Тексерілді
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №10
|
Бөлім: |
Заттардың тасымалдануы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдрахманова Бота Толегеновна |
|
|
Күн: 03.12.2025 |
Сыныбы : 8 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Жүрек-қантамырлар жүйесі аурулары (гипертония, инфаркт, тахикардия, ишемиялық ауру, атеросклероз, инсульт). |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
8.1.3.12 қантамыр жүйесі ауруларының себептері мен ауру белгілерін сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- қантамыр жүйесі ауруларының себептері мен ауру белгілерін сипаттайды; |
|
|
Сабақ барысыуақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық ахуал: «Жүрек ырғыны» Мұғалім метроном қосады. Құндылық: Еңбекқорлық және Кәсіби біліктілік |
Сәлемдеседі, Психологиялық ахуалды орындайды. 5 секунд ішінде жүрек соғысына ұқсайтын ритммен қол соғады. |
Бағалау «Білім класс» әдісі |
|
||||||||||||||||||||||
|
4 мин |
Үй тапсырмасы: «Educaplay» платформасы арқылы өткен тақырып бойынша білімдерін тексеру.
|
Берілген тапсырмасында дұрыс нұсқаны таңдайды. |
Дескриптор : -дұрыс жауап береді-1 балл |
"https://www.educaplay.com/game/26887588-8.html"></iframe> |
|
|||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Ой қозғау арқылы тақырыпты ашу. Өзіңнен бұрын жаралғам. Алдымен – менмін, сонан соң-сенсің жаралған. Басың мен миың, ақылың, есің, қимылың, Аяқ пен қолың- Барлығы менен нәр алған. (өлең жолдарында не туралы айтылған) Бүгінгі сабақтың тақырыбымен мақсатымен таныстыру. |
Жаңа сабақтың мазмұнымен танысады. |
|
Презентация |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 27 мин
|
Бейнеүзінді көрсету Мәтінмен жұмыс: «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі берілген тапсырманы топ ішінде талқылап, топтық жұмыс жасау, идеяларымен бөлісу арқылу оқушылар оқулықпен жұмыс жүргізеді. Тапсырма 1:Жұппен жұмыс Төмендегі себептермен және белгілерімен танысып ауру түрін анықтап кестені толтырыңдар.
Тапсырма №2Функционалдық сауаттылыққа негізделген тапсырма График талдау (PISA стилі).График: науқастың холестерин деңгейі 3 ай ішінде 4.8-тен 7.2-ге көтерілген. Сұрақтар:
Жауабы:
Саралау тапсырмасы «Educaplay» платформасы арқылы тапсырманы орындау
|
«Ойлан, жұптас, бөліс» 1-топ 2-топ 3-топ
Берілген себептермен және белгілерімен танысып ауру түрін анықтап кестені толтырады.
Функционалдық сауаттылыққа негізделген тапсырманы орындайды. Жағдайды талдайды. Сұрақтарға жауап жазады.
«Educaplay» платформасы арқылы тапсырманы орындайды
|
Білім алушы оқулықтан тақырыпты оқйды Топ ішінде өзара талқылайды Постер құрайды Топ мүшелері қорытындылайды. Жалпы 3 балл
Дескриптор: - Себепті дұрыс анықтайды- 1 балл - Ауру түрін Дұрыс анықтайды- 1 балл -Белгілерді дұрыс таңдайды – 1 балл
Дескриптор : - Графиктегі деректерді дұрыс оқиды-1 балл -Холестерин деңгейінің жоғарылауынан қандай ауру дамуы мүмкін екенін дұрыс анықтайды – 1 балл -Науқасқа нақты, жүзеге асатын екі ұсыныс береді – 1 балл
|
Интербелсенді тақта А3 ақ қағазы
Тапсырма парағы
Презентация
"https://www.educaplay.com/game/21752294-learning_resource.html"></iframe>
|
|
|||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы: Тақырыпты мазмұндау |
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 5 мин
|
Кері байланыс “Жи” рефлексиясы
|
Бағалау парағын толтырады. Бүгінгі сабақ бойынша рефлексия жасайды. |
1-10 баллдық жүйе бойынша өздерін бағалау парағына бағалайды.
|
Бағалау парағы |
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жүрек-қантамырлар жүйесі аурулары (гипертония, инфаркт, тахикардия, ишемиялық ауру, атеросклероз, инсульт).
