«Кендебай атты Керқұла» ертегісі.
|
Бөлім: |
Таза мінсіз асыл сөз |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нургазина Динара |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Кендебай атты Керқұла» ертегісі.(2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.Т/Ж3- көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: шығарма кейіпкерлерінің іс-әрекетін атайды, образды ашады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: шығарманың портретін, образын талдайды. Кейбір оқушылар орындай алады: шығарма кейіпкерлері образын рөлмен сомдап, өз ойын тұжырымдайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру 10 минут |
Өткен тақырыпты еске түсіру 1.Ертегіде шындық бар ма? 2. Ертегіде түрлі қиял-ғажайып оқиғалар баянда+ла ма? 3.Ертегі кейіпкерлері жақсылықты жақтай ма? 4. «Керқұла атты Кендебай» ертегісі батырлық ертегіге жата ма? 5. Кедебай Қарасудың бойында дүниеге келді ма? 6. Кендебайдың әкесінің аты Құламерген бе? 7. Кендебай күн сайын өсті ме? 8. Кендебай он күнде күлді ме? 9. Кендебай сексен күнде жүрді ме? 1О. Кендебай Керқұла атты көкжал бөріден құтқарды ма? |
Сұрақтарға жауап береді |
- Ертегідегі негізгі кейіпкерлердің портретін жинақтайды; - Кейіпкерлердің образға қызмет етіп тұрған маңызды әрекеттерін талдайды; - Жинақталған ақпараттар негізінде кейіпкер образына қатысты өз көзқарасын білдіреді. |
Оқулық. Слайд |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
Тұлпарды ата-бабамыз не себепті баптаған? Батыр не істейді? Ел қорғаған қандай батырларды білесіңдер? «Ер қанаты - ат» дегенді қалай түсінеміз? Біз алдыңғы сабақта «Керқұла атты Кендебай» ертегісінің мазмұнымен таныстық. Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашамыз.
|
|
|
|
||||||||
|
САбақтың соңы |
Рефлексия |
Шығу билеті
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Кендебай атты Керқұла» ертегісі. 5 сынып
«Кендебай атты Керқұла» ертегісі. 5 сынып
«Кендебай атты Керқұла» ертегісі.
|
Бөлім: |
Таза мінсіз асыл сөз |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нургазина Динара |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Кендебай атты Керқұла» ертегісі.(2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.Т/Ж3- көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: шығарма кейіпкерлерінің іс-әрекетін атайды, образды ашады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: шығарманың портретін, образын талдайды. Кейбір оқушылар орындай алады: шығарма кейіпкерлері образын рөлмен сомдап, өз ойын тұжырымдайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру 10 минут |
Өткен тақырыпты еске түсіру 1.Ертегіде шындық бар ма? 2. Ертегіде түрлі қиял-ғажайып оқиғалар баянда+ла ма? 3.Ертегі кейіпкерлері жақсылықты жақтай ма? 4. «Керқұла атты Кендебай» ертегісі батырлық ертегіге жата ма? 5. Кедебай Қарасудың бойында дүниеге келді ма? 6. Кендебайдың әкесінің аты Құламерген бе? 7. Кендебай күн сайын өсті ме? 8. Кендебай он күнде күлді ме? 9. Кендебай сексен күнде жүрді ме? 1О. Кендебай Керқұла атты көкжал бөріден құтқарды ма? |
Сұрақтарға жауап береді |
- Ертегідегі негізгі кейіпкерлердің портретін жинақтайды; - Кейіпкерлердің образға қызмет етіп тұрған маңызды әрекеттерін талдайды; - Жинақталған ақпараттар негізінде кейіпкер образына қатысты өз көзқарасын білдіреді. |
Оқулық. Слайд |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
Тұлпарды ата-бабамыз не себепті баптаған? Батыр не істейді? Ел қорғаған қандай батырларды білесіңдер? «Ер қанаты - ат» дегенді қалай түсінеміз? Біз алдыңғы сабақта «Керқұла атты Кендебай» ертегісінің мазмұнымен таныстық. Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашамыз.
|
|
|
|
||||||||
|
САбақтың соңы |
Рефлексия |
Шығу билеті
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













