|
Мектеп |
«AL-Farabi Bilim»ЖШС мектебі |
|
|
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Кыдырбаева Гульсара Алиакбаровна |
|
|
Күні: |
14.11.24ж. |
|
|
Сынып:3Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жылдың төрт мезгілі |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет,дүниетану |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/мазмұндау 3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табады және сөйлеу барысында қолдана алады; Көпшілігі:тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыра алады/кесте толтырады/мазмұндай алады; Кейбірі:сурет бойынша әңгіме құрастырады. |
|
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Сабақ құндылығы: Бірлік және ынтымақ. Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу. Апта дәйексөзі:Уақытыңды бағала! |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Басы 15мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. – Балалар,қанекей бірге ұстаздарымызбен және бір-бірімізбен көтеріңкі көңіл күйде амандасып алайық!
Балалар біз өткен сабақта бос уақытымызды қалай пайдаланатынымыз туралы өттік.Олай болса бес қадам әдісі бойынша өткен сабақтарға шолу жасайық.
Балалар олай болса бүгінгі сабағымызды бастайық. Ұжымдық жұмыс Оқулықпен жұмыс Есте сақта: Қыста түн ұзақ болады. Қыста күн қысқа болады. Жаңа сөздер Жыл-год, төрт-четыре, мезгіл-время года, тәулік-сутки
Балалар біз ненің суретін көріп тұрмыз? (Дұрыс айтасыңдар балалар, демек бүгінгі тақырыбымыз «Жылдың төрт мезгілі» деп аталады) яғни орысшада «Четыре времени года»
|
Дос болайық бәріміз, Жарасып тұр сәніміз. Тыныштықты сақтаймыз, Сабақты біз бастаймыз!
Бес қадам әдісі бойынша оқушылар шығып бос уақыттарын да немен айналысатындығын айтып береді.
Мұғалім орысша аудармасын түсіндіреді.
Оқушылар жаңа сөздерді қайталайды
Оқушылар жауап береді. |
Ауызша мадақтау әдісі: Жарайсың! Тамаша!Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әрқайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. Дескриптор: Сұраққа жауап береді. Жауап берген оқушылар сағаттың тілін 5 минутқа жылжытады, 1балл болып есептеледі. Ауызша мадақтау |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар
Қатты картоннан жасалған сағат
|
||||||||||||
|
Ортасы 20мин Сабақтың соңы 10мин |
1-тапсырма. а)Суретке қарап, мәтін не туралы болатынын болжап айт.
Оқулықтағы сурет бойынша жұмыс жасайды, мұғалімнің сұрағына жауап береді.
ә) Мәтіндітыңда. Мәтін не туралы? Суретті, тірек сөздерді пайдаланып айт.
2- тапсырма Мәтінді оқы.Кестені толтыр.
Сергіту сәті
3- тапсырма Суретке қарап, жылдың төрт мезгілін ата. Әр оқушыға қиылған қағаздағы жыл мезгілдерінің суреттері таратылады. 5- тапсырма. Айтылым Сұрақтарға жауап беріңдер. Экранға сұрақтар шығады, оқушылар дұрыс жауаты басуы тиіс. ЕСТЕ САҚТА! Жылдың төрт мезгілі бар: қыс, күз, көктем, жаз. Бір жылда он екі ай, үш жүз алпыс бес (365) тәулік бар.Бір тәулікте 24 сағат бар. Үй тапсырмасы: 4-тапсырма 84-бет.Суретті пайдаланып, сөйлемді толықтыр. РЕФЛЕКСИЯ |
Оқушылар суретке қарап сұраққа жауап береді
Жасанды Интеллектарқылы мәтінді тыңдайды және мәтін не туралы екендігін, тірек сөздерді пайдаланып айтып береді. Тыңдалым Айтылым Мәтінді оқиды, кестені толтырады.
Жылдың төрт мезгіліне байланысты кластер құрастырудан жарыс.
Айтылым Оқушы қиылған қағаздағы суретті құрастырып, жылдың қай мезгілі екендігін атайды.
Айтылым Экранға шыққан сұрақтардың дұрыс жауабын басу арқылы оқушылар өз жауаптарын береді.
Оқушылар қайталайды
Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады.
Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды. |
Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1 балл 2. Әңгіме құрамындағы сөйлемдер санын анықтайды-1балл 3.Сөйлемде неше сөз бар екенінанықтайды-1балл
Дескриптор: тірек сөздерді пайдаланып айтып береді- 1 балл Сағат тілін 5 мин жылжыту
Дескриптор: Мәтінді тыңдайды, кестені толтырады-2 балл
Дескриптор: Оқушы қиылған қағаздағы суретті құрасты рып, жылдың қай мезгілі екендігін атайды-2 балл
Дескриптор: Дұрыс жауабын айтады-1 балл Сағат тілін 5 мин жылжыту
Ауызша мадақтау
|
Оқулық Тақта Сағат
ЖИ
Кестелер Сағат
Кластер қағаз түрінде Сағат
Суреттер,тапсырмалар Жыл мезгілдерінің суреттері
Сағат LED экран
Оқулық Дәптер
|
||||||||||||
«Al-Farabi Bilim» ЖШС мектебі
Ашық сабақ
Қазақ тілі
Тақырыбы:
Жылдың төрт мезгілі
3 «Б» сынып
Пән мұғалімі:Кыдырбаева Г.А
Шымкент қаласы
2024-2025 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жылдың төрт мезгілі
Жылдың төрт мезгілі
|
Мектеп |
«AL-Farabi Bilim»ЖШС мектебі |
|
|
Бөлім: |
3-бөлім Уақыт |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Кыдырбаева Гульсара Алиакбаровна |
|
|
Күні: |
14.11.24ж. |
|
|
Сынып:3Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жылдың төрт мезгілі |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет,дүниетану |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/мазмұндау 3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табады және сөйлеу барысында қолдана алады; Көпшілігі:тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыра алады/кесте толтырады/мазмұндай алады; Кейбірі:сурет бойынша әңгіме құрастырады. |
|
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Сабақ құндылығы: Бірлік және ынтымақ. Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу. Апта дәйексөзі:Уақытыңды бағала! |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Басы 15мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. – Балалар,қанекей бірге ұстаздарымызбен және бір-бірімізбен көтеріңкі көңіл күйде амандасып алайық!
