Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кейіпкердің қозғалысы
(сабақтың тақырыбы)
,
|
Бөлім |
Компьютер және программалар |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.4. программалау ойын |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Кейіпкерді қозғалтуда координаталарды қолданудың тимділігін біледі. Оқушылардың көбі үшін: Кейіпкер қозғалысын іске қосатын командалар туралы түсіндіре алады. Кейбір оқушылар үшін: Scratch ортасында кейіпкерлердің қозғалысын ұйымдастыруды үйренеді. |
|
|
|
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Сабақтың тақырыбын хабарлайды, оқушылардың назарын жаңа тақырыпқа аударады. Ойын арқылы оқушылардың алдыңғы білімдерін бекітеді. |
Мұғалімді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. |
Бақылау |
Интерактивті тақта, ойын тапсырмалары |
|
Жаңа сабақ (20 мин) |
Цикл деген не екенін мысалдармен түсіндіреді. Scratch программасында циклді қалай қолдану керектігін көрсетеді. Желі деген не екенін, компьютерлердің қалай байланысатынын қарапайым тілмен түсіндіреді. |
Мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды, сұрақтар қояды. Scratch интерфейсімен танысады, мұғалімнің көрсетуін қайталайды. |
Ауызша сұрақ-жауап, бақылау |
Компьютер, Scratch программасы, презентация |
|
Бекіту (15 мин) |
Оқушыларға жеке немесе топтық тапсырмалар береді. Мысалы: қарапайым анимация жасау, шарты бар циклді қолдану арқылы ойынның бір бөлігін құру. |
Тапсырмаларды орындайды, бір-біріне көмектеседі. |
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Компьютер, Scratch программасы |
|
Бағалау (5 мин) |
Оқушылардың жұмыстарын бағалайды, жетістіктері мен кемшіліктерін атап өтеді. |
Өз жұмыстарын талдайды, мұғалімнің бағалауын тыңдайды. |
Бағалау парағы |
- |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кейіпкердің қозғалысы 5-сабақ
Кейіпкердің қозғалысы 5-сабақ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кейіпкердің қозғалысы
(сабақтың тақырыбы)
,
|
Бөлім |
Компьютер және программалар |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.4. программалау ойын |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Кейіпкерді қозғалтуда координаталарды қолданудың тимділігін біледі. Оқушылардың көбі үшін: Кейіпкер қозғалысын іске қосатын командалар туралы түсіндіре алады. Кейбір оқушылар үшін: Scratch ортасында кейіпкерлердің қозғалысын ұйымдастыруды үйренеді. |
|
|
|
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Сабақтың тақырыбын хабарлайды, оқушылардың назарын жаңа тақырыпқа аударады. Ойын арқылы оқушылардың алдыңғы білімдерін бекітеді. |
Мұғалімді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. |
Бақылау |
Интерактивті тақта, ойын тапсырмалары |
|
Жаңа сабақ (20 мин) |
Цикл деген не екенін мысалдармен түсіндіреді. Scratch программасында циклді қалай қолдану керектігін көрсетеді. Желі деген не екенін, компьютерлердің қалай байланысатынын қарапайым тілмен түсіндіреді. |
Мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды, сұрақтар қояды. Scratch интерфейсімен танысады, мұғалімнің көрсетуін қайталайды. |
Ауызша сұрақ-жауап, бақылау |
Компьютер, Scratch программасы, презентация |
|
Бекіту (15 мин) |
Оқушыларға жеке немесе топтық тапсырмалар береді. Мысалы: қарапайым анимация жасау, шарты бар циклді қолдану арқылы ойынның бір бөлігін құру. |
Тапсырмаларды орындайды, бір-біріне көмектеседі. |
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Компьютер, Scratch программасы |
|
Бағалау (5 мин) |
Оқушылардың жұмыстарын бағалайды, жетістіктері мен кемшіліктерін атап өтеді. |
Өз жұмыстарын талдайды, мұғалімнің бағалауын тыңдайды. |
Бағалау парағы |
- |
шағым қалдыра аласыз













