Қысқа мерзімді жоспар
Көпкүтір негізгі орта мектебі
|
Бөлім |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Абатаев Серик Мендигалиевич |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кестелі деректерді графика түрінде ұсыну. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.3-электронды кестеде диаграммалар құру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
ЕБҚ оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру
«ФРИ» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу сұрақтары.
|
Дескриптор
|
ҚБ: Мұғалім марапаттауы: Жақсы! Талпын! ҚБ: «Жұлдызша» арқылы бағалаймын. 3 балл Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл |
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Кинометафора» әдісі арқылы жаңа тақырыпты игерту. Диаграмма деген не? Диаграмма – сандық деректерді визуалды қабылдауға мүмкіндік беретін график түріндегі тәсіл. Диаграмманың қандай түрлері бар? Дигарамма түрлерімен танысу үшін қолданылатын деректерді ерекшелеп, Мәзір жолы – Қою(вставка) қатары – Құрал-сайманда тақтасынан – Диаграмма бөлімін таңдау қажет. (оқулықтағы 102 – сурет)
Барлық диаграммалар қатарынан кірістірілген графика түрлерін көруге болады, оларды тінтуірмен екі рет шерту арқылы қолдануға болады. (7 кесте)
|
Алдын ала дайындалған бейнероликті тамашалайды. Анықтамаларды дәптерлеріне жазады. |
|
«Информатика» оқулығы Арман-пв баспасы §16 Презентация https://youtu.be/JtfHgwHSHS8?si=AxdWU8yLazCxramu Интерактивті тақта |
||
|
10 минут |
Тапсырма №1. Топтық жұмыс Оңтүстік Америкада ең биік сарқырама - Анхель, биіктігі 1054 м. Евразиядағы ең биік сарқырама Утигард – 610 м. Африкада – Тугела, биіктігі 933 м. Солтүстік Америкада ең биік сарқырама Йосемитский, биіктігі – 727 м. (Цилиндр түрдегі диаграмма) |
Берілген тапсырманы орындайды. |
Топтар бірін бірі «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» қалыптастырушы бағалуы арқылы бағалайды. 3 балл |
|
||
|
10 минут |
Тапсырма №2. Жеке жұмыс Дүниежүзілік мұхиттардың аудандар: Тынық мұхиты - 178 684 мың. кв. м., Атлантикалық - 91 655 мың. кв. м., Үнді - 76 174 мың. кв. м., Солтүстік – Мұзды - 14 756 мың. кв. м. (Ақпараттарды дөңгелек диаграмма түрінде көрсету керек). |
Берілген тапсырманы орындайды. |
ҚБ: «Жұлдызша» арқылы бағалаймын. 2 балл Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл |
|
||
|
Сергігу сәті 1 минут |
Көзге арналған жаттығулар. Сілтеме арқылы көзге арналған жаттығуларды орындаймыз. |
Оқушылар сергіту сәтін орындайды. |
|
|||
|
7 минут |
Компьютер шығаратын BEC (Barnaul Electric Company) фирмасының 2003 жылғы 6 айдағы пайдасы келесідей Наурыз – 11051$, Сәуір 11800$, Мамыр – 14000$, Маусым - 14918$, Шілде – 16487$, Тамыс – 18600$ ( Фирманың пайда туралы график тұрғызу). |
Берілген тапсырманы орындайды |
ҚБ: «Жұлдызша» арқылы бағалаймын. 2 балл |
|
||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Жаңа сабақты бекіту мақсатында «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы 2 топқа сұрақтар беріледі.
«Алма ағашы» әдісі арқылы рефлексия жасаймын. Оқушыларға сабақ барысында үш түсті алма беріледі. Сабақ соңында оны алма ағашына ілу керек. Жасыл түсті алма – тақырыпты толық меңгердім. Сары түсті алма – жартылай меңгердім, қайта қараймын. Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым.
|
Дескриптор:
Кері байланысты орнату үшін алдын ала берілген алмаларды тақырыпты түсіну деңгейіне қарай терек қалташасына салады. |
Әрбір оқушыны қалыптастырушы бағалаудағы жинаған смайликтеріне қарай/әрбір смайлик 1 балл/ 1-10 балмен формативті бағалау жүргіземін. |
Интерактивті тақта, алма ағашы, стикерлер. |
||
|
Үй тапсырмасы Оқулықтың 126 бетіндегі №7 тапсырма. |
Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады. |
|
Оқулық 126 бет |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кестелі деректерді графика түрінде ұсыну.
Кестелі деректерді графика түрінде ұсыну.
