңғышының қозғалыс бағытымен (бұрылыстардан өту техникасын қоспағанда) сырғанайды.

Коньки жүрісі конькимен сырғанау спортының қозғалыстарын еске түсіреді, бірақ мұнда қосымша таяқтар қолданылады.

Коньки жүрісі тау шаңғысында жылдамдық алу үшін пайдаланылады.

Шаңғы жүрістері алма-кезек және бірмезгілді бір адымды болып бөлінеді. Шаңғымен алма-кезек жүріс – алдымен бір, содан кейін екінші таяқпен серпілу. Бірмезгілді бір адымды жүріс – бір мезгілде екі таяқпен серпілу. Бұл сырғу жылдамдығын арттырады. Шаңғымен өрден түскен кезде үш (негізгі, жоғарғы және төменгі тұрыс) ережені игеру ойлы-қырлы жерлерде тез әрі қауіпсіз қозғалуға мүмкіндік береді.


Тапсырманың дескриптор:Білім алушы

1.қауіпсіздік ережесін сақтайды;

2. ара қашықтықты сақтайды;

3.шаңғымен жүру техникасын біледі;

4.дала кеңістігінде бағдар жасай алады;


ережелерін сақтай отырып,

тапсырмаларды орындайды.

Оқушылар орындай алады

сақтау.

.

Негізгі тұрыс

Жоғарғы тұрыс


Төменгі тұрыс


«Бас бармақ» әдісі

























ҚБ «Қол шапалақ»







































Сабақ

тың соңы

(5 минут)


Кері байланыс «ТikTok» әдісі.

1. жүрек (лайк) алса – сабақ ұнады.

2.коментарий белгісін алса – пікірім бар.

3.ұшақ белгісі – достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша.

Осымен сабақ аяқталды.

Сау болыңдар!

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.


Рефлексия парағы











































Бекітілді:

Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия

Пәні:


Бөлім:

2-бөлім Командалық спорттық ойындар

Педагогтың аты-жөні:

Сактаганова Айдана Кадыргалиевна

Күні :

16.10.2024 жыл

Сынып: 6 «А»

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны 0

Сабақтың тақырыбы :

Спорттық ойындарда тактикалық әрекеттерді қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.1.2.1 ­ қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құру және орындау

Сабақтың мақсаты


Оқушылар қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құрады және орындайды

Құндылықтарды дамыту

Тәуелсіздік және отаншылдық айы.

Мемлекеттік тілді меңгеру

Оқуға,өз халқының рухани мәдениетінің бір бөлігі ретінде ана тіліне деген қызығушылығын таныту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

(15 минут)

Дайындық бөлім: 12-15 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.

  • Саламатсыздар ма,оқушылар?!

  • Көңіл күйлеріңіз қалай?

Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту.

Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру.

Арақашықтықты сақтау.

Мұрынмен тыныс алу.

Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу.

Жалпы дамыту жаттығулары.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

«Бас бармақ» әдісі

Бос кеңісті,

спорт зал,




Сабақ

тың ортасы

(20 минут)

Сұрақ – жауап арқылы сабақтың тақырыбын түсіндіріп кету

1.Волейболшыға аса қажетті қозғалыс дағдыларын тізбектеп бере аласыздар ма?

(Қимыл–қозғалысты машықтандыру,дене мәдениетін қалыптастыру,денені шынықтыру,тәрбиелеу,секіру,соғу,ұшу,жүгіру)

Волейбол ойынының қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.Ойын кезінде жарақат алып қалу қауіпінің алдын алуды және қауіпсіздік ережелерін түсіндіреді;

Допты қайтару әдісінің дұрыстығына назар аударады;

Ұсынылған қозғалыс әрекеттерінің сапалы орындалуын сараптаптауды оқушыларға ұсынады;

Волейболда допты қабылдау мен қайтаруды, орын ауыстыруды меңгеру маңызды екенін түсіндіреді;

1-әрекет.

