|
Мектеп: |
Ziyatker school |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
6-апта |
|
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар:15 |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Кітап – менің қазынам» Кітапханашылар күні |
|
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылығы: |
«Тәуелсіздік және отаншылдық айы» Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту |
|
|
Құзыреттілігі: |
Ұлттық мүддені дамыту |
|
|
Апта дәйексөзі |
«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- Тарихи және мәдени мұраны зерттеуге қызығушылық таныту; - Оқушылардың кітапқа, кітапханаға деген қызығушылығын арттыру,оны күтіп ұстауға тәрбиелеу; |
|
|
Қауіпсіздік сабағы: |
«Желі арқылы танысу қаупі» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасын іске асыру мақсатында «Менің Қазақстаным» – оқу аптасының басында бірінші сабақта білім алушылар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимнін орындайды
Психолигиялық ахуал қалыптастыру. «Wordwall» әдісі Берілген тақтадағы спиннерді айналдыра отырып балалардың іс әрекетті қайталауын түсіндіру және сынып бөлмесінде жағымды атмосфера орнату
«Қауіпсіздік сабағы»
Тақырып ашу. Балалар, біз бүгін не жайында сабақ өтеміз? Оны білу үшін тақтаға назар аударып,жұмбақты бірге шешейік. «Жұмбақ» Көп әңгіме, өлеңім, Күнде ақыл беремін. Жақсы көрсе мені кім Мен де жақсы көремін ( Кітап )
Жаңа тақырып. Кітап адам өмірінде аса маңызды рөл атқарады. Кітап елді сүюге, талапты, кішіпейіл болуға, мейірімділікке, төзімділікке баулиды. Кітап жаман әдеттерден аулақ болуға шақырады. Кітапты біздің қоғамымыздың әрбір адамы күнделікті тұрмысында қолданады- сатып алады,кітапханадан алады. Біздің мектептің кітапханасында да алуан түрлі кітаптар бар, иа балалар? Ал, балалар қандай кітап түрлерін білесіңдер? (энциклопедия, ертегі, мақалдар жинағы, т.б.)
Кітаптың тарихы. Бейнеролик
І кезең. «Кітап - ғажап дос»
Айдын шалқар кейде
бір,
Адамның досы кітап, өмір
кілті,
Сөйлесіп
өзіңменен тіл қатады,
Білім алар көп
адам
Кітап!
Көрдің талай
аралап
Сергіту сәті. «Жаңбыр» әдісі
«Кім көп біледі?» ойыны( мақал - мәтелдер айтылады.) Кітап - асыл қазына
Наданмен дос
болғанша,
Кітап - көзі
жұмыққа арзан,
Жақсы кітап - жан азығы.
Кітапты сүйіп
оқы,
Кітап — алтын
сандық,
Кітап ғылым — тілсіз мұғалім.
Кітап — білім
бұлағы,
Кітап
оқығандікі,
Ереже!
Қорытынды. «Кітаптар мұңы» Бейнеролигі
Ал, оқушылар сендер кітаптармен дос болғыларың келе ме? Жарайсыңдар, сендер кітапхананың оқырманы болуға лайықтысыңдар, кітап біздің досымыз, өмірлік ұстазымыз. Кітапханаға жиі барыңыздар, жиі кітап оқыңыздар.Өйткені, Кітап – ұстаз, Кітап – үйретуші. Кітап – нағыз дос, жолдас, Ақылы бұлақ көзіндей еш азаймас.
