|
Бөлім: |
Таза, мінсіз асыл сөз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мирзакеева А.Р |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.09 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 Е |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Керқұла атты Кендебай» ертегісінің кейіпкерлері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.1 кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал
Топқа бөлу 1.Кендебай тобы 2.Қазанғап тобы 3.Хан тобы 4.Қойшы бала тобы 5.Мергенбай тобы Үй тапсырмасын орындау Қандай мақал мәтелдер ертегі мазмүнын ашады ? Топтық жұмыс 1- топ «Визуалды айғақтар» әдісі. топтың оқушыларына бірдей суреттер таратылады. Оқушылар таратылған суреттерді ертегі мазмұнына сай жүйелеп, плакатқа жапсырып шығуы тиіс. Осылай оқушылардың ертегі мазмұнын қаншалықты меңгергендігі аңғарылады.
Дескриптор: Ертегі желісі бойынша суреттерді ретімен қояды -2 Ертегі мазмұнын біледі- 2 2-ТОП |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар бес топқа бөлінеді. Біртінші топтың оқушыларына ертегі мазмұнына байланысты суреттер таратылады. Оқушылар таратылған суреттерді ертегі мазмұнына сай жүйелеп, плакатқа жапсырып шығуы тиіс. Осылай оқушылардың ертегі мазмұнын қаншалықты меңгергендігі аңғарылады.
|
ҚБ қол шапалақтау
|
5-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Кейіпкердің ертегідегі портретін жасайды-2 Кейіпкердің әрекетін жазады-2 3- топ образ жасап көр Топқа үзінді беріледі ,сол үзінді бойынша көрініс қояды Ертегі желісі бойынша көрініс қояды-2 Кейіпкердің образын жасап шығады-2 4- топ Кейіпкерді танып біл
Дескриптор. Ертегі мазмүнын біледі-2 Кейіпкер мен кейіпкер сөздерін салыстырады-2 5-топКейіпкерлерге мінездеме жаса
Дескриптор: Ертегі желісін біледі -2 Кейіпкерге мінездеме жасайды-2 Топтар бір-бірін бағалайды Сергіту сәті Нейрожаттығу жасайды https://youtu.be/6UFoNm7TEYo?si=ej3EqH3CC3534iYi Жұптық жұмыс Тапсырма. «Концептуалдық кестемен» жұмыс.
Дескриптор:
|
Шығарма үзіндісінен ертегідегі кейіпкерлер 3 іс әркетін жазаып шығады
Басты кейіпкерлер дің образын сипаттау. •Кейіпкердің сыртқы бейнесін сипаттайды; •Іс-әрекетін анықтайды, ойын дәлелдейді.
Кейіпкердің сөзі, пікірі арқылы қандай адам екенін анықтайды, дәлел келтіреді;
Кейіпкерлерге мінездеме береді
Нейрожаттығу арқылы сергіту жұмысын жасайды«Концептуалдық кестемен» жұмыс жүргізеді. Пікірін дәлелді жеткізеді; Бүгінгі күнмен салыстырады |
ҚБ топтар бір бірін бағалайды
|
«Керқұла атты Кендебай» ертегісі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
|
Сабақ соғында сабаққа рефлексия жасайды |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй жұмысы |
Ғажайыпқа толы ертегілерді оқыдыңдар, ертегі кейіп керлері мен таныстыңдар. «Ертегілер еліне саяхат» тақырыбына өздеріңе ұнаған ертегі мазмұнын суреттер арқылы беріңдер. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Керқұла атты Кендебай ертегісінің кейіпкерлері
Керқұла атты Кендебай ертегісінің кейіпкерлері
|
Бөлім: |
Таза, мінсіз асыл сөз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мирзакеева А.Р |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.09 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 Е |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Керқұла атты Кендебай» ертегісінің кейіпкерлері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.1 кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал
Топқа бөлу 1.Кендебай тобы 2.Қазанғап тобы 3.Хан тобы 4.Қойшы бала тобы 5.Мергенбай тобы Үй тапсырмасын орындау Қандай мақал мәтелдер ертегі мазмүнын ашады ? Топтық жұмыс 1- топ «Визуалды айғақтар» әдісі. топтың оқушыларына бірдей суреттер таратылады. Оқушылар таратылған суреттерді ертегі мазмұнына сай жүйелеп, плакатқа жапсырып шығуы тиіс. Осылай оқушылардың ертегі мазмұнын қаншалықты меңгергендігі аңғарылады.
Дескриптор: Ертегі желісі бойынша суреттерді ретімен қояды -2 Ертегі мазмұнын біледі- 2 2-ТОП |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар бес топқа бөлінеді. Біртінші топтың оқушыларына ертегі мазмұнына байланысты суреттер таратылады. Оқушылар таратылған суреттерді ертегі мазмұнына сай жүйелеп, плакатқа жапсырып шығуы тиіс. Осылай оқушылардың ертегі мазмұнын қаншалықты меңгергендігі аңғарылады.
|
ҚБ қол шапалақтау
|
5-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Кейіпкердің ертегідегі портретін жасайды-2 Кейіпкердің әрекетін жазады-2 3- топ образ жасап көр Топқа үзінді беріледі ,сол үзінді бойынша көрініс қояды Ертегі желісі бойынша көрініс қояды-2 Кейіпкердің образын жасап шығады-2 4- топ Кейіпкерді танып біл
Дескриптор. Ертегі мазмүнын біледі-2 Кейіпкер мен кейіпкер сөздерін салыстырады-2 5-топКейіпкерлерге мінездеме жаса
Дескриптор: Ертегі желісін біледі -2 Кейіпкерге мінездеме жасайды-2 Топтар бір-бірін бағалайды Сергіту сәті Нейрожаттығу жасайды https://youtu.be/6UFoNm7TEYo?si=ej3EqH3CC3534iYi Жұптық жұмыс Тапсырма. «Концептуалдық кестемен» жұмыс.
Дескриптор:
|
Шығарма үзіндісінен ертегідегі кейіпкерлер 3 іс әркетін жазаып шығады
Басты кейіпкерлер дің образын сипаттау. •Кейіпкердің сыртқы бейнесін сипаттайды; •Іс-әрекетін анықтайды, ойын дәлелдейді.
Кейіпкердің сөзі, пікірі арқылы қандай адам екенін анықтайды, дәлел келтіреді;
Кейіпкерлерге мінездеме береді
Нейрожаттығу арқылы сергіту жұмысын жасайды«Концептуалдық кестемен» жұмыс жүргізеді. Пікірін дәлелді жеткізеді; Бүгінгі күнмен салыстырады |
ҚБ топтар бір бірін бағалайды
|
«Керқұла атты Кендебай» ертегісі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
|
Сабақ соғында сабаққа рефлексия жасайды |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй жұмысы |
Ғажайыпқа толы ертегілерді оқыдыңдар, ертегі кейіп керлері мен таныстыңдар. «Ертегілер еліне саяхат» тақырыбына өздеріңе ұнаған ертегі мазмұнын суреттер арқылы беріңдер. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