Допты жоғарыдан беру (қайталау). Жұптар бір-бірлеріне қарама қарсы тұрып тапсырмаларды кезек-кезекпен орындайды:

- допты берудің орындалу үлгісін орындау (имитация) – допты өзінің үстіне жоғары лақтыру, алға қозғала ұстап алу;

- сол жаттығуды қайталау тек ұстау орнына қарсы тұрған серіктесіне жалғап жіберу;

- ешқандай тоқтатусыз серіктеске жалғау;

- жоғарыдағыларды серіктеспен тордың екі жағына орналасудан орындау;

- жоғарыдағылардың барлығын оңға және солға жанмен қозғала отырып қайталау.

2-әрекет.

Допты төменнен екі қолмен қабылдау (қайталау). Жұптар бір-бірлеріне қарама қарсы тұрып тапсырмаларды кезек-кезекпен орындайды:

- допты төменнен қабылдаудың орындалу үлгісін (имитация) допсыз қайталау;

- допты өзінің үстіне жоғары лақтырып екі қолмен төменнен қабылдау;

- екі қолмен допты жерге ұрып, доптың соғылған жеріне қарай орын ауыстырып, төменге түсіп келе жатқан допты екі қолмен төменнен қабылдау;

- серіктеспен қарама-қарсы тұрудан допты төменнен қабылдауды орындау;

- серітестің біреуі допты лақтырып береді екіншісі допты төменнен қабылдауды орындайды;

- жұптар допты жоғарыдан қабылдап өздернің үстіне жоғары көтереді де төменнен қабылдау тәсілімен кері қайтарады;

- жұптар жоғарыдағылардың барлығын тордың екі жағында тұрудан орындайды.

Тапсырманың дескриптор:Білім алушы

1.қауіпсіздік ережесін сақтайды;

2.ара қашықтықты сақтап,жылдам,епті қозғалады;

3.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады;

4.допты жоғарыдан,төменнен қабылдауды біледі;

Сұрақтарға жауап береді.




















«Бас бармақ» әдісі






Оқушылардың бірін-бірі және өзіндік бағалауы тәжірибеленедіӘрбір тапсырмаларды орындап болған соң оқушылар өздері қол жеткізген немесе қиындық тудырған критерийлерді анықтап серіктесіне айтып отырады.








ҚБ «Қол шапалақ»










Shape1
























Сабақ

тың соңы

(5 минут)


Кері байланыс

1 – сабақ ұнады.

2– пікірім бар.

3-достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша.

Осымен сабақ аяқталды.Сау болыңыздар!


Бүгінгі сабақтан түйген ойлары ментұжырымдарынабайланысты керібайланыс жасайды.






Бекітілді:

Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия

Пәні:

Дене шынықтыру

Бөлім:

6-БӨЛІМ

Педагогтың аты-жөні:

Сактаганова Айдана Кадыргалиевна

Күні :

24.02.2025жыл

Сынып: 11 «Б»

Қатысушылар саны 34

Қатыспағандар саны 0

Сабақтың тақырыбы :

Ойын- сауық ойындары-ның мәселесін шешу дағдысы (Волейбол. Қорғаныста ойнау әдістері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

11.2.8.8. Рөлдерді орындауда туындаған әртүрлі қозғалыс контексінде жеке қабілеттілікті анықтау

Сабақтың мақсаты


Оқушылар Бірлескен жұмысты оңтайландыру мақсатында өзінің және өзгенің командалық көшбасшылық дағдысын таңдайды және түсіндіреді

Құндылықтар

Жасампаздық пен жаңашылдық айы

Сыни тұрғыдан ойлау,техникаларды анықтау және ойынға қарсы түсініктерді

Сыни көзқарастың болуы

Физикалық белсенді болу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

(15 минут)

Дайындық бөлім: 12-15 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.

  • Саламатсыздар ма,оқушылар?!

  • Көңіл күйлеріңіз қалай?

Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту.

Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру.

Арақашықтықты сақтау.

Мұрынмен тыныс алу.

Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу.

Жалпы дамыту жаттығулары.


Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

«Бас бармақ» әдісі

Бос кеңісті,

спорт зал,




Сабақ

тың ортасы

(20 минут)

Сұрақ – жауап арқылы сабақтың тақырыбын түсіндіріп кету

1.Волейболшыға аса қажетті қозғалыс дағдыларын тізбектеп бере аласыздар ма?

(Қимыл–қозғалысты машықтандыру,дене мәдениетін қалыптастыру,денені шынықтыру,тәрбиелеу,секіру,соғу,ұшу,жүгіру)

Волейбол ойынының қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.Ойын кезінде жарақат алып қалу қауіпінің алдын алуды және қауіпсіздік ережелерін түсіндіреді;

Допты қайтару әдісінің дұрыстығына назар аударады;

Ұсынылған қозғалыс әрекеттерінің сапалы орындалуын сараптаптауды оқушыларға ұсынады;

Волейболда допты қабылдау мен қайтаруды, орын ауыстыруды меңгеру маңызды екенін түсіндіреді;

1-әрекет.

Допты жоғарыдан беру (қайталау). Жұптар бір-бірлеріне қарама қарсы тұрып тапсырмаларды кезек-кезекпен орындайды:

- допты берудің орындалу үлгісін орындау (имитация) – допты өзінің үстіне жоғары лақтыру, алға қозғала ұстап алу;

- сол жаттығуды қайталау тек ұстау орнына қарсы тұрған серіктесіне жалғап жіберу;

- ешқандай тоқтатусыз серіктеске жалғау;

- жоғарыдағыларды серіктеспен тордың екі жағына орналасудан орындау;

- жоғарыдағылардың барлығын оңға және солға жанмен қозғала отырып қайталау.

2-әрекет.

Допты төменнен екі қолмен қабылдау (қайталау). Жұптар бір-бірлеріне қарама қарсы тұрып тапсырмаларды кезек-кезекпен орындайды:

- допты төменнен қабылдаудың орындалу үлгісін (имитация) допсыз қайталау;

- допты өзінің үстіне жоғары лақтырып екі қолмен төменнен қабылдау;

- екі қолмен допты жерге ұрып, доптың соғылған жеріне қарай орын ауыстырып, төменге түсіп келе жатқан допты екі қолмен төменнен қабылдау;

- серіктеспен қарама-қарсы тұрудан допты төменнен қабылдауды орындау;

- серітестің біреуі допты лақтырып береді екіншісі допты төменнен қабылдауды орындайды;

- жұптар допты жоғарыдан қабылдап өздернің үстіне жоғары көтереді де төменнен қабылдау тәсілімен кері қайтарады;

- жұптар жоғарыдағылардың барлығын тордың екі жағында тұрудан орындайды.

Тапсырманың дескриптор:Білім алушы

1.қауіпсіздік ережесін сақтайды;

2.ара қашықтықты сақтап,жылдам,епті қозғалады;

3.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады;

4.допты жоғарыдан,төменнен қабылдауды біледі;

Сұрақтарға жауап береді.
























«Бас бармақ» әдісі








Оқушылардың бірін-бірі және өзіндік бағалауы тәжірибеленедіӘрбір тапсырмаларды орындап болған соң оқушылар өздері қол жеткізген немесе қиындық тудырған критерийлерді анықтап серіктесіне айтып отырады.








ҚБ «Қол шапалақ»












Shape2































Сабақ

тың соңы

(5 минут)


Кері байланыс «ТikTok» әдісі

1. жүрек (лайк) алса – сабақ ұнады.

2.коментарий белгісін алса – пікірім бар.

3.ұшақ белгісі – достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша.

Осымен сабақ аяқталды.Сау болыңыздар!


Бүгінгі сабақтан түйген ойлары ментұжырымдарынабайланысты керібайланыс жасайды.


Рефлексия парағы




































































Бекітілді:


Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия

Пәні:

Дене шынықтыру

Бөлім:

Командалық спорттық ойындар.

Педагогтың аты-жөні:

Омарова.А.Ж

Күні :

08.05.2026ж

Сынып: 7 «Д»

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны 0

Сабақтың тақырыбы :

Футбол ойыны.Тактикалық іс-әрекет ,жеке,топтық,командалық.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.1.5.1 Композициялық идеялар мен стратегиялар,қарапайым тактикаларды бағалау және құрастыра білу.

