|
Сабақ: қазақ тілі |
||||||
|
Күні: 28.09.2020 жыл. |
Мұғалімнің аты-жөні: Мамытбекова Ж.Б |
|||||
|
Сынып: 5 а |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: « Киім түрлері және талғам» |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Ж2. Жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, жарнама құрастырып жазу. 5.О3. Жарнама құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Мәтінді тез және тиімді оқып түсіну, керек ақпаратты жылдам тауып, өңдей алады; |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Пәндік лексика мен терминология: Қыстырма сөздер, қарапта сөздер, одағай сөздер, орфоэпиялық норма Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Ұқсатымдылық, менің ойымша... «Сыпайы тоңбайды, қалтырайды» дегендей,... Ретімен киіне білсек,... «Біреу тойып секіреді, біреу тоңып секіреді» демекші,... Қорытындылай келе... |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспар ланған уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы (12 мин.) |
«Ой түрткі»
|
Оқушылар өз пікірлерімен бөліседі. |
Аудио мәтін |
|||
|
Сабақтың ортасы (20мин.) |
Оқушыларға «Сән. Талғам» тақырыбында мәтін беріледі. Тыңдалым тапсырмасы. 1-тапсырма. Айтылым тапсырмасы. 2- тапсырма. Сұрақтарға жауап бер(тыңдалым мәтіні бойынша ) Жазылым тапсырмасы.
4- тапсырма. Қазақ шеберлері киімді қалай сәндеген? Нақты мысалдармен дәлелде. 2-топ 5- тапсырма. Қазақ халқының талғамын танытатын киім үлгілері туралы жарнама мәтінін жаз. |
Жіберілген аудио мәтінді тыңдайды. 2- тапсырма. Мәтіннің 1 абзацындағы қандай? Деген сұраққа жауап беретін сөздерді атайды. (ұлғайған, қонымды, кең, мол, қарапайым) Киім тігуде қолданатын өнер түрлерін айтады. (кестелеу, зерлеу,оюлау, сырып тігу) 4- тапсырма. Қазақ шеберлері киімді қалай сәндеген? Нақты мысалдармен дәлелде. 5- тапсырма. Жарнама мәтінін жазады |
оқулық |
|||
|
Сабақ тың соңы (8 мин.) |
Рефлексия
Үй тапсырмасы:
|
Менің жұмысымның жетістігі... Менің жұмысымдағы кедергі... Мен неліктен кедергілерге тап болдым?
Жасалған жұмысты мұғалімнің почтасына немесе WhatsApp номеріне жазыңыз. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Киім түрлері және талғам" 5 сынып
"Киім түрлері және талғам" 5 сынып
|
Сабақ: қазақ тілі |
||||||
|
Күні: 28.09.2020 жыл. |
Мұғалімнің аты-жөні: Мамытбекова Ж.Б |
|||||
|
Сынып: 5 а |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: « Киім түрлері және талғам» |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Ж2. Жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, жарнама құрастырып жазу. 5.О3. Жарнама құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Мәтінді тез және тиімді оқып түсіну, керек ақпаратты жылдам тауып, өңдей алады; |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Пәндік лексика мен терминология: Қыстырма сөздер, қарапта сөздер, одағай сөздер, орфоэпиялық норма Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Ұқсатымдылық, менің ойымша... «Сыпайы тоңбайды, қалтырайды» дегендей,... Ретімен киіне білсек,... «Біреу тойып секіреді, біреу тоңып секіреді» демекші,... Қорытындылай келе... |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспар ланған уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы (12 мин.) |
«Ой түрткі»
|
Оқушылар өз пікірлерімен бөліседі. |
Аудио мәтін |
|||
|
Сабақтың ортасы (20мин.) |
Оқушыларға «Сән. Талғам» тақырыбында мәтін беріледі. Тыңдалым тапсырмасы. 1-тапсырма. Айтылым тапсырмасы. 2- тапсырма. Сұрақтарға жауап бер(тыңдалым мәтіні бойынша ) Жазылым тапсырмасы.
4- тапсырма. Қазақ шеберлері киімді қалай сәндеген? Нақты мысалдармен дәлелде. 2-топ 5- тапсырма. Қазақ халқының талғамын танытатын киім үлгілері туралы жарнама мәтінін жаз. |
Жіберілген аудио мәтінді тыңдайды. 2- тапсырма. Мәтіннің 1 абзацындағы қандай? Деген сұраққа жауап беретін сөздерді атайды. (ұлғайған, қонымды, кең, мол, қарапайым) Киім тігуде қолданатын өнер түрлерін айтады. (кестелеу, зерлеу,оюлау, сырып тігу) 4- тапсырма. Қазақ шеберлері киімді қалай сәндеген? Нақты мысалдармен дәлелде. 5- тапсырма. Жарнама мәтінін жазады |
оқулық |
|||
|
Сабақ тың соңы (8 мин.) |
Рефлексия
Үй тапсырмасы:
|
Менің жұмысымның жетістігі... Менің жұмысымдағы кедергі... Мен неліктен кедергілерге тап болдым?
Жасалған жұмысты мұғалімнің почтасына немесе WhatsApp номеріне жазыңыз. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз













