Қысқа мерзімді жоспар
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары:
|
Бөлім |
Физикалық география 3.2 Атмосфера |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Климат және адам |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.2.3- климаттық белдеулерді талдайды 8.3.2.5 - жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді 8.3.2.6 -адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін кері әсерін топтастырып, шешу жолдарын ұсынады |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Климаттық белдеулердің ерекшеліктері біледі Климаттың адам шаруашылығындағы маңызына баға береді |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Өткенді қайталау Гугл формамен дайындалған тапсырмаларды орындатады. Мұғалім бүгінгі сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырады. Сабаққа қысқаша шолу жасалады. Оқушыларды топқа бөлу. 1-топ. Экватор 2-топ. Тропик 3- топ. Қоңыржай 4-топ. Арктика |
Оқушы ұялы телефонмен гугл форма тапсырмаларын орындайды |
Балдық жүйе бойынша: 11 ұпайды толық жинаған оқушы 4 балл алады |
Ұялы телефон және интернет желілері https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSegfeF06_aJ2ynR0Y2KdctCb-PLpun8WPnw5pnGp9dYGfxQaA/viewform?usp=sf_link |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Жаңа сабақты меңгеру. Түсіндірме жұмыс. Мұғалім оқушыларға климаттық белдеулердің қалыптасу шарттарын таныстырып, негізгі және аралық климаттық беледеулерді анықтау мақсатында тапсырма орындатады.
№ 1-тапсырма (Жеке жұмыс) 8-сынып атласындағы
Дескриптор
2-тапсырма. Оқулық мәтіні пайдаланып, кестені толтырыңдар
Дескриптор
Тақырыпты ары қарай ашу үшін сұрақ қойылады
Климаттың адам шаруашылығына әсері туралы мұғалімнің түсіндірмесі жүргізіледі
3-тапсырма. Суретке қарап топтар (оқушылар) әр климаттық белдеуге бейімделуін және климаттың адам шаруашылығына әсерін сипаттау қажет болады .
Мұғалім сабақты қорытындлайды |
Оқушыларды атласты пайдаланып климаттық белдеулерді анықтайды
Оқушылар оқулық мәтінін пайдаланып климаттық белдеулердің ерекшелігін анықтайды
Оқушылар бұрынғы білімдері негізінде жауап береді
Суретке қарап топтар (оқушылар) әр климаттық белдеуге бейімделуін және климаттың адам шаруашылығына әсерін сипаттайды
|
Мұғалімнің ауызша мадақтауы
ҚБ: өзін өзі бағалауы «Баспалдақ» әдісі 1.Білімім төмен 2.Орташа 3.Орташадан жоғары Жоғары 3 балл
ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау
ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Атлас Оқулық Слайд
8-сынып оқулығы. Слайд. Суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия.
Мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. Үй тапсырмасы: §16, 18 оқу, Адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін кері әсерін және шешу жолдарын ұсыныңдар.
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||

Бағалау парағы
|
Аты-жөні |
Үй жұмысы: |
1-тапсырма: |
2-тапсырма: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
|
Аты-жөні |
Үй жұмысы: |
1-тапсырма: |
2-тапсырма: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
|
Аты-жөні |
Үй жұмысы: |
1-тапсырма: |
2-тапсырма: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
|
Аты-жөні |
Үй жұмысы: |
1-тапсырма: |
2-тапсырма: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Климат және адам
Климат және адам
Қысқа мерзімді жоспар
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары:
|
Бөлім |
Физикалық география 3.2 Атмосфера |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Климат және адам |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.2.3- климаттық белдеулерді талдайды 8.3.2.5 - жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді 8.3.2.6 -адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін кері әсерін топтастырып, шешу жолдарын ұсынады |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Климаттық белдеулердің ерекшеліктері біледі Климаттың адам шаруашылығындағы маңызына баға береді |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Өткенді қайталау Гугл формамен дайындалған тапсырмаларды орындатады. Мұғалім бүгінгі сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырады. Сабаққа қысқаша шолу жасалады. Оқушыларды топқа бөлу. 1-топ. Экватор 2-топ. Тропик 3- топ. Қоңыржай 4-топ. Арктика |
Оқушы ұялы телефонмен гугл форма тапсырмаларын орындайды |
Балдық жүйе бойынша: 11 ұпайды толық жинаған оқушы 4 балл алады |
Ұялы телефон және интернет желілері https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSegfeF06_aJ2ynR0Y2KdctCb-PLpun8WPnw5pnGp9dYGfxQaA/viewform?usp=sf_link |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Жаңа сабақты меңгеру. Түсіндірме жұмыс. Мұғалім оқушыларға климаттық белдеулердің қалыптасу шарттарын таныстырып, негізгі және аралық климаттық беледеулерді анықтау мақсатында тапсырма орындатады.
№ 1-тапсырма (Жеке жұмыс) 8-сынып атласындағы
Дескриптор
2-тапсырма. Оқулық мәтіні пайдаланып, кестені толтырыңдар
Дескриптор
Тақырыпты ары қарай ашу үшін сұрақ қойылады
Климаттың адам шаруашылығына әсері туралы мұғалімнің түсіндірмесі жүргізіледі
3-тапсырма. Суретке қарап топтар (оқушылар) әр климаттық белдеуге бейімделуін және климаттың адам шаруашылығына әсерін сипаттау қажет болады .
Мұғалім сабақты қорытындлайды |
Оқушыларды атласты пайдаланып климаттық белдеулерді анықтайды
Оқушылар оқулық мәтінін пайдаланып климаттық белдеулердің ерекшелігін анықтайды
Оқушылар бұрынғы білімдері негізінде жауап береді
Суретке қарап топтар (оқушылар) әр климаттық белдеуге бейімделуін және климаттың адам шаруашылығына әсерін сипаттайды
|
Мұғалімнің ауызша мадақтауы
ҚБ: өзін өзі бағалауы «Баспалдақ» әдісі 1.Білімім төмен 2.Орташа 3.Орташадан жоғары Жоғары 3 балл
ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау
ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Атлас Оқулық Слайд
8-сынып оқулығы. Слайд. Суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия.
Мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. Үй тапсырмасы: §16, 18 оқу, Адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін кері әсерін және шешу жолдарын ұсыныңдар.
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||

Бағалау парағы
|
Аты-жөні |
Үй жұмысы: |
1-тапсырма: |
2-тапсырма: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
|
Аты-жөні |
Үй жұмысы: |
1-тапсырма: |
2-тапсырма: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
|
Аты-жөні |
Үй жұмысы: |
1-тапсырма: |
2-тапсырма: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
|
Аты-жөні |
Үй жұмысы: |
1-тапсырма: |
2-тапсырма: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