Сабақтың мақсаты


Оқушылар аздаған ауқымдағы дене жаттығуларының тактикасын, стратегиясын және құрылымдық идеяларын біледі және сипаттай алады.

Құндылықтарды дарыту:

Жасампаздық және жаңашылдық

-Әр түрлі таным құралдарын қолдану,әлем туралы білімді жинақтай алу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(15 минут)

Дайындық бөлім: 12-15 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.

  • Саламатсыздар ма,оқушылар?!

  • Көңіл күйлеріңіз қалай?

Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту.

Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру.

Арақашықтықты сақтау.

Мұрынмен тыныс алу.

Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары.

Бейне ролик арқылы жаттығуды орындату.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

«Бас бармақ» әдісі


Бос кеңісті,

спорт зал,













Сабақтың ортасы

(20 минут)

Футбол ойыны
Ойынның негізгі ережелері.Футболды әрқайсысында 11 ойыншысы бар екі команда ойнайды.Ойын ұзындығы 100-110 м, ені 60-75 м болатын тік төртбұрышты тегіс көгалдарда  ойналады.

1-тапсырма.Футбол добын конустар арасынан алып жүреді. Әр оқушыда бір доптан. Бұл жаттығуда оқушылар допты жақсы сезінуімен қатар аяқ буынын қыздырады. Конустар арасынан асықпай бір қалыпты дұрыс допты алып жүреді.Допты алып жүргенде аяқтың сыртқы немесе ішкі жағымен өз қалауларынша қолданады

2-тапсырма.Бір-біріне допты еден арқылы пас алмасады. Жаттығуды орындауда доптың дұрыс қарсы тұрған оқушыға бағыттауын қадағалайды. Допты табан арқылы тоқтатып, аяқтың сыртқы жағымен апереді.

3-тапсырма. Оқушылар алаңның ортасында 3-2 не болмаса, 4-1 болып квадрат ойнайды. Бұл жаттығуда оқушылар жылдам допты бір-біріне әперу болып табылады. Оқушылардың жеке шеберліктері жақсы көрінеді.

4-тапсырма.Оқушыларға мұғалімнің допты беру арқылы қақпаға допты тебу жаттығуы

5-тапсырма.Екі жақты ойын


Тапсырманың дескриптор:Білім алушы

1.қауіпсіздік техникасын сақтайды;

2. ара қашықтықты сақтайды,допты аяқпен жүргізеді;

3.жылдам, епті қозғалады;

4.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады,допты тебеді;

Сұрақтарға жауап береді.








«Бас бармақ» әдісі











ҚБ «Қол шапалақ»




















Сабақтың соңы

(5 минут)


Кері байланыс «ТikTok» әдісі.

1. жүрек (лайк) алса – сабақ ұнады.

2.коментарий белгісін алса – пікірім бар.

3.ұшақ белгісі – достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша.

Осымен сабақ аяқталды.

Сау болыңдар!

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.


Рефлексия парағы























Бекітілді:


Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия

Пәні:

Дене шынықтыру

Бөлім:

8-бөлім Жүгіру секіру лақтыру дағдыларын жақсарту

Педагогтың аты-жөні:

Сактаганова Айдана Кадыргалиевна

Күні :

12.05.2025 жыл

Сынып: 6 «А»

Қатысушылар саны 33

Қатыспағандар саны 0

Сабақтың тақырыбы :

Ағзаның бейімділік қабілеттерін дамыту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.2.8.1 ­ түрлі қимыл-қозғалыс негіздерінен туындаған рөлдерді сезініп, олардың айырмашылықтарын түсіндіре білу

Сабақтың мақсаты


Оқушылар түрлі қимыл-қозғалыс негіздерінен туындаған рөлдерді сезінеді, олардың айырмашылықтарын түсіндіре біледі

Құндылықтар

Қоғамда әлеуметтік нормаларды ,ережелерді білу және түсіну

Басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(15 минут)

Дайындық бөлім: 12-15 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.

