Сабақ жоспары
|
Бөлім: 4 |
Атыс дайындығы |
|
|
Мектеп |
Әбіш Кекілбаев атындағы BINOM SCHOOL мектеп лицейі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Уалиев Сагдат Муратович |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Калашников автоматын (қол пулеметін) жартылай бөлшектеу жəне жинақтау. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.5.2 Оқушылар Калашников автоматын жұппен, топпен жұмыс істей отырып, тәжірибе жүзінде жартылай бөлшектеп, жинауды үйренеді. Автомат механизмі мен бөлшектерінің қолданылуымен танысады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық құндылықтар негізінде азаматтық жауапкершілік пен патриотизм, парасаттылық пен адалдық, ар-ождан, адамгершілік қасиеттерін бойына сіңірген, үйлесімді дамыған тұлға қалыптастыру. «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы аясында жастарды тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Калашников автоматын жартылай бөлшектеп, және бөлшектегеннен кейін жинақтай алу. Қаруды бөлшектеу және жинақтау тәртібін қатаң сақтау қажеттілігін түсіну. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Оқытушы взвод командирінен рапорт қабылдайды. Оқушылармен амандасады, түгендейды, киім үлгілерін тексереді.
|
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай көтермелеу сөздер қолдану. Өте жақсы, жақсы. |
АӘжТД оқулығы |
|
Өткен тақырыпты қайталау (5 мин) |
Өткен тапсырманы сұрау:
- Оқ ауада ұшқан кезде оған қандай күштер әсер етеді? |
Сұрақтарға жауап береді. Химия, физика пәндерімен байланыстырады. |
Көтермелеу сөздер қолдану. Өте жақсы, жақсы. |
Слайд |
|
Жаңа сабақ (10 мин)
|
1. Ой қозғау 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. 3. Қауіпсіздік ережелерін жеткізу: - автоматты толық емес бөлшектеу үстел үстінде немесе таза төсеніш жайылып жүргізіледі; бөлшектер мен механизмдер бөлектенген ретімен қойылады; - ауыстырылғыш төмен түсіріліп, оқтықта оқтың бар жоғы тексерілгеннен кейін, автомат ұңғысын 45 және одан жоғары көтеріп барып шүріппені ұрыстық қайтарудан босатамыз; - қаруды адамдарға бағыттауға қатаң түрде тыйым салынады. 4. Автоматты жартылай бөлшектеп, жинақтауды тәжірибе түрінде жасап көрсету. 5. Автоматты жартылай бөлшектеп, жинақтаудың нормативтерімен таныстыру. БӨЛШЕКТЕУ (ЖАЛПЫ ӘСКЕРЛІК): «Үздік» - 13 сек; «Жақсы» - 14 сек; «Қанағат» - 17 сек. ЖИНАҚТАУ (ЖАЛПЫ ӘСКЕРЛІК): «Үздік» - 23 сек; «Жақсы» - 25 сек; «Қанағат» - 30 сек. 6. «Wordwall.net» ресурсы арқылы Калашников автоматын жинақтау викторинасын өткізу. |
Жаңа тақырыпты табады. Қауіпсіздік ережелерін мұқият тыңдайды. Автоматты жартылай бөлшектеп, жинақтаудың ретін есте сақтайды. Ұялы телефон арқылы сілтемеге өтіп, автоматты жинақтайды. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай көтермелеу сөздер қолдану.
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай көтермелеу сөздер қолдану. |
Слайд
АӘжТД оқулығы
Калашников автоматының ММГ-АК-74 макеті Слайд
Ұялы телефон
|
|
Сергіту сәті (3 мин) |
Ойын. Бөлімшелер әскери шендерді көрсетілген қалташықтарға орналастырып жарысады. |
Погондарды әскери шендерге сәйкес жылдам орналастырады. |
Көтермелеу сөздер қолдану. Өте жақсы, жақсы. |
Погондар, қалташықтар. Таймер |
|
Жаңа тақырыпты бекіту (17 мин) |
1. Жұптық жұмыс. Әр бөлімшеден 2 оқушыдан шығып, тәжірибе түрінде ММГ-АК-74 автоматын жартылай бөлшектеп, жинақтайды. 1-шісі бөлшектейді, 2-шісі жинақтайды. 2. Топтық жұмыс. 3 бөлімше шығып, автоматты жартылай бөлшектеп, жинақтап, норматив орындайды. |
ММГ-АК-74 автоматын жартылай бөлшектеп, жинақтайды. |
Көтермелеу сөздер қолдану. Өте жақсы, жақсы. |
ММГ-АК-74 автоматының макеті. 3 дана Таймер |
|
Қорытынды (5 мин) |
Рефлексия, өзін-өзі бағалау, оқушыларды бағалау, қорытындылау. Үйге тапсырма беру: 1. Оқулық, 67-78 (55-66) беттерді оқу. 2. «Wordwall.net» ресурсы арқылы Калашников автоматын жинақтауды қайталау. |
Ұялы телефонмен «Padlet.com» сілтемесі арқылы кері байланысты жасайды. |
Көтермелеу сөздер қолдану. Өте жақсы, жақсы. |
Ұялы телефон |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Калашников автоматын (қол пулеметін) жартылай бөлшектеу жəне жинақтау.
