|
Көркем еңбек |
Мектеп: №44 орта мектеп Педагогтің аты-жөні: АязбаеваА.С |
|
||||
|
Бөлім: |
|
|
||||
|
Сынып: 3 «АӘВГ » Күні:03.02.26 04.02.26 05.02.26 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кескіндеме.Туғанжер |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.3.2."Есте сақтау арқылы сурет салу" және "Бақылау арқылы сурет салу" ұғымдарын білу,бейнелер мен пішіндерді зерттеу кезінде олардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарының себептерін түсіне отырып, кескіндеме құралдары арқылы таныс бейнелер мен пішіндерді білдіру |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есте сақтау арқылы сурет салу" және "Бақылау арқылы сурет салу" ұғымдарын білу,бейнелер мен пішіндерді зерттеу кезінде олардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарының себептерін түсіне отырып, кескіндеме құралдары арқылы таныс бейнелер мен пішіндерді білдіреді |
|
||||
|
Апта дәйексөзі |
|
|
||||
|
Ұлттық құндылық |
|
|
||||
|
Сабақтың барысы. |
|
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||
|
Басы 3 мин 10мин 20мин 5мин |
Амандасу, сабақ тақырыбын хабарлау. Құрал-жабдықтарын тексеру. Сергіту: “Көңіл-күйіңді бір сызықпен сал”. Жаңа тақырып пен мақсатын айтады. Анықтама Көлеміндеу – заттарды жазық бетте көлемді, шынайы етіп көрсету тәсілі. Көлеміндеу барысында заттың пішіні, жарық пен көлеңкесі ескеріледі. Туған жер – адамның дүниеге келген, өсіп-өніп, алғаш білім алып, өмірге көзқарасы қалыптасқан қасиетті мекені. Ол – адамның еліне, халқына деген сүйіспеншілігі мен патриоттық сезімі бастау алатын орын. Тапсырма: Көлеміндеу тәсілін қолданып, «Туған жер тақырыбында сурет сал. Суретте: •Туған жер табиғаты бейнеленеді •Жарық пен көлеңке көрінісі болуы тиіс Дескриптор «Туған жер» ұғымын түсінеді; Туған жерге қатысты негізгі белгілерді атайды (үйі, мектебі, ауылы/қаласы, табиғаты); Туған жерді сурет немесе әңгіме арқылы бейнелейді; Өз ойын қарапайым, түсінікті жеткізеді; Жұмысты ұқыпты орындайды. ЕҚБ (ерекше білім беру қажеттілігі бар оқушыларға арналған тапсырма) Тапсырма: Дайын сурет үлгісіндегі табиғаттың суретін, көлемін көрсету. (Мұғалім жеңіл контур сызып береді) ЕҚБ дескрипторы Білім алушы: •Дайын үлгіні бояйды •Негізгі түстерді қолданады •Мұғалім көмегімен көлемді көрсетеді Қорытынды – Көлеміндеу дегеніміз не? – Туған өлке туралы не білесің? – Көлемді көрсету үшін нені қолдандық? Оқушылардың жұмыстарын талдау, мадақтау. |
Мұғаліммен амандасады
Тақырып бойынша қысқа әңгіме тыңдайды;
Көлеміндеу туралы түсінік алады
Туған жер көлемінің элементтерін таңдайды
Сурет салады, бояйды
Өз жұмысын таныстырады
|
Жарайсыңдар! Жарайсыңдар балалар! Тамаша! Бағалау критерийі Туған жер тақырыбын ашады Заттарды көлемді етіп бейнелейді Жарық пен көлеңкені қолданады Түстерді үйлесімді пайдаланады |
А4 қағаз Қара қарадаш Өшіргіш Гуашь немесе акварель Қылқалам, су, палитра Ақ қағаз Қарындаш, түрлі түсті қарындаштар/қалталар |
||
|
5 мин Соңы |
Үй тапсырмасы: Үйде ата-анамен бірге ұлттық тағамдарды қарап, бір тағамның суретін салып келу. |
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. |
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кескіндеме.Туған жер
Кескіндеме.Туған жер