Балалар біз өткен сабақта бос уақытымызды қалай пайдаланатынымыз туралы өттік.Олай болса бес қадам әдісі бойынша өткен сабақтарға шолу жасайық.
Балалар олай болса бүгінгі сабағымызды бастайық. Ұжымдық жұмыс Оқулықпен жұмыс Есте сақта: Қыста түн ұзақ болады. Қыста күн қысқа болады. Жаңа сөздер Жыл-год, төрт-четыре, мезгіл-время года, тәулік-сутки
Балалар біз ненің суретін көріп тұрмыз? (Дұрыс айтасыңдар балалар, демек бүгінгі тақырыбымыз «Жылдың төрт мезгілі» деп аталады) яғни орысшада «Четыре времени года»
|
Дос болайық бәріміз, Жарасып тұр сәніміз. Тыныштықты сақтаймыз, Сабақты біз бастаймыз!
Бес қадам әдісі бойынша оқушылар шығып бос уақыттарын да немен айналысатындығын айтып береді.
Мұғалім орысша аудармасын түсіндіреді.
Оқушылар жаңа сөздерді қайталайды
Оқушылар жауап береді. |
Ауызша мадақтау әдісі: Жарайсың! Тамаша!Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әрқайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. Дескриптор: Сұраққа жауап береді. Жауап берген оқушылар сағаттың тілін 5 минутқа жылжытады, 1балл болып есептеледі. Ауызша мадақтау |
През/қ слайд Суреттер Сызбалар
Қатты картоннан жасалған сағат
|
||||||||||||
|
Ортасы 20мин Сабақтың соңы 10мин |
1-тапсырма. а)Суретке қарап, мәтін не туралы болатынын болжап айт.
Оқулықтағы сурет бойынша жұмыс жасайды, мұғалімнің сұрағына жауап береді.
ә) Мәтіндітыңда. Мәтін не туралы? Суретті, тірек сөздерді пайдаланып айт.
2- тапсырма Мәтінді оқы.Кестені толтыр.
Сергіту сәті
3- тапсырма Суретке қарап, жылдың төрт мезгілін ата. Әр оқушыға қиылған қағаздағы жыл мезгілдерінің суреттері таратылады. 5- тапсырма. Айтылым Сұрақтарға жауап беріңдер. Экранға сұрақтар шығады, оқушылар дұрыс жауаты басуы тиіс. ЕСТЕ САҚТА! Жылдың төрт мезгілі бар: қыс, күз, көктем, жаз. Бір жылда он екі ай, үш жүз алпыс бес (365) тәулік бар.Бір тәулікте 24 сағат бар. Үй тапсырмасы: 4-тапсырма 84-бет.Суретті пайдаланып, сөйлемді толықтыр. РЕФЛЕКСИЯ |
Оқушылар суретке қарап сұраққа жауап береді
Жасанды Интеллектарқылы мәтінді тыңдайды және мәтін не туралы екендігін, тірек сөздерді пайдаланып айтып береді. Тыңдалым Айтылым Мәтінді оқиды, кестені толтырады.
Жылдың төрт мезгіліне байланысты кластер құрастырудан жарыс.
Айтылым Оқушы қиылған қағаздағы суретті құрастырып, жылдың қай мезгілі екендігін атайды.
Айтылым Экранға шыққан сұрақтардың дұрыс жауабын басу арқылы оқушылар өз жауаптарын береді.
Оқушылар қайталайды
Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады.
Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды. |
Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1 балл 2. Әңгіме құрамындағы сөйлемдер санын анықтайды-1балл 3.Сөйлемде неше сөз бар екенінанықтайды-1балл
Дескриптор: тірек сөздерді пайдаланып айтып береді- 1 балл Сағат тілін 5 мин жылжыту
Дескриптор: Мәтінді тыңдайды, кестені толтырады-2 балл
Дескриптор: Оқушы қиылған қағаздағы суретті құрасты рып, жылдың қай мезгілі екендігін атайды-2 балл
Дескриптор: Дұрыс жауабын айтады-1 балл Сағат тілін 5 мин жылжыту
Ауызша мадақтау
|
Оқулық Тақта Сағат
ЖИ
Кестелер Сағат
Кластер қағаз түрінде Сағат
Суреттер,тапсырмалар Жыл мезгілдерінің суреттері
Сағат LED экран
Оқулық Дәптер
|
||||||||||||
«Al-Farabi Bilim» ЖШС мектебі
Ашық сабақ
Қазақ тілі
Тақырыбы:
Жылдың төрт мезгілі
3 «Б» сынып
Пән мұғалімі:Кыдырбаева Г.А
Шымкент қаласы
2024-2025 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз





