  • Саламатсыздар ма,оқушылар?!

  • Көңіл күйлеріңіз қалай?

Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту.

Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру.

Арақашықтықты сақтау.

Мұрынмен тыныс алу.

Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары.

Көрсетіп жаттығуды орындату.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

«Бас бармақ» әдісі


Бос кеңісті,

спорт зал,




Сабақтың ортасы

(20 минут)

Қауіпсіздік ережесі

Спорттық киім өзіне шақ болуы қажет

Спорттық аяқ киім жайлы болуы тиіс

Секіретін жерде бөгде заттардың болмауы тиіс,секіретін оқушының алдына тұрмау.

Ұзындыққа секірудің үш кезеңін түсіндіру

1.Серпілу жерден көтерілу

Секірер алдында сызықты баспау,жерден көтерілу кезінде жылдамдықты төмендетпеу және серпілген аяқты дереу тіктей жазып,денені жоғары және алға қарай қалықтай ұшу.

2.Самғау ұшу немесе қалықтау

Екі аяқтың тізесін бір деңгейге келтіріп,сол тәсілде аяқты кеудеге жақындату.Тізе төске жақындаған кезде ,кеудені де тізеге қарай бүгу.Тізенің кеудеге жақындаған сәтінен бастап осы мезетте жерге түсуге әзірлену.

3.Жерге түсу

Жерге екі аяқпен бір мезетте түсу.Жерге түсуге жақындағанда қолды алға аяқтың басына қарай созу,кеуденің алға шығуын тездете отырып,дереу кейінге кету

Оқушылар жеке-жеке ұзындыққа секіреді.

Ұлттық дайындық деңгейі ұл 180 см,қыз 160 см

Президенттік деңгей ұл 180 см ,қыз 165 см


Тапсырманың дескриптор:Білім алушы

1.қауіпсіздік техникасын сақтайды;

2.Секіру барысында жіберілген қателіктер ескертіліп,түзу жаттығуларын жасайды.

3.Тізені бүгіп,қос аяқпен секіре алады.

4.Секіруші жерге қону сатысын аяқтың ұшымен орындай алады.

Сұрақтарға жауап береді.











«Бас бармақ» әдісі











ҚБ «Қол шапалақ»




















Сабақтың соңы

(5 минут)


Кері байланыс

Дене қызуын бастапқы қалыпқа келтіру,тыныс алу жаттығулары

Сабақты қорытындылау,оқушылар арасында ауызша марапаттап,атап өту

Сау болыңдар!

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.



























Бекітілді:

Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия

Пәні:

Дене шынықтыру

Бөлім:

VIII-бөлім Денсаулық туралы білім алу және практика арқылы

машықтандыру

Педагогтың аты-жөні:

Сактаганова Айдана Кадыргалиевна

Күні :

08.05.2025 жыл

Сынып: 4 «В»

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны 0

Сабақтың тақырыбы :

Жүгіру дағдылары мен денсаулықты нығайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.1.3.1 қимылды орындаудың уақыт, кеңістік және бір қалыптылық туралы түсініктерін көрсететін бірқатар тиімді машықтарды және жүйеліліктерді түсіну және қолдана білу

Сабақтың мақсаты


Оқушылар қимылды орындаудың уақыт, кеңістік және бір қалыптылық туралы түсініктерін көрсететін бірқатар тиімді машықтарды және жүйеліліктерді түсіну және қолдана білу

Құндылықтар

Қоғамда әлеуметтік нормаларды ,ережелерді білу және түсіну

Басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(15 минут)

Дайындық бөлім: 12-15 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.

  • Саламатсыздар ма,оқушылар?!

  • Көңіл күйлеріңіз қалай?

Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту.

Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру.

Арақашықтықты сақтау.

Мұрынмен тыныс алу.

Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары.

