Материалдар / Кітапхана 6 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Кітапхана 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
өте жақсы жасалған қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Наурыз 2023
431
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:

Мектебі:


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сыныбы: 6

Сабақ тақырыбы: КІТАПХАНА

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

6.3.5.1. оқылым және тыңдалым матеиалдары бойынша негіззігі ойды білдіретін сөйлемдерді

іріктей отырып, жинақы мәтін жазу;


6.4.4.3- үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану

Сабақ мақсаттары:

Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізігі ойды білдіретін сөйлемдерді

іріктей отырып, жинақы мәтін жазады;

Үстеудің мағыналық түрлерін ажыратады.

Бағалау критерийлері:



Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негіззігі ойды білдіретін сөйлемдерді

іріктейді;

жинақы мәтін жазады;

Үстеудің мағыналық түрлерін ажыратады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басы.


1.Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу

Кезекшілермен жұмыс

Жағымды психологиялық тапсырма.

«Жүректен жүрекке»

әріптесінің бойындағы жақсы қасиетті айтып жігерлендіру




Үй тапсырмасын сұрау.

Қызығушылығын ояту

«Зымыран сұрақтар»

1.Үстеу дегеніміз не ?

2.Үстеу мағынасына қарай нешеге бөлінеді ?

3.Үстеу құрамына қарай нешеге бөлінеді ?

4.Күрделі үстеулер қалай жасалады ?

5.Мезгіл үстеуі дегеніміз не ?

6.Мекен үстеу дегеніміз не ?

7.Сын-қимыл үстеу дегеніміз не ?

8.Мөлшер үстеу дегеніміз не ?


Оқушылардың назарын сабаққа аударады.



Жағымды психологиялық тапсырманы орындайды.

«Жүректен жүрекке» әдісі арқылы

әріптесінің бойындағы жақсы қасиетті айтып жігерлендіреді






Үй тапсырмасына жауап береді.




Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын танысады.



















Бағалау критерийлері бойынша бағалау

6-сынып

Қазақ тілі

оқулығы























Сабақтың ортасы.

Жаңа сабақ:


1-тапсырма. «Стопкадр» әдісі

Ежелгі «Отырар кітапханасы» туралы бейнематериал көру

Пікіріңмен бөліс


Дескриптор

негізгі ойды сөздерді жазады білдіретін сөйлемдерді жазады.


негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді жазады.

2-тапсырма «Ақпарат сүзу әдісі

Мәтінді оқы.
Оқылым мәтінініндегі материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктеп жаз

Дескриптор

негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді жазады.


Мәтінді жан-жақты мазмұнын талдау.

3-тапсырма «Идеялар галереясы» әдісі

Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізігі ойды білдіретін сөйлемдерді

іріктей отырып, жинақы мәтін жаз.

Дескриптор

негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді жазады.


Жинақы мәтін жазады.

4-тапсырма

ӘТН Мақсат үстеу
Мақсат үстеу кимылдың, іс-әрекеттің болу мақсатын білдіреді де, қалай? не мақсатпен? деген сұрақтарға жауап береді. Мақсат үстеулері сан жағынан көп емес. Оған: әдейі, жорта, әдейілеп, қасақана т. б. сөздер жатады. Мысалы: әдейі, келдім, жорта айтты, әдейілеп шақырды, қасақана үндемеді т. б.

Мақсат үстеуін дұрыс қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз.

Саралау тапсырмасы

1-деңгей «Жабық тест»

1.«Ерте тұр, ерте жат іңірден,
Таңғы нәсіп тәңірден.» мақалында үстеудің қандай түрі бар? –

2.  Алыста шағылысады –

3.  Таңертең ерте түскен екен -

4.  Артына қарады –

5.  Қыстыгүні жаяу келе жатқан –

6.  Ол ақырын жүрді –

7.  біраз  иіскелеп алған соң

 2-деңгей

Синонимдерін үстеумен жаз.
Кірпік қаққанша – (тез, лезде, шапшаң)
Тайға таңба басқандай – (дәл, анық)

Еріншекке (қашанғыдан? Қашанғы?) оңай?
(Қашан?) тұрған жігіттің ырысы артық?
Синонимдерін жаз.
Құр, босқа, бекерге.
Әдейі, жорта, қасақана.

3-деңгей
Терме диктант.

Үстеулерді теріп жазып, мағыналық түрлерін ажырату.

Ежелгі «Отырар кітапханасы» туралы бейнематериал көреді. Пікіріңмен бөліседі.










Оқылым мәтінініндегі материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктеп жазады.







Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізігі ойды білдіретін сөйлемдерді

іріктей отырып, жинақы мәтін жазады.











Грамматикалық тапсырма орындайды.



Саралау тапсырмасын орындайды

Бағалау критерийлері бойынша бағалау













Бағалау критерийлері бойынша бағалау


















Бағалау критерийлері бойынша бағалау



Оқулық
















дәптер






























кеспе

қағаздар









кеспе

қағаздар




Соңы.


Сабақты бекіту Тақырып бойынша қорыту

«Бір ауыз сөз» әдісі

Дескриптор: жауап береді.1 балл

Өз ойын нақты жеткізеді 1 балл





Жауап береді.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!