Жүрек-қантамырлар жүйесі аурулары (гипертония, инфаркт, тахикардия, ишемиялық ауру, атеросклероз, инсульт).
Тексерілді
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №10
|
Бөлім: |
Заттардың тасымалдануы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдрахманова Бота Толегеновна |
|
|
Күн: 03.12.2025 |
Сыныбы : 8 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Жүрек-қантамырлар жүйесі аурулары (гипертония, инфаркт, тахикардия, ишемиялық ауру, атеросклероз, инсульт). |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
8.1.3.12 қантамыр жүйесі ауруларының себептері мен ауру белгілерін сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- қантамыр жүйесі ауруларының себептері мен ауру белгілерін сипаттайды; |
|
|
Сабақ барысыуақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық ахуал: «Жүрек ырғыны» Мұғалім метроном қосады. Құндылық: Еңбекқорлық және Кәсіби біліктілік |
Сәлемдеседі, Психологиялық ахуалды орындайды. 5 секунд ішінде жүрек соғысына ұқсайтын ритммен қол соғады. |
Бағалау «Білім класс» әдісі |
|
||||||||||||||||||||||
|
4 мин |
Үй тапсырмасы: «Educaplay» платформасы арқылы өткен тақырып бойынша білімдерін тексеру.
|
Берілген тапсырмасында дұрыс нұсқаны таңдайды. |
Дескриптор : -дұрыс жауап береді-1 балл |
"https://www.educaplay.com/game/26887588-8.html"></iframe> |
|
|||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Ой қозғау арқылы тақырыпты ашу. Өзіңнен бұрын жаралғам. Алдымен – менмін, сонан соң-сенсің жаралған. Басың мен миың, ақылың, есің, қимылың, Аяқ пен қолың- Барлығы менен нәр алған. (өлең жолдарында не туралы айтылған) Бүгінгі сабақтың тақырыбымен мақсатымен таныстыру. |
Жаңа сабақтың мазмұнымен танысады. |
|
Презентация |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 27 мин
|
Бейнеүзінді көрсету Мәтінмен жұмыс: «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі берілген тапсырманы топ ішінде талқылап, топтық жұмыс жасау, идеяларымен бөлісу арқылу оқушылар оқулықпен жұмыс жүргізеді. Тапсырма 1:Жұппен жұмыс Төмендегі себептермен және белгілерімен танысып ауру түрін анықтап кестені толтырыңдар.
Тапсырма №2Функционалдық сауаттылыққа негізделген тапсырма График талдау (PISA стилі).График: науқастың холестерин деңгейі 3 ай ішінде 4.8-тен 7.2-ге көтерілген. Сұрақтар:
Жауабы:
Саралау тапсырмасы «Educaplay» платформасы арқылы тапсырманы орындау
|
«Ойлан, жұптас, бөліс» 1-топ 2-топ 3-топ
Берілген себептермен және белгілерімен танысып ауру түрін анықтап кестені толтырады.
Функционалдық сауаттылыққа негізделген тапсырманы орындайды. Жағдайды талдайды. Сұрақтарға жауап жазады.
«Educaplay» платформасы арқылы тапсырманы орындайды
|
Білім алушы оқулықтан тақырыпты оқйды Топ ішінде өзара талқылайды Постер құрайды Топ мүшелері қорытындылайды. Жалпы 3 балл
Дескриптор: - Себепті дұрыс анықтайды- 1 балл - Ауру түрін Дұрыс анықтайды- 1 балл -Белгілерді дұрыс таңдайды – 1 балл
Дескриптор : - Графиктегі деректерді дұрыс оқиды-1 балл -Холестерин деңгейінің жоғарылауынан қандай ауру дамуы мүмкін екенін дұрыс анықтайды – 1 балл -Науқасқа нақты, жүзеге асатын екі ұсыныс береді – 1 балл
|
Интербелсенді тақта А3 ақ қағазы
Тапсырма парағы
Презентация
"https://www.educaplay.com/game/21752294-learning_resource.html"></iframe>
|
|
|||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы: Тақырыпты мазмұндау |
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 5 мин
|
Кері байланыс “Жи” рефлексиясы
|
Бағалау парағын толтырады. Бүгінгі сабақ бойынша рефлексия жасайды. |
1-10 баллдық жүйе бойынша өздерін бағалау парағына бағалайды.
|
Бағалау парағы |
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