Көрсетіп жаттығуды орындату.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

«Бас бармақ» әдісі


Бос кеңісті,

спорт зал,




Сабақтың ортасы

(20 минут)

Қауіпсіздік ережесі

Спорттық киім өзіне шақ болуы қажет

Спорттық аяқ киім жайлы болуы тиіс

Секіретін жерде бөгде заттардың болмауы тиіс,секіретін оқушының алдына тұрмау.

Ұзындыққа секірудің үш кезеңін түсіндіру

1.Серпілу жерден көтерілу

Секірер алдында сызықты баспау,жерден көтерілу кезінде жылдамдықты төмендетпеу және серпілген аяқты дереу тіктей жазып,денені жоғары және алға қарай қалықтай ұшу.

2.Самғау ұшу немесе қалықтау

Екі аяқтың тізесін бір деңгейге келтіріп,сол тәсілде аяқты кеудеге жақындату.Тізе төске жақындаған кезде ,кеудені де тізеге қарай бүгу.Тізенің кеудеге жақындаған сәтінен бастап осы мезетте жерге түсуге әзірлену.

3.Жерге түсу

Жерге екі аяқпен бір мезетте түсу.Жерге түсуге жақындағанда қолды алға аяқтың басына қарай созу,кеуденің алға шығуын тездете отырып,дереу кейінге кету

Оқушылар жеке-жеке ұзындыққа секіреді.

Ұлттық дайындық деңгейі ұл 180 см,қыз 160 см

Президенттік деңгей ұл 180 см ,қыз 165 см


Тапсырманың дескриптор:Білім алушы

1.қауіпсіздік техникасын сақтайды;

2.Секіру барысында жіберілген қателіктер ескертіліп,түзу жаттығуларын жасайды.

3.Тізені бүгіп,қос аяқпен секіре алады.

4.Секіруші жерге қону сатысын аяқтың ұшымен орындай алады.

Сұрақтарға жауап береді.











«Бас бармақ» әдісі











ҚБ «Қол шапалақ»




















Сабақтың соңы

(5 минут)


Кері байланыс

Дене қызуын бастапқы қалыпқа келтіру,тыныс алу жаттығулары

Сабақты қорытындылау,оқушылар арасында ауызша марапаттап,атап өту

Сау болыңдар!

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.

















Бекітілді

Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия

Пәні:

Дене шынықтыру

Бөлім:

5-бөлім. Шаңғы /Кросс/ Коньки дайындығы

Педагогтың аты-жөні:

Омарова.А.Ж

Күні :

30.01.2026 жыл

Сынып: 6«А»

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы :

Шаңғы.Қашықтықты жүріп өтудегі шығармашылық тапсырмалар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.1.3.1Арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті тыңдай білу.

Сабақтың мақсаты


Оқушылар өзінің және басқалардың қозғалыс қызметін орындауды жетілдіре біледі.

Құндылықтар

Заң және тәртіп айы.

Құқықтық жүйе мен адам құқықтарының негізлерін білу.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

(15 минут)

Дайындық бөлім: 12-15 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.

  • Саламатсыздар ма,оқушылар?!

  • Көңіл күйлеріңіз қалай?

Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту.

Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру.

Арақашықтықты сақтау.

Мұрынмен тыныс алу.

Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

«Бас бармақ» әдісі


Бос кеңісті,

спорт зал,




Сабақ

тың ортасы

(20 минут)

Шаңғы дайындығындағы қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.

1. Киімі жылы болу керек.

2.шаңғы аяқ киімі аяқты қыспауы үшін кең болғаны дұрыс.

3.Шаңғының бекіткіші дұрыскиілуін еәрдайым назар аударып отыру қажет.

4.Қалың қармен, мұздақты жерлермен, бұталар арасынан сақтықпен өту қажет.

5.кезекпен белгілі арақашықтықты сақтай отырып сырғанайды.

6.Шаңғы әр оқушының бойының биіктігіне сай таңдалуы керек.

7.Шаңғы тебу алаңына шығар сәтте, оқушылар шаңғы мен таяқты қауіпсіз етіп жинап ұcтауы қажет.

10.Құлаған сәтте алға және артқа құлауға болмайды оң немесе сол жаққа құлаған өте дұрыс.

