Оқу ісінің меңгерушісі:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Жабаев |
|||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жүзеева Г. Аширова Р. Арисова М. |
|||
|
Күні: |
03.12 |
|||
|
Сынып: |
2 сыныптар |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: Сайыс сабақ |
«Жүзден жүйрік » |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Оқушы ой өрісін шыңдай отырып, танымын, белсенділікке, екпінлілікке баулу. Әр түрлі шығармашылық тапсырмалар орындау арқылы білімдерін, сөз өнерлерін шыңдау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Еңбек, өнер туралы мақал-мəтелдер, жұмбақ жарыс, жылдам ойлауға баулу. |
|||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы Сабақ тың ортасы 3 кезең 4 кезең Сабақты қорыту |
Топқа бөлу 1 – топ «Ойшылдар» 2- топ «Білгірлер» 3- топ «Тапқырдар » Сайыс 4 кезеңнен тұрады кезең «Таныстыру» кезең «Мақал сөздің мәйегі» кезең «Тапқыр болсаң тауып көр» кезең «Жаңылтпаш айтып , жаттайық » 1.Таныстыру Алғырлар Топ аты алғыр қойған алғырлармыз. Алғырлығын танытар балғындармыз. Ойшылдар Ойшылдар ойлап айтар даналармыз, Ойланып ойымызды саралармыз. Тапқырлар Тапқыр болу ізгі арман ,мұратымыз, Талмасын әрқашан қанатымыз. 2.«Мақал сөздің мәйегі» Кімде-кім мақал-мəтелді көп жаттар,жұмбақты тез шеше білсе сол адам сөзге шешен,ақыл-ойы ұшқыр болмақ. Сурет арқылы жасырынған жұмбақты тауып айтып береді.
Әр кезеңде сайыскерлерге ұпай сандарын беріп отырады. 3 -кезең «Тапқыр болсаң тауып көр» Ал, енді жұмбақ дегеніміз, оқушылар, - адамның ой өрісін, алғырлығы мен білімін сынау мақсатында нақты бір зат немесе құбылысты тұспалдап сипаттайтын халық ауыз әдебиетінің бір түрі. Ендеше қатысушыларды жұмбақтар сайысына шақырамыз. 1.Жазда жайнайды, Күзде жайрайды. (жапырақ) 2. Құстан аумайды, Көкке зулайды (ұшақ) 3. Үлкен алтын табақтан, Әлемге нұр таратқан. (күн) 4. Суда қалқиды, Жылуда балқиды (мұз) 5. Білімнен мол сый – осы , Балдырғанның ұясы (мектеп) 6.Сырт – сырт соғады, Уақыт озады. (сағат) 7. Орақ болып туады, Табақ болып тынады. (ай) 8. Тілі бар өзінде, Ісі бар сөзінде. (қалам) 4-кезең «Жаңылтпаш айтып , жаттайық » Инелік илеуде иленбейді. Итбалық итмұрынды иіскемейді. Ала-ала алашалар, Тамаша олар, Оған кім таласа алар? Алашаларды Таба алса, алар. Бір қыз кесте тікті, Кестесін түсте тікті, Кеште тікті.
Хан баласы ханзада Болды ғашық ханшаға. Алып ханнан хабар, Ханшайымды табар. Жеңімаз оқушыға алғыс хат тапсырылады. Ақынмын деп мен қалай мақтанамын, Халқымның өз айтқанын қайталадым. Күпі киген қазақтың қара өлеңін, Шекпен жауып өзіңе қайтарамын-дегендей халқымыздың сөз маржандарын бүгінгілей сабақта қайталап,зердемізге тоқып үлгі алайық.
«Құнды сөз құнарлы ойдан туады» дана халқымыздың сөз өнері өмірлеріңізге шамшырақ болсын!
Осымен сайысымыз өз мəресіне жетті.
