|
Бөлім: |
10.3А бөлім. Веб-жобалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Жаңыл Қайсарқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кестелер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолданады; |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|
|
Заң және тәртіп құндылығы
|
Дәйек сөз - Әділет жолы- адал жол - заң және құқық нормаларын білу; - өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау; - қиын жағдайда басқаларға көмектесуге дайын болу; |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 7 мин 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 5 мин 3. Жаңа сабақты меңгерту 10 мин 10 мин 10 мин 4. Бекіту 3 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу https://learningapps.org/view20220976
Жаңа сабақКесте –web сайттың негізгі бөліктерінің бірі. Кесте мынандай бөліктерден тұрады:
Кесте жолдар тізбегі бойынша біртіндеп толтырылады. Әрбір ұяшыққа мәліметтер енгізіледі. Кесте тұрғызу <TABLE> және </TABLE> тегтері көмегімен орындалады, оның әрбір жолын анықтау <TR> және </TR> тегтері арқылы, ал сол жолдардағы бағандар - <TD> және </TD>немесе <TH> және </TH> тегтері арқылы анықталады. <TD> және <TH> тегтерінің жұмысы ұқсас, бірақ <TH> тегтерімен қоршалған мәтін қарайтылған баған тақырыптары болып табылады да, <TD> тегтерімен одан кейінгі қарапайым бағандар жазылады. ALIGN -атрибуты кестенің шет жақтарға туралануын анықтайды. ALIGN мәні-қос тырнақша ішіндегі сөз –мына сөздердің біріне сәйкес келуі тиіс:LEFT (сол жақ шетке) CENTER (ортаға) RIGHT (оң жақ шетке) BGCOLOR -кесте торының ішкі фон түсін тағайындайды. BORDER-бүтін сан, кесте жақтаулары сызығының пиксельмен берілген қалыңдығы. Егер BORDER берілмесе, жақтау сызықтары көрметілмейді. BORDERGOLOR-жақтау сызықтарының түсін тағайындайды BORDER атрибутымен бірге қолданылады. WIDTH-кесте енін анықтайтын бүтін сан, оның мәні пиксельмен немесе процентпен беріледі. Топтық жұмыс
Жеке жұмыс. Оқушылар тобы жайлы кесте құрып, мысал келтірейік. Блокнот парақшасын ашып, құратын кестенің кодын блокнот бетіне орналастырамыз.
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Оқушылар сабақта алған жақсы екі ақпаратын және түсінбеген бір сұрағын стикерге жазады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды Дескриптор:HTML тілі мен WEB-программалау ұғымдарын анықтайды. Дескриптор: -тақырыптар тегін жазады; - Web-сайт программалау туралы тұжырым жасайды Дескриптор: -көрінеті мәтін жазады; -тізімдері бар мәтін жазады; Дескриптор: -компьютерде жұмыс; Блокнотты ашып Кесте құратын программа кодын жазады; Өзара бағалау |
Күнделік кз ҚБ қою арқылы бағалау жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру 3/балл 3/балл 4/балл Барлығы 10 балл |
АКт Интернет желісі Ютуб каналы Дарын онлан Кітап АКт Интернет желісі Ютуб каналы Дарын онлан Кітап |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кестелер HTML 10 сынып ҚМЖ
Кестелер HTML 10 сынып ҚМЖ
|
Бөлім: |
10.3А бөлім. Веб-жобалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Жаңыл Қайсарқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кестелер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолданады; |
|
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|
|
Заң және тәртіп құндылығы
|
Дәйек сөз - Әділет жолы- адал жол - заң және құқық нормаларын білу; - өз міндеттеріне жауапкершілікпен қарау; - қиын жағдайда басқаларға көмектесуге дайын болу; |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 7 мин 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 5 мин 3. Жаңа сабақты меңгерту 10 мин 10 мин 10 мин 4. Бекіту 3 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу https://learningapps.org/view20220976
Жаңа сабақКесте –web сайттың негізгі бөліктерінің бірі. Кесте мынандай бөліктерден тұрады:
Кесте жолдар тізбегі бойынша біртіндеп толтырылады. Әрбір ұяшыққа мәліметтер енгізіледі. Кесте тұрғызу <TABLE> және </TABLE> тегтері көмегімен орындалады, оның әрбір жолын анықтау <TR> және </TR> тегтері арқылы, ал сол жолдардағы бағандар - <TD> және </TD>немесе <TH> және </TH> тегтері арқылы анықталады. <TD> және <TH> тегтерінің жұмысы ұқсас, бірақ <TH> тегтерімен қоршалған мәтін қарайтылған баған тақырыптары болып табылады да, <TD> тегтерімен одан кейінгі қарапайым бағандар жазылады. ALIGN -атрибуты кестенің шет жақтарға туралануын анықтайды. ALIGN мәні-қос тырнақша ішіндегі сөз –мына сөздердің біріне сәйкес келуі тиіс:LEFT (сол жақ шетке) CENTER (ортаға) RIGHT (оң жақ шетке) BGCOLOR -кесте торының ішкі фон түсін тағайындайды. BORDER-бүтін сан, кесте жақтаулары сызығының пиксельмен берілген қалыңдығы. Егер BORDER берілмесе, жақтау сызықтары көрметілмейді. BORDERGOLOR-жақтау сызықтарының түсін тағайындайды BORDER атрибутымен бірге қолданылады. WIDTH-кесте енін анықтайтын бүтін сан, оның мәні пиксельмен немесе процентпен беріледі. Топтық жұмыс
Жеке жұмыс. Оқушылар тобы жайлы кесте құрып, мысал келтірейік. Блокнот парақшасын ашып, құратын кестенің кодын блокнот бетіне орналастырамыз.
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Оқушылар сабақта алған жақсы екі ақпаратын және түсінбеген бір сұрағын стикерге жазады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды Дескриптор:HTML тілі мен WEB-программалау ұғымдарын анықтайды. Дескриптор: -тақырыптар тегін жазады; - Web-сайт программалау туралы тұжырым жасайды Дескриптор: -көрінеті мәтін жазады; -тізімдері бар мәтін жазады; Дескриптор: -компьютерде жұмыс; Блокнотты ашып Кесте құратын программа кодын жазады; Өзара бағалау |
Күнделік кз ҚБ қою арқылы бағалау жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру 3/балл 3/балл 4/балл Барлығы 10 балл |
АКт Интернет желісі Ютуб каналы Дарын онлан Кітап АКт Интернет желісі Ютуб каналы Дарын онлан Кітап |
шағым қалдыра аласыз















