Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі : 9.4 С.Тригонометрия |
Мектеп: Қазақстан жалпы орта мектебі |
||
|
Күні: 11.02.2021ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Жаксылык Ғ.М |
||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Кез келген бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі. Бұрыш синусының, косинусының, тангенсінің және котангенсінің мәндері |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.1 тригонометриялық функциялардың анықтамаларын білу; 9.2.4.2 бірлік шеңбердегі нүктелердің координаталары (sin ?, cos ?)мен тригонометриялық функциялардың өзара байланысын білу; |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Кез келген бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі, котангенсінің мәндерін таба алады Басым бөлігі: Бірлік шеңберде берілген шартты қанағаттандыратын бұрыштың барлық мәндерін жаза алады Кейбірі: Кез келген нақты сан үшін берілген теңсіздіктердің ақиқат болатындығын дәлелдеу; |
||
|
Бағалау критерийі |
Oқушы:
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Математикалық терминологияны қолдана отырып бірлік шеңберде тригонометриялық функциялардың өзара байланысын сауатты айтып береді. Бөлім бойынша лексика және терминология: -бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі, котангенсі; -функция; -бірлік шеңбер; -координаталық шеңбер; -ширек; Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
|
||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылар өзара қарым-қатынаста адал және шынайы айқын -өзгенің пікірін құрметтеу -өз бетінше білім алу қабілеттерін дамыту. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
|
||
|
Алдыңғы білім |
Бірлік шеңбер бойында 0; ? ; ?; 3? ; 2? сандарын белгілейды 2 2 Тригонометриялық функциялардың анықтамаларын біледі |
||
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Психологиялық ахуал «Ыстық лебіз» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.
Сабақтың эпиграфы:«Барлық істің басшысы-білім мен ұғым» Ж.Баласағұни
Мұғалім «Сынып көмегі» әдісі арқылы кез келген оқушыдан үйге берілген тапсырманы сұрайды. Жауабы қате болған немесе түсінбеген жағдайда сыныптағы басқа оқушыдан көмек сұралады.
Өткен сабақты қайталау мақсатында «Жіңішке және жуан сұрақтар» әдісін қолданамын.
10:1) ? бұрышының синусы дегеніміз- 2)Радиандық өлшемге айналдыр: 300 ═ 3)? бұрышының косинусы дегеніміз-
20: 1)? бұрышының тангенсі дегеніміз-
30: 1)Өрнектің мәнін табыңдар:
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Өрнектердің мәнін табады.
Қ
|
Сандар
Смайликтер |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
4.Жеке жұмыс /10 мин / «Өзін-өзі тану» әдісі бойынша жеке отырып кестені толтырады . |
|
|
|
Кесте толтырыңдар
.
Дескриптор: Кестені толтырады. ҚБ: Оқушылар өзін-өзі бағалайды,дайын жауаптар бойынша
Тақтамен жұмыс: Есептер шығару /10 мин / №548, 551 Дескриптор: Есептерді шығарады. ҚБ: Мадақтау Қорытынды. Сұрақ жауап. /5 мин / Кері байланыс /5 мин / Табыс баспалдағы
|
|
|
Градус |
300 |
|
600 |
900 |
|
1350 |
|
1800 |
2700 |
3600 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Радиан |
6 |
4 |
|
2 |
|
2 |
|
|
5 |
|
3 2 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 |
6 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
??? ? |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
??? ? |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жақсылық Ғазиза Муратқызы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 13 материал табылды
Кез келген бұрыштың синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі.Материал туралы қысқаша түсінік
Мектеп мұғалімдеріне керек деп ойлаймын
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Б:
Мадақтау

