ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТІРЛІГІ
БАТЫС ҚАЗАҚСТАН МЕДИЦИНАЛЫҚ
КОЛЛЕДЖІ
КЕЛІСІЛДІ : БЕКІТЕМІН: ӘК
методисті ӘК төрайымы
__________ Темрешева
Л.Н.
«___»_________2022 ж. ________
А.К.Жапакова
«___»_________2022
ж.
Әдістемелік
әзірлеме
( колледжішілік ашық
сабақ)
Тақырыбы: «Жүрек-қан тамыр жүйесі туралы
жалпы түсінік. Жүрек анатомиясы»
Пән
:«Анатомия,
физиология»
Мамандығы: 09130200«Акушерлік
іс»
Біліктілік: 4S09130201
«Акушер»
Курс:I1
Оқу жұмыс
бағдарламасына
сәйкес құрастырған оқытушы:
Умбетова А.А.
Байгазиева
М.К.
Орал қ, 2022
жыл
Пән: «Анатомия,
физиология»
Сабақтың
тақырыбы: Жүрек-қан тамыр жүйесі туралы
жалпы түсінік. Жүрек анатомиясы»
Сағат
саны: 2
с
Қолданған
технологиялар: Collabrative learning
технологиясы
Сабақтың
әдісі:Say and
swith,
Mini lesson\Crash
course,
Three minute
pause,
Team based learning with
group (skimming,
scaning,
handout),
Round
robin,
Mind
card,
Pass-pass-syntesize, қорытынды
конспект\summary, өзара бағалау
әдісі.
Сабақтың
мақсаты:
Білімділік: Білім алушыларға
жүрек-қан тамыр жүйесі туралы жалпы түсінікті бере отырып, жүректің
анатомиялық сипаттамасын меңгерту.
Дамытушылық: Білім алушылардың осы
пән бойынша білімдерін жетілдіру, мамандыққа қызығушылығын арттыру,
коммуникативтік, анализдік, логикалық, шығармашылық қабілеттерін
дамыту.
Тәрбиелік: Білім алушыларды
іздемпаздыққа, ұжымда жұмыстануға, ойын ашық жеткізуге,
жылдамдыққа, креативтілікке, жауапкершілікке
тәрбиелеу.
Пәнаралық
байланыс:
-
«Латын
тілі»
-
«Жалпы
патология»
-
«Терапия»
-
«Хирургия»
Сабақтың өтетін
орны: 403ауд
Жұмыс орнын әзірлеу және
сабақты материалдық қамтамасыз
ету:
-
Методикалық
–муляждар, модельдер,
плакаттар,таратпа материалдар, mind map,
handouts
-
Техникалық
– ноутбук, «Пирогов» 3д
интерактивті тақтасы, смартфон.
Сабақ өткізудің әдістемесі
және оның мазмұны:
|
Сабақ
кезеңдері
|
Кезеңнің
мақсаты
|
Сабақтың өткізу
әдістемесі
|
Уақыт
(мин)
|
Қамтамасыз
ету
|
1
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
Білім алушыларды оқу үрдісіне
кірістіру. Аудиторияда қолайлы психологиялық ахуал
орнату.
|
|
5
мин
|
ОЖЖ
Сабақ
жоспары
Журнал
|
2
|
Өткен тақырып бойынша
оқушылардың білімін талдау және
бағалау
|
Білім алушылардың білім
деңгейін тексеру.
|
Say and
swith
demonstrate
|
20
мин
|
Плакат, атлас, Пирогов 3Д
интерактив тақтасы
|
3
|
Жаңа материалды
мазмұндау
|
Жаңа тақырып бойынша білім
алушыларға негізгі түсінік
беру.
|
1.Mini lesson\Crash
course
(demonstration)
2.Three minute
pausе
(сұрақ
қою)
3. team based
learning
-
skimming
-scaning
-
handout
|
40
мин
|
-
Дәріс
жинағы
-
Плакат
-
Атлас
-
Муляж
-
«Пирогов»
тақтасы
-
Таратпа
материалдар
|
4
|
Өтілген тақырыптарды бекіту,
рефлексия
|
Білім алушылардың тақырыпты
меңгеруін анықтау.
|
1)Round
robin
-
Mind
map
2)
Pass-pass-syntesize
-
Қорытынды
конспект\summary
|
20
мин
|
|
5
|
Қорытынды
|
Үй тапсырмасын түсіндіру.
Білім алушыларды
бағалау.
|
Бағалау
парақтары
Өзара
бағалау
|
5
мин
|
Бағалау
парақтары
|
Сабақ барысында
қолданылатын оқу-әдістемелік
құралдар:
Негізгі
әдебиеттер:
-
А.Б.Аубакиров, М.К.Жаналиева
«Адам анатомиясы». Эверо, .2009
-
К.Х. Сәтбаева, Ж.Б. Нілдібаева
«Адам физиологиясы», Эверо, 2011
Қосымша
әдебиеттер
1. А.Б. Аубакиров « Адам
анатомиясы атлас», 2008
2. В.С. Рохлов «Практикум по
анатомии и физиологии человека»
3. Ә.Күзенбаева. «Адам
анатомиясы.»,2006
4. Р.Д. Синельников «Атлас
анатомии человека», 1972
5. Байгазиева М.К., Умбетова
А.А. «Анатомия, физиология» пәнінің пәндік оқу әдістемелік кешені,
2021-2022