|
Әнұран шырқайды
Тақтаға шыққан сөздерден іс әрекетті қайталайды
Оқушылар ӨҚН тақырыбымен танысып ережелерді есте сақтайды
Жұмбақты шешу арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын анықтайды
Бейнероликті тамашалайды, талқылайды
Тақпақтар айтады
Қимыл қозғалыстарды қайталайды
Оқушылар мақалдардың жалғасын табады
|
Интернет желісінде жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік
https://www.youtube.com/watch?v=8LErsnQYMyY
https://www.youtube.com/watch?v=5xbkxXE-9-M
https://www.youtube.com/watch?v=Ofrz4JI8_-8
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Кітап – менің қазынам» Кітапханашылар күні
«Кітап – менің қазынам» Кітапханашылар күні
|
Мектеп: |
Ziyatker school |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
6-апта |
|
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар:15 |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Кітап – менің қазынам» Кітапханашылар күні |
|
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылығы: |
«Тәуелсіздік және отаншылдық айы» Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту |
|
|
Құзыреттілігі: |
Ұлттық мүддені дамыту |
|
|
Апта дәйексөзі |
«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- Тарихи және мәдени мұраны зерттеуге қызығушылық таныту; - Оқушылардың кітапқа, кітапханаға деген қызығушылығын арттыру,оны күтіп ұстауға тәрбиелеу; |
|
|
Қауіпсіздік сабағы: |
«Желі арқылы танысу қаупі» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасын іске асыру мақсатында «Менің Қазақстаным» – оқу аптасының басында бірінші сабақта білім алушылар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимнін орындайды
Психолигиялық ахуал қалыптастыру. «Wordwall» әдісі Берілген тақтадағы спиннерді айналдыра отырып балалардың іс әрекетті қайталауын түсіндіру және сынып бөлмесінде жағымды атмосфера орнату
«Қауіпсіздік сабағы»
Тақырып ашу. Балалар, біз бүгін не жайында сабақ өтеміз? Оны білу үшін тақтаға назар аударып,жұмбақты бірге шешейік. «Жұмбақ» Көп әңгіме, өлеңім, Күнде ақыл беремін. Жақсы көрсе мені кім Мен де жақсы көремін ( Кітап )
Жаңа тақырып. Кітап адам өмірінде аса маңызды рөл атқарады. Кітап елді сүюге, талапты, кішіпейіл болуға, мейірімділікке, төзімділікке баулиды. Кітап жаман әдеттерден аулақ болуға шақырады. Кітапты біздің қоғамымыздың әрбір адамы күнделікті тұрмысында қолданады- сатып алады,кітапханадан алады. Біздің мектептің кітапханасында да алуан түрлі кітаптар бар, иа балалар? Ал, балалар қандай кітап түрлерін білесіңдер? (энциклопедия, ертегі, мақалдар жинағы, т.б.)
Кітаптың тарихы. Бейнеролик
І кезең. «Кітап - ғажап дос»
Айдын шалқар кейде
бір,
Адамның досы кітап, өмір
кілті,
Сөйлесіп
өзіңменен тіл қатады,
Білім алар көп
адам
Кітап!
Көрдің талай
аралап
Сергіту сәті. «Жаңбыр» әдісі
«Кім көп біледі?» ойыны( мақал - мәтелдер айтылады.) Кітап - асыл қазына
Наданмен дос
болғанша,
Кітап - көзі
жұмыққа арзан,
Жақсы кітап - жан азығы.
Кітапты сүйіп
оқы,
Кітап — алтын
сандық,
Кітап ғылым — тілсіз мұғалім.
Кітап — білім
бұлағы,
Кітап
оқығандікі,
Ереже!
Қорытынды. «Кітаптар мұңы» Бейнеролигі
Ал, оқушылар сендер кітаптармен дос болғыларың келе ме? Жарайсыңдар, сендер кітапхананың оқырманы болуға лайықтысыңдар, кітап біздің досымыз, өмірлік ұстазымыз. Кітапханаға жиі барыңыздар, жиі кітап оқыңыздар.Өйткені, Кітап – ұстаз, Кітап – үйретуші. Кітап – нағыз дос, жолдас, Ақылы бұлақ көзіндей еш азаймас.
|
Әнұран шырқайды
Тақтаға шыққан сөздерден іс әрекетті қайталайды
Оқушылар ӨҚН тақырыбымен танысып ережелерді есте сақтайды
Жұмбақты шешу арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын анықтайды
Бейнероликті тамашалайды, талқылайды
Тақпақтар айтады
Қимыл қозғалыстарды қайталайды
Оқушылар мақалдардың жалғасын табады
|
Интернет желісінде жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік
https://www.youtube.com/watch?v=8LErsnQYMyY
https://www.youtube.com/watch?v=5xbkxXE-9-M
https://www.youtube.com/watch?v=Ofrz4JI8_-8
|
шағым қалдыра аласыз
