11.Шаңғымен қар жоқ, жолсыз жермен жүруге тиым салынады,оқушылардың өміріне өте қауіпті. Ережелерді әроқушы қатаң сақтауы керек.Шаңғы жабдықтарын бойға байланысты дұрыс таңдау.



Шаңғымен жүру коньки жүрісі және классикалық болып екі негізгі түрге немесе стильге бөлінеді.

Классикалық қозғалыстарға шаңғымен сырғанау әдістері жатады, онда шаңғы шаңғышының қозғалыс бағытымен (бұрылыстардан өту техникасын қоспағанда) сырғанайды.

Коньки жүрісі конькимен сырғанау спортының қозғалыстарын еске түсіреді, бірақ мұнда қосымша таяқтар қолданылады.

Коньки жүрісі тау шаңғысында жылдамдық алу үшін пайдаланылады.

Шаңғы жүрістері алма-кезек және бірмезгілді бір адымды болып бөлінеді. Шаңғымен алма-кезек жүріс – алдымен бір, содан кейін екінші таяқпен серпілу. Бірмезгілді бір адымды жүріс – бір мезгілде екі таяқпен серпілу. Бұл сырғу жылдамдығын арттырады. Шаңғымен өрден түскен кезде үш (негізгі, жоғарғы және төменгі тұрыс) ережені игеру ойлы-қырлы жерлерде тез әрі қауіпсіз қозғалуға мүмкіндік береді.


Тапсырманың дескриптор:Білім алушы

1.қауіпсіздік ережесін сақтайды;

2. ара қашықтықты сақтайды;

3.шаңғымен жүру техникасын біледі;

4.дала кеңістігінде бағдар жасай алады;


ережелерін сақтай отырып,

тапсырмаларды орындайды.

Оқушылар орындай алады

сақтау.

.

Негізгі тұрыс

Жоғарғы тұрыс


Төменгі тұрыс


«Бас бармақ» әдісі

























ҚБ «Қол шапалақ»






























Сабақ

тың соңы

(5 минут)


Кері байланыс

1. – сабақ ұнады.

2. – пікірім бар.

3. – достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша.

Осымен сабақ аяқталды.

Сау болыңдар!

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.































Бекітілді:

Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия

Пәні:

Спорттық ойындар

Бөлім:

Спорт ойыны.

Педагогтың аты-жөні:

Омарова.А.Ж

Күні :

08.05.2026 жыл

Сынып: 6А

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны 0

Сабақтың тақырыбы :

Футбол ойыны.Қақпашы техникасы.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.1.5.1 Бірқатар дене жаттығуларының тактикаларының .стратегиялардан және композициялық идеяларын түсіну және қолана білу.

Сабақтың мақсаты


Оқушылар қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құруды түсінеді

Құндылықтарды дамыту

Жасампыздық және жаңашылдық айы.Моральдық нормалар мен мінез-құлық ережелерін білу

Белсенді болу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

(15 минут)

Дайындық бөлім: 12-15 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.

  • Саламатсыздар ма,оқушылар?!

  • Көңіл күйлеріңіз қалай?

Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту.

Вацап платформасына чатқа үйде орындалатын видео жаттығулары жіберіледі.

Тапсырманы орындайды

Смайлик жіберіп,кері байланыс алу



Сабақ

тың ортасы

(20 минут)

1.Баскетболлшыға аса қажетті қозғалыс дағдыларын тізбектеп бере аласыздар ма?

(Қимыл–қозғалысты машықтандыру,дене мәдениетін қалыптастыру,денені шынықтыру,тәрбиелеу,секіру,соғу,ұшу,жүгіру

Баскетбол ойынының қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.Ойын кезінде жарақат алып қалу қауіпінің алдын алуды және қауіпсіздік ережелерін түсіндіреді;

Допты қайтару әдісінің дұрыстығына назар аударады;

Ұсынылған қозғалыс әрекеттерінің сапалы орындалуын сараптаптауды оқушыларға ұсынады;

Баскетболда допты қағып алу мен лақтыруды, пас беруді меңгеру маңызды екенін түсіндіреді;



Т апсырманың дескриптор:Білім алушы

1.қауіпсіздік ережесін сақтау керегін түсіндіі;

2.ара қашықтықты сақтап,жылдам,епті қозғалуды түсінді;

Сұрақтарға жауап береді.






