Бекітілді ___________
|
Тәрбие сағаты |
«Кітапты сүйіп оқы, көңілге түйіп оқы» |
|
|
Күні |
20.02.23ж. |
|
|
Класс жетекші: |
Турмагамбетова М.И. |
|
|
Класс: 9В |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Кітапты сүйіп оқы, көңілге түйіп оқы» Кітап-әлемдегі құпиялы ұлы ғажайыптардың бірі. М. Горький. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. |
|
|
Ресімдеу |
видеоролик |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Ғаламтор деректері |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5мин) |
Сабаққа дайындау Жағымды психологиялық ахуал орнату. «Үзінді оқу» оқыған кітаптарынан үзінді оқу |
|
Слайд,интер-активті тақта |
|
Сабақ басы (10 мин) |
Мұғалімнің кіріспе сөзі: Қайырлы күн құрметті оқушылар. Бүгінгі тәрбие сағатымыздың тақырыбы «Кітапты сүйіп оқы, көңілге түйіп оқы» Қоғамда жазу-сызу басталғалы бері кітап адамдардың жанын жадыратып келе жатқан рухани құндылық ретінде есептелінеді. Кітап адам өмірінде аса маңызды рөл атқарады. Кітап елді сүюге, талапты, кішіпейіл болуға, мейірімділікке, төзімділікке баулиды. Кітап жаман әдеттерден аулақ болуға шақырады.
Кітап оқудың адамға тигізер пайдасы қандай? | Анимациялық видео
Бүгінгі тәрбие сағатымызды оқушылар үш топқа бөліп сайыс түрінде өткізгелі отырмын. Сайыс 2-кезеңнен тұрады. 1-кезеңде білімдеріңді тексереміз 2-кезеңде бейнебаянды бойынша жұмыстанамыз |
Оқушылар қатар бойынша топқа бөлінеді |
Padlet тақтасы |
|
Ортасы (20 мин) |
1-кезең Wordwall қосымшасы арқылы өткізіледі
1-топ «Кім тапқыр?» ойыны.Жұмбақтар шешіп жарысамыз.
1. Теңіздей түбі терең,
2.Жаны жоқ болса да, 3.Білімнен мол сый асы, Балардың ұясы .Мектеп 4.Білімнің жолбасшысы Шәкірттің қолбасшысы.Мұғалім 5. Қабат-қабат қаттама Ақылың болса аттама. Кітап
2-топ «Білегіңе сенбе,біліміңе сен» ойыны 1.Кітап алтын .... (қазына) 2.Күш – білімде, Білім ... (кітапта). 3.Кітап - білім бұлағы, Білім -.... ( өнер шырағы). 4.Кітап - қаймақ, білім - .... (оймақ ) 5.Кітап - оқығандікі, білім .... (тоқығандікі).
3-топ «Жасырын сөзді тап» ойыны 1.Наданмен қас болғанша, Кітаппен ... бол.(Дос) 2.Өнер алды-қызыл ...(Тіл) 3....-білім бесігі, Ғылым-білім есігі (Мектеп) 4.Кітапты сүйіп оқы, Көңіліне түйіп... (Оқы) 5.Оқу ... құдық қазғандай (Инемен) |
Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, 1-кезең тапсырма- сын орындайды. |
Слайд, Интер- активті тақта Wordwall қосымшасы |
|
2-кезең Тарсия әдісі. Әр топқа таратпа қағаздар беріледі. Оқушылар фигурадағы сұрақтарды бір-біріне сәйкестендіруі қажет. |
Берілген фигуралар- ды бір-біріне сәйкестендіреді |
Таратпа қағаздар |
|
|
Соңы 5 минут |
Қорытындылау Марапаттау кезеңі |
|
A4 қағаз стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Кітапты сүйіп оқы, көңілге түйіп оқы»
«Кітапты сүйіп оқы, көңілге түйіп оқы»
Бекітілді ___________
|
Тәрбие сағаты |
«Кітапты сүйіп оқы, көңілге түйіп оқы» |
|
|
Күні |
20.02.23ж. |
|
|
Класс жетекші: |
Турмагамбетова М.И. |
|
|
Класс: 9В |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Кітапты сүйіп оқы, көңілге түйіп оқы» Кітап-әлемдегі құпиялы ұлы ғажайыптардың бірі. М. Горький. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. |
|
|
Ресімдеу |
видеоролик |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Ғаламтор деректері |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5мин) |
Сабаққа дайындау Жағымды психологиялық ахуал орнату. «Үзінді оқу» оқыған кітаптарынан үзінді оқу |
|
Слайд,интер-активті тақта |
|
Сабақ басы (10 мин) |
Мұғалімнің кіріспе сөзі: Қайырлы күн құрметті оқушылар. Бүгінгі тәрбие сағатымыздың тақырыбы «Кітапты сүйіп оқы, көңілге түйіп оқы» Қоғамда жазу-сызу басталғалы бері кітап адамдардың жанын жадыратып келе жатқан рухани құндылық ретінде есептелінеді. Кітап адам өмірінде аса маңызды рөл атқарады. Кітап елді сүюге, талапты, кішіпейіл болуға, мейірімділікке, төзімділікке баулиды. Кітап жаман әдеттерден аулақ болуға шақырады.
Кітап оқудың адамға тигізер пайдасы қандай? | Анимациялық видео
Бүгінгі тәрбие сағатымызды оқушылар үш топқа бөліп сайыс түрінде өткізгелі отырмын. Сайыс 2-кезеңнен тұрады. 1-кезеңде білімдеріңді тексереміз 2-кезеңде бейнебаянды бойынша жұмыстанамыз |
Оқушылар қатар бойынша топқа бөлінеді |
Padlet тақтасы |
|
Ортасы (20 мин) |
1-кезең Wordwall қосымшасы арқылы өткізіледі
1-топ «Кім тапқыр?» ойыны.Жұмбақтар шешіп жарысамыз.
1. Теңіздей түбі терең,
2.Жаны жоқ болса да, 3.Білімнен мол сый асы, Балардың ұясы .Мектеп 4.Білімнің жолбасшысы Шәкірттің қолбасшысы.Мұғалім 5. Қабат-қабат қаттама Ақылың болса аттама. Кітап
2-топ «Білегіңе сенбе,біліміңе сен» ойыны 1.Кітап алтын .... (қазына) 2.Күш – білімде, Білім ... (кітапта). 3.Кітап - білім бұлағы, Білім -.... ( өнер шырағы). 4.Кітап - қаймақ, білім - .... (оймақ ) 5.Кітап - оқығандікі, білім .... (тоқығандікі).
3-топ «Жасырын сөзді тап» ойыны 1.Наданмен қас болғанша, Кітаппен ... бол.(Дос) 2.Өнер алды-қызыл ...(Тіл) 3....-білім бесігі, Ғылым-білім есігі (Мектеп) 4.Кітапты сүйіп оқы, Көңіліне түйіп... (Оқы) 5.Оқу ... құдық қазғандай (Инемен) |
Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, 1-кезең тапсырма- сын орындайды. |
Слайд, Интер- активті тақта Wordwall қосымшасы |
|
2-кезең Тарсия әдісі. Әр топқа таратпа қағаздар беріледі. Оқушылар фигурадағы сұрақтарды бір-біріне сәйкестендіруі қажет. |
Берілген фигуралар- ды бір-біріне сәйкестендіреді |
Таратпа қағаздар |
|
|
Соңы 5 минут |
Қорытындылау Марапаттау кезеңі |
|
A4 қағаз стикер |
шағым қалдыра аласыз













