|
Білім беру ұйымының атауы |
«Міржақып Дулатұлы атында,ы жалпы білім беретін мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қойшығара Ж.Ш |
|||||
|
Күні: |
1 сынып |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76 сабақ. Кері есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.4 санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептер шығаруды үйренеді, кері есептермен танысады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру « Жолға дайындық» ойыны Суреттердің ішінен саяхатқа қажетті заттарды теріп алып чемоданға салады Өткенді пысықтау «Жұлдызқұрт» әдісі Сандарды тура және кері санау жүйесімен жұлдызқұртқа жазып шығу Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып №1 тапсырма. Шабаданға қарағанда жолқапшықтың нешеуі артық? Жолқапшыққа қарағанда шабаданның нешеуі кем? Есеп құрастыр. Ж Шешуі:8–5=3 (д.) Жауабы: 3 дана артық. Ережемен жұмыс
Топтық жұмыс 2-тапсырма а) 7 жолқапшық және 5 шабадан тұр. Шабаданға қарағанда жолқапшықтың нешеуі артық? а) Шешуі: 7–5=2 Жауабы: 2 шабадан артық
ә) 7 жолқапшық және одан 2-еуі
кем шабадан тұр? ә) Шешуі: 7 – 2=5 Жауабы: 5 шабадан б) 5 шабадан және одан 2-еуі
артық жолқапшық тұр? б) Шешуі: 5+2=7 Жауабы: 7 жолқапшық Бұлар қандай есептер? (Кері есептер) ЕБҚ Ауызша есепте
ЕҚБ Ауызша есепте
Дәптермен жұмыс Есеп құрастыр және шығар Чемодан - 9 Жолқапшық – 6 нешеуі артық Шешуі: 9-6=3 Жауабы: 3-еуі артық. «Нейрожаттығу» әдісі ФС тапсырмасы 3-тапсырма Әр отбасы жүгінің жалпы массасын есепте. Салыстыр. 3кг+2кг+5кг+10кг+10кг=30кг (1 отбасы) 5кг+5кг+20кг+20кг+10кг=60кг (2 отбасы) 30кг<60кг Жұптық жұмыс 4-тапсырма 70 – 30=40 90 – 20=70 10 + 80=90 70 – 70=0 90 – 30=60 70 + 20=90 60 + 10=70 80 – 80=0 80 – 20=60 80 + 20=100 50 + 50=100 40 + 40=80 ҚЖ: Математикалық диктант Он, жиырма, сегіз, қырық, он бес, сексен.
|
Ойын ойнайды Ондықтармен санайды Тапсырманы орындайды Ережені жаттайды ТОптық жұмыс жасайды Есептерді шығарады Есепті шығарады Жеке жұмыс жасайды Ауызша есептейді Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығулар жасайды Тапсырманы орындайды Есептеу жүргізеді Математика лық диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ондықтарды тура және кері жазады Сандарды ретімен санауды біледі Дескриптор: Нешеуі артық? Нешеуі кем? сұрақтарына жауап іздейді. Айырмалық салыстыруға берілген есептерді шығаруды үйренеді.
Дескриптор: Есептерді шығарады және олардың кері есептер екенін анықтайды. Әр есепке сәйкесқысқаша жазылуын таңдайды 1-топ: Шабаданға қарағанда жолқапшықтың нешеуі артық екенін табады 2-топ: Неше шабадан тұрғанын табады 3-топ: Неше жолқапшық тұрғанын табады
Керемет!
Тамаша жұмыс! Дескриптор: Сұлбаға қарап есеп құрастырады Есептің шартын құрып, шешуін табады Тамаша! Дескриптор: Әр отбасы жүгінің жалпы массасын есептейді. Мәндерін салыстырады Дескриптор: Есептеуді орындайды. Бір-біріне тексеру жасайды.
