Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Калашников автоматын (қол пулеметін) жартылай бөлшектеу және жинақтау
|
Бөлім: |
ІV – бөлім Атыс дайындығы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Мейірбеков Мейрамбек Қуандықұлы |
|
|
Күні: |
26.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 10 А 10 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Калашников автоматын (қол пулеметін) жартылай бөлшектеу және жинақтау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Қаруды бөлшектеу мен құрастыру реттілігін айқындайды |
|
|
Сабақ мақсаттары: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықтарын ояту 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру. Миллион кімге бұйырады ойыны |
Тік тұру, сәлемдесу. |
ҚБ «Мақтау сэндвичі» |
Саптық алаң АӘТД кабинеті
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа тақырыппен таныстыру. Калашников автоматының атқаратын қызметі, бөлшектері мен механизмдерінің құрылысы. Калашников автоматының (қол пулеметінің) құрылысы. Калашников автоматын жартылай
бөлшектеу және жинақтау реті. Автоматты (пулеметті) бөлшектеу толық және толық емес болуы мүмкін: толық емес бөлшектеу — автоматты (пулеметті) тазалау, майлау және тексеру үшін; толық бөлектеу — жаңбыр мен қар астында қалғанда не жөндеу кезінде автоматты (пулеметті) қатты ластанудан тазалау үшін жүргізіледі.
Автоматты (пулеметті) толық емес белшектеу мен жинақтау үстел үстінде немесе таза төсеніш жайылып жүргізіледі; бөлшектер мен механизмдер бөлектенген ретімен қойылады. Оларды абайлап ұстап, бірінің үстіне бірін қоймай, күштемей және соққыламай жүргізу керек.
Автоматты (пулеметті) жинақтау кезінде оның бөлімдеріндегі нөмірлерді салыстыру керек; әр автоматтың (пулеметтің) ұңғы қорабындағы нөмір газ құбырындағы, бекітпе ергенегіндегі, бекітпедегі, ұңғы қорабы қақпағындағы және басқа бөліктеріндегі нөмірге сәйкес келуі керек.
|
Тыңдау,өз ойын айту, пікірталас Сұрақтар |
Бірін-бірі бағалау Өзін-өзі бағалау Бағалау парақшалары |
АК-74 ММГ, Стикерлер, макеттер, практикалық оқу жаттығу орындары
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия https://classroomscreen.com/product/engage-students/ сайты арқылы сабаққа бағалау жүргізеді. |
|
Кері байланыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Калашников автоматын (қол пулеметін) жартылай бөлшектеу және жинақтау
Калашников автоматын (қол пулеметін) жартылай бөлшектеу және жинақтау
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Калашников автоматын (қол пулеметін) жартылай бөлшектеу және жинақтау
|
Бөлім: |
ІV – бөлім Атыс дайындығы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Мейірбеков Мейрамбек Қуандықұлы |
|
|
Күні: |
26.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 10 А 10 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Калашников автоматын (қол пулеметін) жартылай бөлшектеу және жинақтау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Қаруды бөлшектеу мен құрастыру реттілігін айқындайды |
|
|
Сабақ мақсаттары: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықтарын ояту 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру. Миллион кімге бұйырады ойыны |
Тік тұру, сәлемдесу. |
ҚБ «Мақтау сэндвичі» |
Саптық алаң АӘТД кабинеті
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа тақырыппен таныстыру. Калашников автоматының атқаратын қызметі, бөлшектері мен механизмдерінің құрылысы. Калашников автоматының (қол пулеметінің) құрылысы. Калашников автоматын жартылай
бөлшектеу және жинақтау реті. Автоматты (пулеметті) бөлшектеу толық және толық емес болуы мүмкін: толық емес бөлшектеу — автоматты (пулеметті) тазалау, майлау және тексеру үшін; толық бөлектеу — жаңбыр мен қар астында қалғанда не жөндеу кезінде автоматты (пулеметті) қатты ластанудан тазалау үшін жүргізіледі.
Автоматты (пулеметті) толық емес белшектеу мен жинақтау үстел үстінде немесе таза төсеніш жайылып жүргізіледі; бөлшектер мен механизмдер бөлектенген ретімен қойылады. Оларды абайлап ұстап, бірінің үстіне бірін қоймай, күштемей және соққыламай жүргізу керек.
Автоматты (пулеметті) жинақтау кезінде оның бөлімдеріндегі нөмірлерді салыстыру керек; әр автоматтың (пулеметтің) ұңғы қорабындағы нөмір газ құбырындағы, бекітпе ергенегіндегі, бекітпедегі, ұңғы қорабы қақпағындағы және басқа бөліктеріндегі нөмірге сәйкес келуі керек.
|
Тыңдау,өз ойын айту, пікірталас Сұрақтар |
Бірін-бірі бағалау Өзін-өзі бағалау Бағалау парақшалары |
АК-74 ММГ, Стикерлер, макеттер, практикалық оқу жаттығу орындары
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия https://classroomscreen.com/product/engage-students/ сайты арқылы сабаққа бағалау жүргізеді. |
|
Кері байланыс |
|
шағым қалдыра аласыз




















