|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
"Балқаш қаласы Абай атыңдағы №2 лицей" КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Алибиева А.Б. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кез келген бұрыштың тригонометриялық функциялары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Аргументтердің берілген мәндері бойынша тригонометриялық функциялардың мәндерін табуды үйрену дағдысын қалыптастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: - тригонометриялық функциялардын анықтамасын ауызша тұжырымдайды; - ауызша тұжырымдалған формулаларын жазады; Негізгі сөздер мен тіркестер: - бұрыш, доға, ширек, радиан, бірлік шенбер - тригонометриялық функция
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
-Өмірбойы білім алуғабейімделеді; -Дұрыс шешім қабылдау үшін, қоғамдық өмірге қатысу үшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Геометрия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы (2 мин) Конверт әдісі 5минут |
I. 1. Ұйымдастыру кезеңі: оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. 2. Шаттық шеңбері «Тілек тілеу» 3. Үш топқа бөлу: синус, косинус, тангенс. Топ жетекшісін сайлау, бағалау парағын тапсыру. 4.Сабақтың тақырыбын, мақсатын, эпиграфын жариялау «Білмейтіндер –үйренсін, білетіндер-еске түсірсін» (ағылшын тілінде айтқызу). 5. Сабақ тақырыбына байланасты терминология үш тілде. II. Ұй жұмысын тексеру. Миға шабуыл-сұрақ- жауап (әр топтан бір оқушы шығып конверт алып, топта талқылап сұраққа жауап береді. Басқа топтар сұрақ қояды. Топтар бірін бірі бағалайды. «Бас бармақ»
|
Презентация Bilimland.kz Кесте Карточкалар бағалау парақтары Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин 3 мин 15 мин 5 мин 1 мин |
Берілген тапсырма бойынша әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, топта талқылауға ұласады. Семантикалық карта
Жауабын тақта арқылы тексереді. «5» -4, «4»-3, «3»-2
А денгей № 372 (1-3) В деңгейі №374(1,2) С денгейі №377
Математика тарихынан (слайд) Әрқашан жаңа ұғымды, анықтаманы енгізген, теореманы дәлелдеген математик-ғалымның атын білу бізге қызық. Ал балалар, қай ғалым ғылымға бірінші болып тригонометрия элементтер ұғымын енгізді? Осы адамның фамилиясының жанында ең үлкен сан мәні болады. Тақтада ғалымдардың тегі және математикалық өрнек жазылып тұрады:
М.Фалес –
Неміс математигі Иоганн Мюллер(1436-1476, оны көбінесе туған жеріне байланысты Региомонтан деп атайды) болды. |
Интерактивті тақта, слайдтар,
А- барлығына В –көпшілікке С-кейбіреуіне
Bilimland.kz
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 мин |
Математикалық сауаттылық
Бұрыштарды радианға айналдыру.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Сабақты қорытындылау Топ жетекшілері бағалау парағы бойынша әр оқушының бағасын қорғайды. Рефлексия:БББәдісі
Үйге тапсырма: 1) №373, 379(1) 2) И.Мюллер туралы интернет желісінен толық ақпарат жинап жоба қорғауға әзірленіп келу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Балқаш-2019
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кез келген бұрыштың тригонометриялық функциялары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
"Балқаш қаласы Абай атыңдағы №2 лицей" КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Алибиева А.Б. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кез келген бұрыштың тригонометриялық функциялары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Аргументтердің берілген мәндері бойынша тригонометриялық функциялардың мәндерін табуды үйрену дағдысын қалыптастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар: - тригонометриялық функциялардын анықтамасын ауызша тұжырымдайды; - ауызша тұжырымдалған формулаларын жазады; Негізгі сөздер мен тіркестер: - бұрыш, доға, ширек, радиан, бірлік шенбер - тригонометриялық функция
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
-Өмірбойы білім алуғабейімделеді; -Дұрыс шешім қабылдау үшін, қоғамдық өмірге қатысу үшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Геометрия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы (2 мин) Конверт әдісі 5минут |
I. 1. Ұйымдастыру кезеңі: оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. 2. Шаттық шеңбері «Тілек тілеу» 3. Үш топқа бөлу: синус, косинус, тангенс. Топ жетекшісін сайлау, бағалау парағын тапсыру. 4.Сабақтың тақырыбын, мақсатын, эпиграфын жариялау «Білмейтіндер –үйренсін, білетіндер-еске түсірсін» (ағылшын тілінде айтқызу). 5. Сабақ тақырыбына байланасты терминология үш тілде. II. Ұй жұмысын тексеру. Миға шабуыл-сұрақ- жауап (әр топтан бір оқушы шығып конверт алып, топта талқылап сұраққа жауап береді. Басқа топтар сұрақ қояды. Топтар бірін бірі бағалайды. «Бас бармақ»
|
Презентация Bilimland.kz Кесте Карточкалар бағалау парақтары Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин 3 мин 15 мин 5 мин 1 мин |
Берілген тапсырма бойынша әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, топта талқылауға ұласады. Семантикалық карта
Жауабын тақта арқылы тексереді. «5» -4, «4»-3, «3»-2
А денгей № 372 (1-3) В деңгейі №374(1,2) С денгейі №377
Математика тарихынан (слайд) Әрқашан жаңа ұғымды, анықтаманы енгізген, теореманы дәлелдеген математик-ғалымның атын білу бізге қызық. Ал балалар, қай ғалым ғылымға бірінші болып тригонометрия элементтер ұғымын енгізді? Осы адамның фамилиясының жанында ең үлкен сан мәні болады. Тақтада ғалымдардың тегі және математикалық өрнек жазылып тұрады:
М.Фалес –
Неміс математигі Иоганн Мюллер(1436-1476, оны көбінесе туған жеріне байланысты Региомонтан деп атайды) болды. |
Интерактивті тақта, слайдтар,
А- барлығына В –көпшілікке С-кейбіреуіне
Bilimland.kz
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 мин |
Математикалық сауаттылық
Бұрыштарды радианға айналдыру.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Сабақты қорытындылау Топ жетекшілері бағалау парағы бойынша әр оқушының бағасын қорғайды. Рефлексия:БББәдісі
Үйге тапсырма: 1) №373, 379(1) 2) И.Мюллер туралы интернет желісінен толық ақпарат жинап жоба қорғауға әзірленіп келу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Балқаш-2019
шағым қалдыра аласыз

















