___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кірістірілген шарттарды программалау (1 сабақ)
|
Бөлім: |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кірістірілген шарттарды программалау (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.2 Python (пайтон) программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кірістірілген шарттардың операторлары біледі, Python-да кірістірілген шарттарды жасау жолдарын біледі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырушылық кезең: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. "Жақсы қасиеттерді сипаттау" Оқушылардың аты-жөні жазылған парақшалар таратылады. Оқушының аты-жөні жазылған парақша түскен оқушы оның жағымды қасиеттері туралы жазады. Ал басқа оқушылар бұл сипаттам кімге қатысты екенін табу керек 3. Үй тапсырмасын тексеру |
Мұғаліммен сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне жақсы қасиеттерін айтады |
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Өткен тақырыпты қайталау. https://wordwall.net/ru/resource/28279431
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). Егер шартты тексеру операторының құрылымында екінші шартты тексеру операторы қолданылса, онда мұндай дизайн кірістірілген шартты дизайн деп аталады. Сондай-ақ, салынған шарттарды пайдаланудың 3 нұсқасы бар. Кірістірілген шарттардың жазба құрылымын және оларды іс жүзінде қалай қолдану керектігін түсінуге көмектесетін мысалдарды қарастырыңыз. Ескерту. Кірістірілген шарттарды пайдалану кезінде әрқайсысы else дизайны оның алдында орналасқан if-ге қатысты. Бір уақытта 2-3-тен көп if операторларын пайдаланбаған жөн. Кірістірілген шарттардың осындай құрылымын пайдалану күрделі бағдарламаға әкеледі, мұндай бағдарламаларды талдау және нәтижелерді шығару қиын болады Білімді бекіту:
Сергіту сәті
|
Тапсырмаларды орындайды Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, тірек конспектісін жазады Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды: - кірістірілген шарттардың жазылу құрылымын жазады; - блок-схеманы толтырады Көз жаттығуларын орындайды - программа кодын дұрыс ретпен жазады, нәтижесін тексереді; - интерактивті тапсырманы орындайды - программа кодын толықтырып, нәтижесін тексереді; |
«Мақтау» Оқушылардың белсенділігіне қарай ауызша бағалау: «Жарайсың!», «Жақсы!», «Талпын!» ФБ |
https://wordwall.net/ru/resource/28279431 Презентация, Оқулық, жұмыс дәптерлерікомпьютер Жұмыс парағы: https://wordwall.net/ru/resource/67727882 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Үшбқрыш қабырғаларының мәндері берілген. Қабырғаларының енгізілген мәндері бойынша үшбұрыштың теңқабырғалы немесе теңқабырғалы еместігін анықтайтын программа құрыңдар. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кірістірілген шарттарды программалау (1 сабақ) Информатика
Кірістірілген шарттарды программалау (1 сабақ) Информатика
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Кірістірілген шарттарды программалау (1 сабақ)
|
Бөлім: |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кірістірілген шарттарды программалау (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.2 Python (пайтон) программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кірістірілген шарттардың операторлары біледі, Python-да кірістірілген шарттарды жасау жолдарын біледі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырушылық кезең: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. "Жақсы қасиеттерді сипаттау" Оқушылардың аты-жөні жазылған парақшалар таратылады. Оқушының аты-жөні жазылған парақша түскен оқушы оның жағымды қасиеттері туралы жазады. Ал басқа оқушылар бұл сипаттам кімге қатысты екенін табу керек 3. Үй тапсырмасын тексеру |
Мұғаліммен сәлемдесу. Оқушылар бір-біріне жақсы қасиеттерін айтады |
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Өткен тақырыпты қайталау. https://wordwall.net/ru/resource/28279431
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). Егер шартты тексеру операторының құрылымында екінші шартты тексеру операторы қолданылса, онда мұндай дизайн кірістірілген шартты дизайн деп аталады. Сондай-ақ, салынған шарттарды пайдаланудың 3 нұсқасы бар. Кірістірілген шарттардың жазба құрылымын және оларды іс жүзінде қалай қолдану керектігін түсінуге көмектесетін мысалдарды қарастырыңыз. Ескерту. Кірістірілген шарттарды пайдалану кезінде әрқайсысы else дизайны оның алдында орналасқан if-ге қатысты. Бір уақытта 2-3-тен көп if операторларын пайдаланбаған жөн. Кірістірілген шарттардың осындай құрылымын пайдалану күрделі бағдарламаға әкеледі, мұндай бағдарламаларды талдау және нәтижелерді шығару қиын болады Білімді бекіту:
Сергіту сәті
|
Тапсырмаларды орындайды Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, тірек конспектісін жазады Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды: - кірістірілген шарттардың жазылу құрылымын жазады; - блок-схеманы толтырады Көз жаттығуларын орындайды - программа кодын дұрыс ретпен жазады, нәтижесін тексереді; - интерактивті тапсырманы орындайды - программа кодын толықтырып, нәтижесін тексереді; |
«Мақтау» Оқушылардың белсенділігіне қарай ауызша бағалау: «Жарайсың!», «Жақсы!», «Талпын!» ФБ |
https://wordwall.net/ru/resource/28279431 Презентация, Оқулық, жұмыс дәптерлерікомпьютер Жұмыс парағы: https://wordwall.net/ru/resource/67727882 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Үшбқрыш қабырғаларының мәндері берілген. Қабырғаларының енгізілген мәндері бойынша үшбұрыштың теңқабырғалы немесе теңқабырғалы еместігін анықтайтын программа құрыңдар. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз


















