|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кірістілген шарттарды программалау. Практикум. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолданады. |
|||
|
Жасампаздық пен жаңашылдық құндылығы |
• Бақылау, өлшеу, эксперименттер мен тәжірибелер жүргізу қабілеті; модельдеу, таным объектілерінің құрылымын анықтау, бір бүтіннің әртүрлі бөліктері арасындағы қатынастарды іздеу және бөліп көрсету, процестерді кезеңдерге бөлу, себеп-салдарлық байланыстарды анықтау • Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба білу, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіру, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолдану • Әр түрлі таным құралдарын қолдану, әлем туралы білімді жинақтай алу (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет) |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. «Арқаға массаж жасау» Оқушылар шеңбер құрып тұрады да, мұғалімнің айтуы бойынша оңға бұрылып, ілгері қарай жүреді. Әр оқушы алдында тұрған жолдасының арқасына массаж жасауы керек. Бір минуттан кейін шеңбер теріс айналып, қайтадан алдында тұрған сыныптастарына массаж жасайды 3.Топқа бөлу: «Мозайка» әдісі бойынша топқа бөлнеді. 4. « Қара кесегі» арқылы үй тапсырмасын қайталау мақсатында қар кесегі ойынын ойнай отырып, бір-біріне сұрақтар қояды. Мысалы: -Диаграмма деген не? -Диаграмманың қандай түрлерін білесің? -диаграмма қандай элементтерден тұрады? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Бір-біріне деген сыйластықтарын білдіреді 3. Топқа бөлу Мозайка әдісі бойынша 4. қар кесегі ойыны бойынша үй тапсырмасын қайталайды |
Дескриптор: Ойын арқылы бір-біріне сұра ққояды. Сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақ
Топтық жұмыс 1 тапсырма «Миға шабуыл» әдісі бойынша әр топ берілген тапсырма бойынша топпен жұмыс жасайды
Жұптық жұмыс 2 тапсырма «Көршіңмен талқыла!»
әдісі арқылы
жұппен бірігіп жұмыс жасайды.
Жеке жұмыс. 3-тапсырма «Түйінді сәттер» әдісі
Сергіту сәті: «Батискаф» (Су астын байқайтын құралдармен жабдықталған, өз бетімен қозғалу қасиеті бар терең су камерасы.) Екі топ бір-біріне кезекпен сөздер жасырады. Топтың бір оқушысы қимылмен өз тобына жасырылған сөзді жеткізу керек. EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Толық тармақталу алгоритмінің қызметін түсіндір? Сабақты бекіту: 4- тапсырма «Wordwall» платформасында сұрақтарға жауап береді |
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -Пернетақтадан енгізілген сан 1 мен 20 аралығына жататын болса , онда «yes» сөзін, кері жағдайда «no» сөзін шығаратын программа құрады 2 балл Дескриптор: -Бұрыштарына қарай үшбұрыштың сүйір үшбұрыш немесе доғал үшбұрыш екенін анықтайтын программа құрады -Х санының таңбасын анықтайтын программа құрады 2 балл Дескриптор: Берілген 3 сан бойынша олардың арасында бір-біріне тең неше сан бар екенін анықтайды 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық, ноутбук Ноутбук, дәптер, оқулық Компьютер,оқулық, кесте Тапсырма https://wordwall.net/ru/resource/67809529 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс: «СМС»
10 балдық жүйе бойынша бағаланады |
Өзін-өзі бағалау. |
Жалпы балл-10 |
|
|
Үй тапсырмасы |
& 23 оқу, 162-163 беттер |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кірістілген шарттарды программалау. Практикум.7-сабақ. Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Кірістілген шарттарды программалау. Практикум.7-сабақ. Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кірістілген шарттарды программалау. Практикум. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолданады. |
|||
|
Жасампаздық пен жаңашылдық құндылығы |
• Бақылау, өлшеу, эксперименттер мен тәжірибелер жүргізу қабілеті; модельдеу, таным объектілерінің құрылымын анықтау, бір бүтіннің әртүрлі бөліктері арасындағы қатынастарды іздеу және бөліп көрсету, процестерді кезеңдерге бөлу, себеп-салдарлық байланыстарды анықтау • Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба білу, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіру, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолдану • Әр түрлі таным құралдарын қолдану, әлем туралы білімді жинақтай алу (тілдік, оқырмандық мәдениет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет) |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. «Арқаға массаж жасау» Оқушылар шеңбер құрып тұрады да, мұғалімнің айтуы бойынша оңға бұрылып, ілгері қарай жүреді. Әр оқушы алдында тұрған жолдасының арқасына массаж жасауы керек. Бір минуттан кейін шеңбер теріс айналып, қайтадан алдында тұрған сыныптастарына массаж жасайды 3.Топқа бөлу: «Мозайка» әдісі бойынша топқа бөлнеді. 4. « Қара кесегі» арқылы үй тапсырмасын қайталау мақсатында қар кесегі ойынын ойнай отырып, бір-біріне сұрақтар қояды. Мысалы: -Диаграмма деген не? -Диаграмманың қандай түрлерін білесің? -диаграмма қандай элементтерден тұрады? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Бір-біріне деген сыйластықтарын білдіреді 3. Топқа бөлу Мозайка әдісі бойынша 4. қар кесегі ойыны бойынша үй тапсырмасын қайталайды |
Дескриптор: Ойын арқылы бір-біріне сұра ққояды. Сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақ
Топтық жұмыс 1 тапсырма «Миға шабуыл» әдісі бойынша әр топ берілген тапсырма бойынша топпен жұмыс жасайды
Жұптық жұмыс 2 тапсырма «Көршіңмен талқыла!»
әдісі арқылы
жұппен бірігіп жұмыс жасайды.
Жеке жұмыс. 3-тапсырма «Түйінді сәттер» әдісі
Сергіту сәті: «Батискаф» (Су астын байқайтын құралдармен жабдықталған, өз бетімен қозғалу қасиеті бар терең су камерасы.) Екі топ бір-біріне кезекпен сөздер жасырады. Топтың бір оқушысы қимылмен өз тобына жасырылған сөзді жеткізу керек. EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Толық тармақталу алгоритмінің қызметін түсіндір? Сабақты бекіту: 4- тапсырма «Wordwall» платформасында сұрақтарға жауап береді |
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -Пернетақтадан енгізілген сан 1 мен 20 аралығына жататын болса , онда «yes» сөзін, кері жағдайда «no» сөзін шығаратын программа құрады 2 балл Дескриптор: -Бұрыштарына қарай үшбұрыштың сүйір үшбұрыш немесе доғал үшбұрыш екенін анықтайтын программа құрады -Х санының таңбасын анықтайтын программа құрады 2 балл Дескриптор: Берілген 3 сан бойынша олардың арасында бір-біріне тең неше сан бар екенін анықтайды 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық, ноутбук Ноутбук, дәптер, оқулық Компьютер,оқулық, кесте Тапсырма https://wordwall.net/ru/resource/67809529 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Кері байланыс: «СМС»
10 балдық жүйе бойынша бағаланады |
Өзін-өзі бағалау. |
Жалпы балл-10 |
|
|
Үй тапсырмасы |
& 23 оқу, 162-163 беттер |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз





