|
Көркем еңбек |
Мектеп: №44 орта мектеп Педагогтің аты-жөні: АязбаеваА.С |
|
||||
|
Бөлім: |
|
|
||||
|
Сынып: 3 «АӘВГ » Күні:03.02.26 04.02.26 05.02.26 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кескіндеме.Туғанжер |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.3.2."Есте сақтау арқылы сурет салу" және "Бақылау арқылы сурет салу" ұғымдарын білу,бейнелер мен пішіндерді зерттеу кезінде олардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарының себептерін түсіне отырып, кескіндеме құралдары арқылы таныс бейнелер мен пішіндерді білдіру |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есте сақтау арқылы сурет салу" және "Бақылау арқылы сурет салу" ұғымдарын білу,бейнелер мен пішіндерді зерттеу кезінде олардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарының себептерін түсіне отырып, кескіндеме құралдары арқылы таныс бейнелер мен пішіндерді білдіреді |
|
||||
|
Апта дәйексөзі |
|
|
||||
|
Ұлттық құндылық |
|
|
||||
|
Сабақтың барысы. |
|
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||
|
Басы 3 мин 10мин 20мин 5мин |
Амандасу, сабақ тақырыбын хабарлау. Құрал-жабдықтарын тексеру. Сергіту: “Көңіл-күйіңді бір сызықпен сал”. Жаңа тақырып пен мақсатын айтады. Анықтама Көлеміндеу – заттарды жазық бетте көлемді, шынайы етіп көрсету тәсілі. Көлеміндеу барысында заттың пішіні, жарық пен көлеңкесі ескеріледі. Туған жер – адамның дүниеге келген, өсіп-өніп, алғаш білім алып, өмірге көзқарасы қалыптасқан қасиетті мекені. Ол – адамның еліне, халқына деген сүйіспеншілігі мен патриоттық сезімі бастау алатын орын. Тапсырма: Көлеміндеу тәсілін қолданып, «Туған жер тақырыбында сурет сал. Суретте: •Туған жер табиғаты бейнеленеді •Жарық пен көлеңке көрінісі болуы тиіс Дескриптор «Туған жер» ұғымын түсінеді; Туған жерге қатысты негізгі белгілерді атайды (үйі, мектебі, ауылы/қаласы, табиғаты); Туған жерді сурет немесе әңгіме арқылы бейнелейді; Өз ойын қарапайым, түсінікті жеткізеді; Жұмысты ұқыпты орындайды. ЕҚБ (ерекше білім беру қажеттілігі бар оқушыларға арналған тапсырма) Тапсырма: Дайын сурет үлгісіндегі табиғаттың суретін, көлемін көрсету. (Мұғалім жеңіл контур сызып береді) ЕҚБ дескрипторы Білім алушы: •Дайын үлгіні бояйды •Негізгі түстерді қолданады •Мұғалім көмегімен көлемді көрсетеді Қорытынды – Көлеміндеу дегеніміз не? – Туған өлке туралы не білесің? – Көлемді көрсету үшін нені қолдандық? Оқушылардың жұмыстарын талдау, мадақтау. |
Мұғаліммен амандасады
Тақырып бойынша қысқа әңгіме тыңдайды;
Көлеміндеу туралы түсінік алады
Туған жер көлемінің элементтерін таңдайды
Сурет салады, бояйды
Өз жұмысын таныстырады
|
Жарайсыңдар! Жарайсыңдар балалар! Тамаша! Бағалау критерийі Туған жер тақырыбын ашады Заттарды көлемді етіп бейнелейді Жарық пен көлеңкені қолданады Түстерді үйлесімді пайдаланады |
А4 қағаз Қара қарадаш Өшіргіш Гуашь немесе акварель Қылқалам, су, палитра Ақ қағаз Қарындаш, түрлі түсті қарындаштар/қалталар |
||
|
5 мин Соңы |
Үй тапсырмасы: Үйде ата-анамен бірге ұлттық тағамдарды қарап, бір тағамның суретін салып келу. |
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. |
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау |
|
||
шағым қалдыра аласыз