Керемет! |
Чемодан Заттардың суреттері
Оқулық
Есеп сызбасы Есептер сызбасы
Оқулық
Есеп сызбасы Таратпа парақ Таратпа парақтар Жұмыс дәптері
Әуен
Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кері есептер
Кері есептер
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Міржақып Дулатұлы атында,ы жалпы білім беретін мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қойшығара Ж.Ш |
|||||
|
Күні: |
1 сынып |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76 сабақ. Кері есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.4 санды бірнеше бірлікке арттыру, кеміту, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептер шығаруды үйренеді, кері есептермен танысады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру « Жолға дайындық» ойыны Суреттердің ішінен саяхатқа қажетті заттарды теріп алып чемоданға салады Өткенді пысықтау «Жұлдызқұрт» әдісі Сандарды тура және кері санау жүйесімен жұлдызқұртқа жазып шығу Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып №1 тапсырма. Шабаданға қарағанда жолқапшықтың нешеуі артық? Жолқапшыққа қарағанда шабаданның нешеуі кем? Есеп құрастыр. Ж Шешуі:8–5=3 (д.) Жауабы: 3 дана артық. Ережемен жұмыс
Топтық жұмыс 2-тапсырма а) 7 жолқапшық және 5 шабадан тұр. Шабаданға қарағанда жолқапшықтың нешеуі артық? а) Шешуі: 7–5=2 Жауабы: 2 шабадан артық
ә) 7 жолқапшық және одан 2-еуі
кем шабадан тұр? ә) Шешуі: 7 – 2=5 Жауабы: 5 шабадан б) 5 шабадан және одан 2-еуі
артық жолқапшық тұр? б) Шешуі: 5+2=7 Жауабы: 7 жолқапшық Бұлар қандай есептер? (Кері есептер) ЕБҚ Ауызша есепте
ЕҚБ Ауызша есепте
Дәптермен жұмыс Есеп құрастыр және шығар Чемодан - 9 Жолқапшық – 6 нешеуі артық Шешуі: 9-6=3 Жауабы: 3-еуі артық. «Нейрожаттығу» әдісі ФС тапсырмасы 3-тапсырма Әр отбасы жүгінің жалпы массасын есепте. Салыстыр. 3кг+2кг+5кг+10кг+10кг=30кг (1 отбасы) 5кг+5кг+20кг+20кг+10кг=60кг (2 отбасы) 30кг<60кг Жұптық жұмыс 4-тапсырма 70 – 30=40 90 – 20=70 10 + 80=90 70 – 70=0 90 – 30=60 70 + 20=90 60 + 10=70 80 – 80=0 80 – 20=60 80 + 20=100 50 + 50=100 40 + 40=80 ҚЖ: Математикалық диктант Он, жиырма, сегіз, қырық, он бес, сексен.
|
Ойын ойнайды Ондықтармен санайды Тапсырманы орындайды Ережені жаттайды ТОптық жұмыс жасайды Есептерді шығарады Есепті шығарады Жеке жұмыс жасайды Ауызша есептейді Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығулар жасайды Тапсырманы орындайды Есептеу жүргізеді Математика лық диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ондықтарды тура және кері жазады Сандарды ретімен санауды біледі Дескриптор: Нешеуі артық? Нешеуі кем? сұрақтарына жауап іздейді. Айырмалық салыстыруға берілген есептерді шығаруды үйренеді.
Дескриптор: Есептерді шығарады және олардың кері есептер екенін анықтайды. Әр есепке сәйкесқысқаша жазылуын таңдайды 1-топ: Шабаданға қарағанда жолқапшықтың нешеуі артық екенін табады 2-топ: Неше шабадан тұрғанын табады 3-топ: Неше жолқапшық тұрғанын табады
Керемет!
Тамаша жұмыс! Дескриптор: Сұлбаға қарап есеп құрастырады Есептің шартын құрып, шешуін табады Тамаша! Дескриптор: Әр отбасы жүгінің жалпы массасын есептейді. Мәндерін салыстырады Дескриптор: Есептеуді орындайды. Бір-біріне тексеру жасайды.
Керемет! |
Чемодан Заттардың суреттері
Оқулық
Есеп сызбасы Есептер сызбасы
Оқулық
Есеп сызбасы Таратпа парақ Таратпа парақтар Жұмыс дәптері
Әуен
Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз





