Калашников автоматын (қол пулеметін) жартылай бөлшектеу жəне жинақтау.
Сабақ жоспары
|
Бөлім: 4 |
Атыс дайындығы |
|
|
Мектеп |
Әбіш Кекілбаев атындағы BINOM SCHOOL мектеп лицейі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Уалиев Сагдат Муратович |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Калашников автоматын (қол пулеметін) жартылай бөлшектеу жəне жинақтау. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.5.2 Оқушылар Калашников автоматын жұппен, топпен жұмыс істей отырып, тәжірибе жүзінде жартылай бөлшектеп, жинауды үйренеді. Автомат механизмі мен бөлшектерінің қолданылуымен танысады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық құндылықтар негізінде азаматтық жауапкершілік пен патриотизм, парасаттылық пен адалдық, ар-ождан, адамгершілік қасиеттерін бойына сіңірген, үйлесімді дамыған тұлға қалыптастыру. «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы аясында жастарды тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Калашников автоматын жартылай бөлшектеп, және бөлшектегеннен кейін жинақтай алу. Қаруды бөлшектеу және жинақтау тәртібін қатаң сақтау қажеттілігін түсіну. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Оқытушы взвод командирінен рапорт қабылдайды. Оқушылармен амандасады, түгендейды, киім үлгілерін тексереді.
|
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай көтермелеу сөздер қолдану. Өте жақсы, жақсы. |
АӘжТД оқулығы |
|
Өткен тақырыпты қайталау (5 мин) |
Өткен тапсырманы сұрау:
- Оқ ауада ұшқан кезде оған қандай күштер әсер етеді? |
Сұрақтарға жауап береді. Химия, физика пәндерімен байланыстырады. |
Көтермелеу сөздер қолдану. Өте жақсы, жақсы. |
Слайд |
|
Жаңа сабақ (10 мин)
|
1. Ой қозғау 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. 3. Қауіпсіздік ережелерін жеткізу: - автоматты толық емес бөлшектеу үстел үстінде немесе таза төсеніш жайылып жүргізіледі; бөлшектер мен механизмдер бөлектенген ретімен қойылады; - ауыстырылғыш төмен түсіріліп, оқтықта оқтың бар жоғы тексерілгеннен кейін, автомат ұңғысын 45 және одан жоғары көтеріп барып шүріппені ұрыстық қайтарудан босатамыз; - қаруды адамдарға бағыттауға қатаң түрде тыйым салынады. 4. Автоматты жартылай бөлшектеп, жинақтауды тәжірибе түрінде жасап көрсету. 5. Автоматты жартылай бөлшектеп, жинақтаудың нормативтерімен таныстыру. БӨЛШЕКТЕУ (ЖАЛПЫ ӘСКЕРЛІК): «Үздік» - 13 сек; «Жақсы» - 14 сек; «Қанағат» - 17 сек. ЖИНАҚТАУ (ЖАЛПЫ ӘСКЕРЛІК): «Үздік» - 23 сек; «Жақсы» - 25 сек; «Қанағат» - 30 сек. 6. «Wordwall.net» ресурсы арқылы Калашников автоматын жинақтау викторинасын өткізу. |
Жаңа тақырыпты табады. Қауіпсіздік ережелерін мұқият тыңдайды. Автоматты жартылай бөлшектеп, жинақтаудың ретін есте сақтайды. Ұялы телефон арқылы сілтемеге өтіп, автоматты жинақтайды. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай көтермелеу сөздер қолдану.
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай көтермелеу сөздер қолдану. |
Слайд
АӘжТД оқулығы
Калашников автоматының ММГ-АК-74 макеті Слайд
Ұялы телефон
|
|
Сергіту сәті (3 мин) |
Ойын. Бөлімшелер әскери шендерді көрсетілген қалташықтарға орналастырып жарысады. |
Погондарды әскери шендерге сәйкес жылдам орналастырады. |
Көтермелеу сөздер қолдану. Өте жақсы, жақсы. |
Погондар, қалташықтар. Таймер |
|
Жаңа тақырыпты бекіту (17 мин) |
1. Жұптық жұмыс. Әр бөлімшеден 2 оқушыдан шығып, тәжірибе түрінде ММГ-АК-74 автоматын жартылай бөлшектеп, жинақтайды. 1-шісі бөлшектейді, 2-шісі жинақтайды. 2. Топтық жұмыс. 3 бөлімше шығып, автоматты жартылай бөлшектеп, жинақтап, норматив орындайды. |
ММГ-АК-74 автоматын жартылай бөлшектеп, жинақтайды. |
Көтермелеу сөздер қолдану. Өте жақсы, жақсы. |
ММГ-АК-74 автоматының макеті. 3 дана Таймер |
|
Қорытынды (5 мин) |
Рефлексия, өзін-өзі бағалау, оқушыларды бағалау, қорытындылау. Үйге тапсырма беру: 1. Оқулық, 67-78 (55-66) беттерді оқу. 2. «Wordwall.net» ресурсы арқылы Калашников автоматын жинақтауды қайталау. |
Ұялы телефонмен «Padlet.com» сілтемесі арқылы кері байланысты жасайды. |
Көтермелеу сөздер қолдану. Өте жақсы, жақсы. |
Ұялы телефон |
шағым қалдыра аласыз













