ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Бөлім: |
Таза мінсіз асыл сөз |
||||
|
Пән мұғалімі |
Демеуова Жансая Ерланқызы |
||||
|
Күні: |
12.09.2025 |
||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Бөлім/ортақ тақырып: |
Керқұла атты Кендебай |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
Шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) (А/И3) |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Ертегі мазмұнын түсінеді, негізгі ойды анықтайды - Кендебай бейнесіне сипаттама береді - Мәтіннен көркемдегіш құралдарды табады - Ойды жүйелі жеткізу мен жұмыс түрлеріне белсенді қатысады |
||||
|
Құндылыдықтар |
Туған елді, туған жерді сүю. Уәдеге берік болу. Айналадағы адамдарға көмектесу. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал: «Жылы тілек шеңбері» Топқа бөлу: «Ертегі кейіпкерлері» арқылы (Кендебай, анасы, Керқұла, хан) Миға шабуыл: 1. Батыр адам қандай болу керек деп ойлайсың? 2. Сен өз өміріңде біреуге көмектескен сәтіңді есіңе түсірші. Сол кезде өзіңді қалай сезіндің? 3. Егер сенде ерекше күш немесе сиқырлы ат болса, оны не үшін қолданар едің? |
Жылы тілек шеңберірінде бір-біріне жақсы сөз арнайды. Топқа бөлініп отырады. Сұрақтарға ауызша жауап береді |
«Үш шапалақ» әдісі |
Ламинатталған стикер. Интерактивті тақта, |
|
|
Сабақтың ортасы
|
Жеке жұмыс (мәтінмен жұмыс – 10 мин)
Мәтіннен 3 көркемдегіш құралды (эпитет, теңеу, метафора) тауып, астын сыз. Жұптық жұмыс (10 мин) Тапсырма: Кендебай бейнесін сипатта. Оның қандай қасиеттері бар? → Жұбыңмен ақылдасып, 4 сөйлеммен жаз. Cергіту сәті (3 мин) immersive interactive warm up бейнематериалын қайталау Топтық жұмыс (10 мин) Тапсырма: «Кендебай қазіргі заманда өмір сүрсе, қандай адам болар еді?» постер жасап, қорға. - Қорғауға 1 топтан 1 оқушы - |
Тапсырманы жазбаша орындайды Парталасымен тапсырманы бірігіп орындайды. |
өзін-өзі бағалау парағы арқылы Постерде шығармашылық көзқарас бағаланады |
Кітап, интерактивті тақта Интерактивті тақта, әлеуметтік желі Постер, маркер |
|
|
Сабақтың соңы
|
Бекіту «Ашық микрофон» әдісі. Мұғалім бүгінгі сабақ бойынша сұрақтар қояды. Рефлексия (2мин) «Басбармақ» әдісі: ? – барлығы түсінікті ? – әлі де қайталау керек ? – түсінбедім |
Ашық микрофонға өз еркімен шыққан оқушы сұраққа жауап береді. |
|
Микрофон |
|
|
Оқыту тапсырмасы (Үй жұмысы) |
Кендебайдың бейнесіне эссе жазу: «Мен осындай батыр болғым келеді...» |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Керқұла атты Кендебай
Керқұла атты Кендебай
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Бөлім: |
Таза мінсіз асыл сөз |
||||
|
Пән мұғалімі |
Демеуова Жансая Ерланқызы |
||||
|
Күні: |
12.09.2025 |
||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Бөлім/ортақ тақырып: |
Керқұла атты Кендебай |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
Шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) (А/И3) |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Ертегі мазмұнын түсінеді, негізгі ойды анықтайды - Кендебай бейнесіне сипаттама береді - Мәтіннен көркемдегіш құралдарды табады - Ойды жүйелі жеткізу мен жұмыс түрлеріне белсенді қатысады |
||||
|
Құндылыдықтар |
Туған елді, туған жерді сүю. Уәдеге берік болу. Айналадағы адамдарға көмектесу. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал: «Жылы тілек шеңбері» Топқа бөлу: «Ертегі кейіпкерлері» арқылы (Кендебай, анасы, Керқұла, хан) Миға шабуыл: 1. Батыр адам қандай болу керек деп ойлайсың? 2. Сен өз өміріңде біреуге көмектескен сәтіңді есіңе түсірші. Сол кезде өзіңді қалай сезіндің? 3. Егер сенде ерекше күш немесе сиқырлы ат болса, оны не үшін қолданар едің? |
Жылы тілек шеңберірінде бір-біріне жақсы сөз арнайды. Топқа бөлініп отырады. Сұрақтарға ауызша жауап береді |
«Үш шапалақ» әдісі |
Ламинатталған стикер. Интерактивті тақта, |
|
|
Сабақтың ортасы
|
Жеке жұмыс (мәтінмен жұмыс – 10 мин)
Мәтіннен 3 көркемдегіш құралды (эпитет, теңеу, метафора) тауып, астын сыз. Жұптық жұмыс (10 мин) Тапсырма: Кендебай бейнесін сипатта. Оның қандай қасиеттері бар? → Жұбыңмен ақылдасып, 4 сөйлеммен жаз. Cергіту сәті (3 мин) immersive interactive warm up бейнематериалын қайталау Топтық жұмыс (10 мин) Тапсырма: «Кендебай қазіргі заманда өмір сүрсе, қандай адам болар еді?» постер жасап, қорға. - Қорғауға 1 топтан 1 оқушы - |
Тапсырманы жазбаша орындайды Парталасымен тапсырманы бірігіп орындайды. |
өзін-өзі бағалау парағы арқылы Постерде шығармашылық көзқарас бағаланады |
Кітап, интерактивті тақта Интерактивті тақта, әлеуметтік желі Постер, маркер |
|
|
Сабақтың соңы
|
Бекіту «Ашық микрофон» әдісі. Мұғалім бүгінгі сабақ бойынша сұрақтар қояды. Рефлексия (2мин) «Басбармақ» әдісі: ? – барлығы түсінікті ? – әлі де қайталау керек ? – түсінбедім |
Ашық микрофонға өз еркімен шыққан оқушы сұраққа жауап береді. |
|
Микрофон |
|
|
Оқыту тапсырмасы (Үй жұмысы) |
Кендебайдың бейнесіне эссе жазу: «Мен осындай батыр болғым келеді...» |
||||
шағым қалдыра аласыз













