Пән: Сауат ашу
Мектеп: 2
Күні: 6.12.2017 Сынып: 1
«Ә» Мұғалімнің аты-жөні: Хайруллаева
Д
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Менің отбасым. І дыбысы мен
әрпі
|
Оқу
мақсаттары:
Барлық
оқушылар
Көптеген
оқушылар
Кейбір
оқушылар
|
1.2.9.1 Әріпті тану,
ажырату және оны дыбыспен
сәйкестендіру
Әріпті тану,
дыбыстау, ажырату, сөз ішінен таба
алу.
Сөздерді буынға
бөлу, дыбыстық талдау жасау, тізбектей
оқу.
Сөз құрау, сөйлем
құрау, тиісті әріпті табу.
|
Бағалау
критерийлері
|
Әріпті таниды,
ажыратады.
Дыбыспен
сәйкестендіреді.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Мәңгілік ел идеясының басты 7 құндылығының
біріншісі Қазақстан Тәуелсіздігі және Астана құндылығын басшылыққа
ала отырып, оқушыларды еліне, бір-біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Өнер, әдебиеттік оқу
сабағы
|
Акт қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым.
|
Бастапқы
бөлім
|
Сөздерді буынға бөліп оқиды, сөз ішінен таба
алады, өз отбасы мүшелерін атайды, өлең жолдарын
құрайды.
|
Сабақтың
барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңі
|
Сабақта жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
3-5
минут
|
Құрметті балалар! Бүгінгі
сабағымыз ерекше. Себебі бізге қонақтар
келді.
Біз балдырған
баламыз,
Құстай қанат
қағамыз.
Дүниені
аралап,
Оқып білім
аламыз.
Көзді салып
қараңыз,
Былай қанат
қағамыз.
– Балалар, бір-біріміздің
қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген
қандай тамаша, қандай
қуаныш!
-балалар олай болса мына
гүлдер арқылы мен сендерге өзімнің жылуымды таратқым келіп отыр.
Өздеріңе ұнаған гүлдерді алып өз топтарыңызға жайғаса
қойыңдар.
|
Гүлдің түстері
арқылы топқа бөлу.
|
Сабақтың
ортасы
20-25
минут
|
Қайталау – білім
анасы.
Әліппе әнін тыңдату
арқылы өткен әріптерді еске
түсіреді.
-№ 1 тапсырма.
Сұрақ - жауап
- Дыбыстар мен
әріптердің айырмашылығы
неде?
- Дыбыстар неше
топқа бөлінеді?
- Сөз қалай
жасалады?
- Сөз бен сөйлемнің
айырмашылығы неде?
1 - Шығармашылық
тапсырма:
* Әр топқа әріп
қиындыларын беріп сөз
құрастыру.
Дескриптор
Дыбыстық талдау
жасады
Буынға
бөлді.
Қалыптастырушы
бағалау: топтар бір-бірін смайликтер
арқылы бағалайды.
Дыбыстардың әлеміне
саяхатқа шығып, видеоны көріп, І әріппен
танысу
Ширату:
- Балалар біздің өтіп жатқан
тарауымыз қалай аталады?
« Видео жазба көрсету және
талқылау» әдісі арқылы жаңа тақырыпқа болжау
жасау.
№
2 тапсырма.
Тыңдалым.
66-бет. Мәтінді
мұқият тыңда. Сұрақтарға жауап
беру.
-
Әсет әжесіне
қадалған түйме үшін не деуі
мүмкін?
-
Әжесі немересіне
ше?
№3 тапсырма.
Оқылым.
Дескриптор
Сөздерді буындап,
толық оқыды.
Кері
байланыс: смайлик арқылы
бағалау
|
Әр сөздің
мағынасын түсіндіру.
Талдау.
(2
видео)
(3
видео)
|
Сергіту
сәті
|
«Оқуда озат
боламын»
|
Видео
караоке
|
|
№
4 тапсырма.
Жазылым
Дәптермен
жұмыс.
2 - Шығармашылық
тапсырма:
Берілген суреттерге
сөйлем құрау.
Дескриптор
1 . сөйлем құрап
білді.
2 . сөйлемнің
мағынасын түсіндіре алды.
Қалыптастырушы
бағалау: «шапалақ»
арқылы бір-бірін
бағалайды.
|
|
Сабақтың
соңы
10-15
минут
|
Рефлексия
Бүгінгі сабақта
не істедік?
Сабақ қызықты
болды ма?
Нені
үйрендің?
Неден
қиналдың?
Әр бала стикерге өз атын жазып
баспалдаққа жапсырады
|
Баспалдақ
суреті
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау
көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет
қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|
Қабілетті оқушылар тапсырма №
1 Әр топқа әріп
қиындыларын беріп сөз
құрастыру.
Тапсырма №
2 Берілген суреттерге сөйлем
құрау.
|
-
Бағдаршам арқылы
бағалау
-
Шапалақ
арқылы
-
Смайлик арқылы
бағалау
-
Стикер арқылы
бағалау
|
-
Топпен жұмыс жасағанда, партада дұрыс
отырулары қадағаланады
-
Сергіту сәтін жасау кезіндегі
қауіпсіздік
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді
білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда
берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|