Қысқа мерзімді жоспар
Көпкүтір негізгі орта мектебі
|
Бөлім |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Абатаев Серик Мендигалиевич |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кестелі деректерді графика түрінде ұсыну. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.3-электронды кестеде диаграммалар құру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
ЕБҚ оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру
«ФРИ» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу сұрақтары.
|
Дескриптор
|
ҚБ: Мұғалім марапаттауы: Жақсы! Талпын! ҚБ: «Жұлдызша» арқылы бағалаймын. 3 балл Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл |
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Кинометафора» әдісі арқылы жаңа тақырыпты игерту. Диаграмма деген не? Диаграмма – сандық деректерді визуалды қабылдауға мүмкіндік беретін график түріндегі тәсіл. Диаграмманың қандай түрлері бар? Дигарамма түрлерімен танысу үшін қолданылатын деректерді ерекшелеп, Мәзір жолы – Қою(вставка) қатары – Құрал-сайманда тақтасынан – Диаграмма бөлімін таңдау қажет. (оқулықтағы 102 – сурет)
Барлық диаграммалар қатарынан кірістірілген графика түрлерін көруге болады, оларды тінтуірмен екі рет шерту арқылы қолдануға болады. (7 кесте)
|
Алдын ала дайындалған бейнероликті тамашалайды. Анықтамаларды дәптерлеріне жазады. |
|
«Информатика» оқулығы Арман-пв баспасы §16 Презентация https://youtu.be/JtfHgwHSHS8?si=AxdWU8yLazCxramu Интерактивті тақта |
||
|
10 минут |
Тапсырма №1. Топтық жұмыс Оңтүстік Америкада ең биік сарқырама - Анхель, биіктігі 1054 м. Евразиядағы ең биік сарқырама Утигард – 610 м. Африкада – Тугела, биіктігі 933 м. Солтүстік Америкада ең биік сарқырама Йосемитский, биіктігі – 727 м. (Цилиндр түрдегі диаграмма) |
Берілген тапсырманы орындайды. |
Топтар бірін бірі «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» қалыптастырушы бағалуы арқылы бағалайды. 3 балл |
|
||
|
10 минут |
Тапсырма №2. Жеке жұмыс Дүниежүзілік мұхиттардың аудандар: Тынық мұхиты - 178 684 мың. кв. м., Атлантикалық - 91 655 мың. кв. м., Үнді - 76 174 мың. кв. м., Солтүстік – Мұзды - 14 756 мың. кв. м. (Ақпараттарды дөңгелек диаграмма түрінде көрсету керек). |
Берілген тапсырманы орындайды. |
ҚБ: «Жұлдызша» арқылы бағалаймын. 2 балл Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл |
|
||
|
Сергігу сәті 1 минут |
Көзге арналған жаттығулар. Сілтеме арқылы көзге арналған жаттығуларды орындаймыз. |
Оқушылар сергіту сәтін орындайды. |
|
|||
|
7 минут |
Компьютер шығаратын BEC (Barnaul Electric Company) фирмасының 2003 жылғы 6 айдағы пайдасы келесідей Наурыз – 11051$, Сәуір 11800$, Мамыр – 14000$, Маусым - 14918$, Шілде – 16487$, Тамыс – 18600$ ( Фирманың пайда туралы график тұрғызу). |
Берілген тапсырманы орындайды |
ҚБ: «Жұлдызша» арқылы бағалаймын. 2 балл |
|
||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Жаңа сабақты бекіту мақсатында «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы 2 топқа сұрақтар беріледі.
«Алма ағашы» әдісі арқылы рефлексия жасаймын. Оқушыларға сабақ барысында үш түсті алма беріледі. Сабақ соңында оны алма ағашына ілу керек. Жасыл түсті алма – тақырыпты толық меңгердім. Сары түсті алма – жартылай меңгердім, қайта қараймын. Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым.
|
Дескриптор:
Кері байланысты орнату үшін алдын ала берілген алмаларды тақырыпты түсіну деңгейіне қарай терек қалташасына салады. |
Әрбір оқушыны қалыптастырушы бағалаудағы жинаған смайликтеріне қарай/әрбір смайлик 1 балл/ 1-10 балмен формативті бағалау жүргіземін. |
Интерактивті тақта, алма ағашы, стикерлер. |
||
|
Үй тапсырмасы Оқулықтың 126 бетіндегі №7 тапсырма. |
Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады. |
|
Оқулық 126 бет |
|||
шағым қалдыра аласыз

