Оқушылар салынған картинкаларды қарап шығады

















«Бас бармақ» әдісі


Тапсырманы қарап кері байланыс береді






















Shape3



























Сабақ

тың соңы

(5 минут)


Кері байланыс

1 – сабақ ұнады.

2– пікірім бар.

3-достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша.

Осымен сабақ аяқталды.Сау болыңыздар!


Кері байланыс жасайды.































Бекітілді:

Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия

Пәні:

Дене шынықтыру.

Бөлім:

4-бөлім Қозғалмалы ойындар.

Педагогтың аты-жөні:

Омарова.А.Ж

Күні :

30.01.2026 жыл

Сынып: 2Д

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны 0

Сабақтың тақырыбы :

Түрлі қозғалмалы ойын әдістері.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.6.1 Шығармашылық қабілеттерді және идеяларды түсіндіру және көрсету.

Сабақтың мақсаты


Оқушылар орындау мен бағалаудағы әрекеттердің,кеңістіктердің,динамиканың және қатынастардың ауқымын түсінеді.

Құндылықтарды дамыту

Заң және тәртіп айы.Үйде өзін дұрыс ұстай білу,Үлкендерге құрмет көрсету.

Белсенді болу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

(15 минут)

Дайындық бөлім: 12-15 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.

  • Саламатсыздар ма,оқушылар?!

  • Көңіл күйлеріңіз қалай?

Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту.

Вацап платформасына чатқа үйде орындалатын видео жаттығулары жіберіледі.

Тапсырманы орындайды

Смайлик жіберіп,кері байланыс алу


https://youtu.be/wSCpkNcN5cw?si=Co9xGi8woJAHW4jw


Сабақ

тың ортасы

(20 минут)

1.Жұптық,топтық ойындарды айтып бере аласыздар ма?

Ойын кезінде қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.Ойын кезінде жарақат алып қалу қауіпінің алдын алуды және қауіпсіздік ережелерін түсіндіреді;

Ұсынылған қозғалыс әрекеттерінің сапалы орындалуын сараптаптауды оқушыларға ұсынады;


Чатқа салынады,сол арқылы түсіндірледі

Жұппен ойналатын ойындардың бірі Әтештер қақтығысы» — балалар арналған, күш пен ептілікті қажет ететін қызықты ойын. Ойынның басты мақсаты — қарсыласын бір аяқпен секіртіп, тепе-теңдігін жоғалтып, жерге құлату немесе сызылған шеңберден шығарып жіберу.

-түсіндіру

-ссылканы чатқа жіберу

-кері байланыс алу




Сергіту ойыны

Ол кім?Бұл не? Ойынын ойнату

Мұғалім-жануар,құстардың атын атайды

Оқушы-сол жануардың дыбысын,шығарып,қимылын салады.


Т апсырманың дескриптор:Білім алушы

1.қауіпсіздік ережесін сақтау керегін түсіндіі;

2.Ойын кезінде ара қашықтықты сақтап,жылдам,епті қозғалуды түсінді;

Сұрақтарға жауап береді.






Оқушылар салынған картинкаларды қарап шығады



Оқушылар үй жағдайында видеода көрсетілген ережесіне сүйене отырып ,отбасымен ойнайды.













«Бас бармақ» әдісі


Тапсырманы қарап кері байланыс береді














https://youtu.be/SUJ7UZT2CXQ?si=3vNRN0Ui_ANmqRg3



https://youtu.be/66izRv4d1pM?feature=shared




















Сабақ

тың соңы

(5 минут)


Кері байланыс

1 – сабақ ұнады.

2– пікірім бар.

3-достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша.

Осымен сабақ аяқталды.Сау болыңыздар!


Кері байланыс жасайды.





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
29.05.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12