«Бекітемін»:
Оқу ісінің меңгерушісі:
«.......»....................20......ж.
|
7.2 Отарлау және ұлт-азаттық күрес |
Мектеп: |
||||
|
Сынып: 8 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Күні: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс Зерттеу сұрағы:Кенесары хан бастаған ұлт-азаттық күрес неліктен жалпы ұлттық сипатқа ие болды? |
||||
|
Оқу мақсаттары |
7.3.1.5 –халықтық отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп-салдарын анықтау |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресін сипаттайды; Көпшілігі: халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп-салдарын анықтайды; Кейбірі: ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының рөліне баға береді |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, Талдау |
||||
|
Бағалау критериі |
Ресейдің отаршылдық саясатының қазақ халқына тигізген әсерін түсіндіреді |
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика мен терминология: отар, дипломатия, елшілік, империя, әскери бекіністер Талқылауға арналған тапсырмалар: Жазылымға арнаған тапсырма: сәйкестендіру кестесі, «Аяқталмаған тезис» |
||||
|
Тарихи концепт |
Интерпретация |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
елжандылық, өзгенің көзқарастарына құрметпен қарау, бостандық |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүние жүзі тарихы, География |
||||
|
Алдыңғы білімдер |
ХVІІІ ғас. басталған Ресей империясының отарлау саясатының мақсат-тары мен алғашқы әрекеттерін біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі (сәлемдесу, атмосфералық ахуал орнату) Топтастыру - қима қағаздармен: 1-топ: «Исатай»; 2-топ: «Махамбет» (Ұ) «Сұрақты ұстап ал» әдісі - үй тапсырмасын тексеру: |
Қима қағаздар |
|||
|
|
2 Махамбет пен Исатай көтерілісінің себептері мен маңызы қандай болды? |
|
|||
|
Ортасы
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Бейнеролик көрсету «Джигсо-2» («Елші» тәсілі) (Әрбір топқа мәтін беріледі оны оқып, талқылап, тұжырымдамалық картаға түсіріп, бір оқушы «елші» болып келесі топқа түсіндіреді) 1-топ: Кенесары Қасымұлының көтеріліс себептері 2-топ: Кенесары Қасымұлының көтеріліс тарихи маңызы ҚБ «Медальондар» арқылы бағалау (алтын, күміс, қола) Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма – «Кеңейтілген тапсырма»
1) Сырым Датұлы 1837-1847ж.ж 2) Исатай мен Махамбет 1773-1775ж.ж 3) Саржан Қасымұлы 1783-1797ж.ж 4) Емельян Пугачев 1825-1836ж.ж 5) Кенесары Қасымұлы 1836-1838ж.ж Дұрысы 1) Емельян Пугачев 1773-1775ж.ж 2) Сырым Датұлы 1783-1797ж.ж 3) Саржан Қасымұлы 1825-1836ж.ж 4) Исатай мен Махамбет 1836-1838ж.ж 5) Кенесары Қасымұлы 1837-1847ж.ж
ҚБ «Өзін-өзі бағалау» |
Таратпа материалдар
|
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс - «Үміт ағашы» Бүгінгі сабақ маған ________________ ұнады. Бұл сабақта мен үшін _________ қиын болды. Мұғалімге айтар ұсынысым___________________ Үйге тапсырма: қосымша материал әкелу |
«Үміт ағашы»
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық көтеріліс
Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық көтеріліс
«Бекітемін»:
Оқу ісінің меңгерушісі:
«.......»....................20......ж.
|
7.2 Отарлау және ұлт-азаттық күрес |
Мектеп: |
||||
|
Сынып: 8 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Күні: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс Зерттеу сұрағы:Кенесары хан бастаған ұлт-азаттық күрес неліктен жалпы ұлттық сипатқа ие болды? |
||||
|
Оқу мақсаттары |
7.3.1.5 –халықтық отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп-салдарын анықтау |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресін сипаттайды; Көпшілігі: халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп-салдарын анықтайды; Кейбірі: ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының рөліне баға береді |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, Талдау |
||||
|
Бағалау критериі |
Ресейдің отаршылдық саясатының қазақ халқына тигізген әсерін түсіндіреді |
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика мен терминология: отар, дипломатия, елшілік, империя, әскери бекіністер Талқылауға арналған тапсырмалар: Жазылымға арнаған тапсырма: сәйкестендіру кестесі, «Аяқталмаған тезис» |
||||
|
Тарихи концепт |
Интерпретация |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
елжандылық, өзгенің көзқарастарына құрметпен қарау, бостандық |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүние жүзі тарихы, География |
||||
|
Алдыңғы білімдер |
ХVІІІ ғас. басталған Ресей империясының отарлау саясатының мақсат-тары мен алғашқы әрекеттерін біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі (сәлемдесу, атмосфералық ахуал орнату) Топтастыру - қима қағаздармен: 1-топ: «Исатай»; 2-топ: «Махамбет» (Ұ) «Сұрақты ұстап ал» әдісі - үй тапсырмасын тексеру: |
Қима қағаздар |
|||
|
|
2 Махамбет пен Исатай көтерілісінің себептері мен маңызы қандай болды? |
|
|||
|
Ортасы
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Бейнеролик көрсету «Джигсо-2» («Елші» тәсілі) (Әрбір топқа мәтін беріледі оны оқып, талқылап, тұжырымдамалық картаға түсіріп, бір оқушы «елші» болып келесі топқа түсіндіреді) 1-топ: Кенесары Қасымұлының көтеріліс себептері 2-топ: Кенесары Қасымұлының көтеріліс тарихи маңызы ҚБ «Медальондар» арқылы бағалау (алтын, күміс, қола) Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма – «Кеңейтілген тапсырма»
1) Сырым Датұлы 1837-1847ж.ж 2) Исатай мен Махамбет 1773-1775ж.ж 3) Саржан Қасымұлы 1783-1797ж.ж 4) Емельян Пугачев 1825-1836ж.ж 5) Кенесары Қасымұлы 1836-1838ж.ж Дұрысы 1) Емельян Пугачев 1773-1775ж.ж 2) Сырым Датұлы 1783-1797ж.ж 3) Саржан Қасымұлы 1825-1836ж.ж 4) Исатай мен Махамбет 1836-1838ж.ж 5) Кенесары Қасымұлы 1837-1847ж.ж
ҚБ «Өзін-өзі бағалау» |
Таратпа материалдар
|
|||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс - «Үміт ағашы» Бүгінгі сабақ маған ________________ ұнады. Бұл сабақта мен үшін _________ қиын болды. Мұғалімге айтар ұсынысым___________________ Үйге тапсырма: қосымша материал әкелу |
«Үміт ағашы»
|
|||
шағым қалдыра аласыз















