|
Бөлімі: |
МЕХАНИКАЛЫҚ ҚОЗҒАЛЫС |
|||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Сеиткасимова Айсулу Жарылгаповна |
|||
|
Күні: |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.4 – қозғалыстағы дененің жылдам-дығы мен орташа жылдамдығын есептеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
қозғалыстағы дененің жылдам-дығы мен орташа жылдамдығының формулаларымен есеп шығаруда қолдану; |
|||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
- Оқушылармен амандасу; Оқушылардың назарын сабаққа аударамын. |
-мұғаліммен сәлемдесу; - жоқ оқушыларды айту Сабаққа керекті құралдарын әзірлеп, дайындайды. |
1-10 балл |
|
|
Үй тапсырмасын пысықтау Сабақтың басы Жаңа білім |
«Еске түсіру» ойыны Өткен тақырыптар бойынша оқушылар өз түсінгендерін ауызша айтады
Берілген мәтіндерді балалар оқып алады.
1.Дене кез келген тең уақыт аралықтарында ұзындығы бірдей жол жүрсе,ондай қозғалыс бірқалыпты қозғалыс деп аталады
2.Дене тең уақыт аралығында әр түрлі жол жүріп өтсе, ондай қозғалысты бірқалыпты емес қозғалыс деп атайды.
Жылдамдық сан мәнімен қатар бағыты бойынша да сипатталады, яғни ол векторлық шама болып табылады.
Физикалық шамалардың векторлық қасиетін көрсету үшін сол шама белгісінің үстіне сызықша қойылады. Жылдамдықты өлшейтін аспап спидометр. ХБЖ өлшем бірлігі м/с. Жылдамдық км/сағ, км/с м/с, см/с, мм/с. 72 км/сағ =? Мысалы: 72 км =72 000 м; 1 сағ = 3600 с 72 км /сағ = 72х1000/3600с =20 м/с. Сонда Мысалы:ұшақтың жылдамдығы-400 м/с, жарықтың таралу жылдамдығы-00 3000 000 м/с, жүрдек пойыздың жылдамдығы-72 км/сағ, дыбыс жылдамдығы-340 м/с тасбақаның жылдамдығы-0,05 м/с.
Бірқалыпсыз қозғалыстың орташа
жыдамдығы
|
Оқушылар дәптерге орындайды |
5-10 балл аралығын да бағаланады |
Оқулық, /www.youtub.com видео сабақ Білім ленд –онлайн мектеп Қосымша мәліметтер |
|
Ортасы |
1.Велосипедшi бiрқалыпты қозғалып, 30 мин iшiнде 9 км жол жүрген. Велосипедшiнiң жылдамдығын м/с-пен есептеп табыңдар 2.Автобус алғашқы 9 км жолды 36 км/сағ жылдамдықпен, ал келесi 27 км жолды 54 км/сағ жылдамдықпен жүрдi. Автобус қозғалысының орташа жылдамдығы қандай? 3.Дене қозғалысының белгілі бір уақыт аралығындағы орташа жылдамдығы белгілі болса, онда дененің осы уақыт аралығындағы орын ауыстыруын қалай есептеп шығаруға болады? |
Оқушылар дәптерге орындайды Білім лендтен тапсырма орындайды |
5-10 балл |
|
|
Аяқталуы Сабақты бекіту |
|
Оқушылар ауызша жауап береді |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Міндетті деңгей Жаңа тақырыптар бойынша тапсырмаларды орындау және оқу |
Мүмкін деңгей |
|
|
|
Оқушымен кері байланыс (ауызша бағалау немесе коментарий) Рефлексия |
(whatsapp мобильді қосымшасы арқылы немесе электронды почтаға):
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеу 7сынып
Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеу 7сынып
|
Бөлімі: |
МЕХАНИКАЛЫҚ ҚОЗҒАЛЫС |
|||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Сеиткасимова Айсулу Жарылгаповна |
|||
|
Күні: |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.4 – қозғалыстағы дененің жылдам-дығы мен орташа жылдамдығын есептеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
қозғалыстағы дененің жылдам-дығы мен орташа жылдамдығының формулаларымен есеп шығаруда қолдану; |
|||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
- Оқушылармен амандасу; Оқушылардың назарын сабаққа аударамын. |
-мұғаліммен сәлемдесу; - жоқ оқушыларды айту Сабаққа керекті құралдарын әзірлеп, дайындайды. |
1-10 балл |
|
|
Үй тапсырмасын пысықтау Сабақтың басы Жаңа білім |
«Еске түсіру» ойыны Өткен тақырыптар бойынша оқушылар өз түсінгендерін ауызша айтады
Берілген мәтіндерді балалар оқып алады.
1.Дене кез келген тең уақыт аралықтарында ұзындығы бірдей жол жүрсе,ондай қозғалыс бірқалыпты қозғалыс деп аталады
2.Дене тең уақыт аралығында әр түрлі жол жүріп өтсе, ондай қозғалысты бірқалыпты емес қозғалыс деп атайды.
Жылдамдық сан мәнімен қатар бағыты бойынша да сипатталады, яғни ол векторлық шама болып табылады.
Физикалық шамалардың векторлық қасиетін көрсету үшін сол шама белгісінің үстіне сызықша қойылады. Жылдамдықты өлшейтін аспап спидометр. ХБЖ өлшем бірлігі м/с. Жылдамдық км/сағ, км/с м/с, см/с, мм/с. 72 км/сағ =? Мысалы: 72 км =72 000 м; 1 сағ = 3600 с 72 км /сағ = 72х1000/3600с =20 м/с. Сонда Мысалы:ұшақтың жылдамдығы-400 м/с, жарықтың таралу жылдамдығы-00 3000 000 м/с, жүрдек пойыздың жылдамдығы-72 км/сағ, дыбыс жылдамдығы-340 м/с тасбақаның жылдамдығы-0,05 м/с.
Бірқалыпсыз қозғалыстың орташа
жыдамдығы
|
Оқушылар дәптерге орындайды |
5-10 балл аралығын да бағаланады |
Оқулық, /www.youtub.com видео сабақ Білім ленд –онлайн мектеп Қосымша мәліметтер |
|
Ортасы |
1.Велосипедшi бiрқалыпты қозғалып, 30 мин iшiнде 9 км жол жүрген. Велосипедшiнiң жылдамдығын м/с-пен есептеп табыңдар 2.Автобус алғашқы 9 км жолды 36 км/сағ жылдамдықпен, ал келесi 27 км жолды 54 км/сағ жылдамдықпен жүрдi. Автобус қозғалысының орташа жылдамдығы қандай? 3.Дене қозғалысының белгілі бір уақыт аралығындағы орташа жылдамдығы белгілі болса, онда дененің осы уақыт аралығындағы орын ауыстыруын қалай есептеп шығаруға болады? |
Оқушылар дәптерге орындайды Білім лендтен тапсырма орындайды |
5-10 балл |
|
|
Аяқталуы Сабақты бекіту |
|
Оқушылар ауызша жауап береді |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Міндетті деңгей Жаңа тақырыптар бойынша тапсырмаларды орындау және оқу |
Мүмкін деңгей |
|
|
|
Оқушымен кері байланыс (ауызша бағалау немесе коментарий) Рефлексия |
(whatsapp мобильді қосымшасы арқылы немесе электронды почтаға):
|
|||
шағым қалдыра аласыз


формуласы:















