|
САБАҚ: 3 |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||
|
Мерзімі: |
Мұғалім: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: 0 |
||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
"Кенесары – Наурызбай" поэмасының кейіпкерлер бейнесі |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
- көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтайды
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары «Мозайка» әдісімен 5 топқа бөлінеді.
Оқу мақсатымен, бағалау критерийімен танысады. |
«Мозайка» әдісімен 5 топқа бөлінеді. Оқу мақсатымен, бағалау критерийімен танысады. |
Бағалау критерийлері Махамбеттің күйі ойналып тұрады. ҚБ
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма Шығарма кейіпкерлерінің бейнесін танытатын жолдармен таныса отырып, көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып шығыңыз.
Ел ішінде ____ __________. Қашқан босқын жиылып, Өз алдына қол болды.
_________ __________ аңқылдап, Жауды үркітіп қашырды, ____ _______________ жарқылдап.
Бұғыбай басшы ____ ______. Әдіре қалғыр Алатау, Асуға қиын ______ _______.
Көк дөнен ат астында. Камзол ішік құнтиған, ___ ______________ басында. Керұғлыға бергісіз _______ __________ қасында. Сол уақытта Наурызбай ___________ ______ жасында. Кері байланыс
Тапсырма. Топтық жұмыс Жырдан дәлел келтіре отырып, кейіпкерлер жүйесін анықтаңыз. (Топтар тақтаға ілінген тапсырмаларды өзара ақылдасып таңдайды.) 1-топ Кенесары бейнесін танытатын үзінділерден дәлелдер келтіру арқылы кейіпкерге мінездеме беріп, автор көзқарасын анықтаңыз. 2-топ Наурызбай бейнесін танытатын үзінділерден дәлелдер келтіру арқылы кейіпкерге мінездеме беріп, автор көзқарасын анықтаңыз. 3-топ Ағыбай бейнесін танытатын үзінділерден дәлелдер келтіру арқылы кейіпкерге мінездеме беріп, автор көзқарасын анықтаңыз. 4-топ Науан бейнесін танытатын үзінділерден дәлелдер келтіру арқылы кейіпкерге мінездеме беріп, автор көзқарасын анықтаңыз. 5-топ Сол замандағы батырлар бейнесін танытатын үзінділерден дәлелдер келтіру арқылы кейіпкерлерге мінездеме беріп, автор көзқарасын анықтаңыз. Топтық бағалау
Ж Тапсырма Кестені толтырып, кейіпкер бейнесін талдаңыз.
Бірін-бірі бағалау Оң жағыңызда отырған оқушының жұмысын тексеріп, комментарий жазыңыз.
|
Жеке жұмыс жүргізіледі.
Оқушылар топпен орындайды
Жеке жұмыс орындайды |
ҚБ.3 балл
ҚБ. 5 балл
ҚБ
ҚБ. 2 балл |
парақшалар
|
||||||||||||||||||||
|
2 минут
|
«Кенесары, Наурызбай» жыры туралы 2 ақпарат – 1 пікір – |
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Кенесары – Наурызбай" поэмасының кейіпкерлер бейнесі
"Кенесары – Наурызбай" поэмасының кейіпкерлер бейнесі
|
САБАҚ: 3 |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||
|
Мерзімі: |
Мұғалім: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: 0 |
||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
"Кенесары – Наурызбай" поэмасының кейіпкерлер бейнесі |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
- көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтайды
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары «Мозайка» әдісімен 5 топқа бөлінеді.
Оқу мақсатымен, бағалау критерийімен танысады. |
«Мозайка» әдісімен 5 топқа бөлінеді. Оқу мақсатымен, бағалау критерийімен танысады. |
Бағалау критерийлері Махамбеттің күйі ойналып тұрады. ҚБ
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма Шығарма кейіпкерлерінің бейнесін танытатын жолдармен таныса отырып, көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып шығыңыз.
Ел ішінде ____ __________. Қашқан босқын жиылып, Өз алдына қол болды.
_________ __________ аңқылдап, Жауды үркітіп қашырды, ____ _______________ жарқылдап.
Бұғыбай басшы ____ ______. Әдіре қалғыр Алатау, Асуға қиын ______ _______.
Көк дөнен ат астында. Камзол ішік құнтиған, ___ ______________ басында. Керұғлыға бергісіз _______ __________ қасында. Сол уақытта Наурызбай ___________ ______ жасында. Кері байланыс
Тапсырма. Топтық жұмыс Жырдан дәлел келтіре отырып, кейіпкерлер жүйесін анықтаңыз. (Топтар тақтаға ілінген тапсырмаларды өзара ақылдасып таңдайды.) 1-топ Кенесары бейнесін танытатын үзінділерден дәлелдер келтіру арқылы кейіпкерге мінездеме беріп, автор көзқарасын анықтаңыз. 2-топ Наурызбай бейнесін танытатын үзінділерден дәлелдер келтіру арқылы кейіпкерге мінездеме беріп, автор көзқарасын анықтаңыз. 3-топ Ағыбай бейнесін танытатын үзінділерден дәлелдер келтіру арқылы кейіпкерге мінездеме беріп, автор көзқарасын анықтаңыз. 4-топ Науан бейнесін танытатын үзінділерден дәлелдер келтіру арқылы кейіпкерге мінездеме беріп, автор көзқарасын анықтаңыз. 5-топ Сол замандағы батырлар бейнесін танытатын үзінділерден дәлелдер келтіру арқылы кейіпкерлерге мінездеме беріп, автор көзқарасын анықтаңыз. Топтық бағалау
Ж Тапсырма Кестені толтырып, кейіпкер бейнесін талдаңыз.
Бірін-бірі бағалау Оң жағыңызда отырған оқушының жұмысын тексеріп, комментарий жазыңыз.
|
Жеке жұмыс жүргізіледі.
Оқушылар топпен орындайды
Жеке жұмыс орындайды |
ҚБ.3 балл
ҚБ. 5 балл
ҚБ
ҚБ. 2 балл |
парақшалар
|
||||||||||||||||||||
|
2 минут
|
«Кенесары, Наурызбай» жыры туралы 2 ақпарат – 1 пікір – |
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