Сау болыңыздар! |
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Әр топ өздерін таныстырады. Суретпен жұмыс жасайды Жауабын табады Сайыскерлерді бағалап отырады. Жұмбақтарды табады Жеке жұмыс жасайды Сайыскерлерді бағалап отырады. Тапсырманы орындайды Жаңылтпаш айтып жарысады Жеңімпаздарды анықтайды |
Слайд Суреттер Видио Музыка Слайд Интернет көздері Слайд Суреттер Видио Қимылдар Суреттер Видио ролик Музыка |
|
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жүзден жүйрік ! сыныптан тыс
Жүзден жүйрік ! сыныптан тыс
Оқу ісінің меңгерушісі:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ж.Жабаев |
|||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жүзеева Г. Аширова Р. Арисова М. |
|||
|
Күні: |
03.12 |
|||
|
Сынып: |
2 сыныптар |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: Сайыс сабақ |
«Жүзден жүйрік » |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Оқушы ой өрісін шыңдай отырып, танымын, белсенділікке, екпінлілікке баулу. Әр түрлі шығармашылық тапсырмалар орындау арқылы білімдерін, сөз өнерлерін шыңдау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Еңбек, өнер туралы мақал-мəтелдер, жұмбақ жарыс, жылдам ойлауға баулу. |
|||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы Сабақ тың ортасы 3 кезең 4 кезең Сабақты қорыту |
Топқа бөлу 1 – топ «Ойшылдар» 2- топ «Білгірлер» 3- топ «Тапқырдар » Сайыс 4 кезеңнен тұрады кезең «Таныстыру» кезең «Мақал сөздің мәйегі» кезең «Тапқыр болсаң тауып көр» кезең «Жаңылтпаш айтып , жаттайық » 1.Таныстыру Алғырлар Топ аты алғыр қойған алғырлармыз. Алғырлығын танытар балғындармыз. Ойшылдар Ойшылдар ойлап айтар даналармыз, Ойланып ойымызды саралармыз. Тапқырлар Тапқыр болу ізгі арман ,мұратымыз, Талмасын әрқашан қанатымыз. 2.«Мақал сөздің мәйегі» Кімде-кім мақал-мəтелді көп жаттар,жұмбақты тез шеше білсе сол адам сөзге шешен,ақыл-ойы ұшқыр болмақ. Сурет арқылы жасырынған жұмбақты тауып айтып береді.
Әр кезеңде сайыскерлерге ұпай сандарын беріп отырады. 3 -кезең «Тапқыр болсаң тауып көр» Ал, енді жұмбақ дегеніміз, оқушылар, - адамның ой өрісін, алғырлығы мен білімін сынау мақсатында нақты бір зат немесе құбылысты тұспалдап сипаттайтын халық ауыз әдебиетінің бір түрі. Ендеше қатысушыларды жұмбақтар сайысына шақырамыз. 1.Жазда жайнайды, Күзде жайрайды. (жапырақ) 2. Құстан аумайды, Көкке зулайды (ұшақ) 3. Үлкен алтын табақтан, Әлемге нұр таратқан. (күн) 4. Суда қалқиды, Жылуда балқиды (мұз) 5. Білімнен мол сый – осы , Балдырғанның ұясы (мектеп) 6.Сырт – сырт соғады, Уақыт озады. (сағат) 7. Орақ болып туады, Табақ болып тынады. (ай) 8. Тілі бар өзінде, Ісі бар сөзінде. (қалам) 4-кезең «Жаңылтпаш айтып , жаттайық » Инелік илеуде иленбейді. Итбалық итмұрынды иіскемейді. Ала-ала алашалар, Тамаша олар, Оған кім таласа алар? Алашаларды Таба алса, алар. Бір қыз кесте тікті, Кестесін түсте тікті, Кеште тікті.
Хан баласы ханзада Болды ғашық ханшаға. Алып ханнан хабар, Ханшайымды табар. Жеңімаз оқушыға алғыс хат тапсырылады. Ақынмын деп мен қалай мақтанамын, Халқымның өз айтқанын қайталадым. Күпі киген қазақтың қара өлеңін, Шекпен жауып өзіңе қайтарамын-дегендей халқымыздың сөз маржандарын бүгінгілей сабақта қайталап,зердемізге тоқып үлгі алайық.
«Құнды сөз құнарлы ойдан туады» дана халқымыздың сөз өнері өмірлеріңізге шамшырақ болсын!
Осымен сайысымыз өз мəресіне жетті.
Сау болыңыздар! |
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Әр топ өздерін таныстырады. Суретпен жұмыс жасайды Жауабын табады Сайыскерлерді бағалап отырады. Жұмбақтарды табады Жеке жұмыс жасайды Сайыскерлерді бағалап отырады. Тапсырманы орындайды Жаңылтпаш айтып жарысады Жеңімпаздарды анықтайды |
Слайд Суреттер Видио Музыка Слайд Интернет көздері Слайд Суреттер Видио Қимылдар Суреттер Видио ролик Музыка |
|
![]()
шағым қалдыра аласыз
















