Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:1В бөлімі–Көбейту және бөлу. Есептер | Мектеп: Шаған ЖОББМ |
Күні: 9.11. | Мұғалімнің аты-жөні: Мусагалиева Ж.Ш. |
Сынып: 4 | Қатысқандар:Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Санды қосындыға көбейту |
Оқу мақсаты: | 4.1.2.9 - санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін қолдану |
Сабақтың мақсаты: | Барлығы:санды қосындыға көбейту ,санды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін қолдана алады;Көпшілігі:санды қосындыға көбейту ,санды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін қолдана отырып, тапсырмаларды есептей алады;Кейбірі: сандарды көбейту және бөлуге берілген ережелерді қолдана отырып,мысалдар құрастыра алады; |
Тілдік мақсаттар
| Талқылауға арналған сұрақтар: Жақшалар, көбейту, бөлу, қосу, азайтуҚосынды, барлығы, көбейтінді, коэффициент, бағалау (зат есімі,етістік)Неге біз өрнектің мәнін табу үшін амалдар тәртібін анықтап алмаймыз?Егер біз бірінші (мысалы. қосуды) орындағанда, не болар еді?Өрнектің мәнін табу үшін бұл амал дұрыс тәсіл болар ма еді? |
Алдыңғы меңгерілген білім | Көптаңбалы сандарды нөмірлеу және олармен амалдар қолдану |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақтың басы
| І. Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу, түгендеу, оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал:Әр адам-туысым, досым, жұрағатӘр сабақ-үйрену, ұғу,ұлағатӘр ісің-тірлік,тірек, адамдықӘр сөзің-шындық, бірлік, адалдық. Қызығушылығын ояту:а) оқушы танымын бақылау, зерттеуМатематикалық диктант.85 - ті 10 есе арттыр935 - ке 85 - ті арттыр8700 - ді 100 есе кеміт« Тез жауап бер» ойыны.А) Мына сандардағы әр цифр нені білдіреді? 306, 698, 540Б) Әр сандағы 7 цифры нені білдіреді? 753, 78, 407, 777 |
|
Сабақ ортасы
| Санды қосындыға көбейтудің алгоритмін жаз(184+16)*2= 4*(420+125)=5*(540+153)= (357+123)*5=204*3+305*2= 321*4+423*3= Оқулықпен жұмыс1 тапсырманың қатесін ауызша есептеу арқылы табу.2- тапсырмаТоптық жұмысТоптардың жұмысын дұрыс жауаппен тексеріп, бағалау1-топ2- топ 3- топ54*2=139*3=267*4=2670*4=540*2=1390*3=13900*3=26700*3=5400*2= Жұмыс дәптерімен жұмыс
Деңгейлік тапсырмаларТапсырмалар:І деңгей. ІІ деңгей. ІІІ деңгей. Бөлуді орында:
Қарсы бағыттағы қозғалыс:Ауыл мен қаладан бір-біріне қарама қарсы бағытта екі автобус шықты. Бірінші автобус кездескенше 25 км/сағ жылдамдықен 100 км жол жүрді.Егер екінші автобус 50 км/сағ жылдамдықпен жүрген болса, ол кездескенше дейін қанша жол жүріп өткен? Шығарылуы: 1) 100 : 25 = 4 (сағат) 2) 50 * 4 = 200 км | Презентация
|
Сабақтың соңы
| Жұпта әңгімелеу. «Сөйлемді толықтыр» Есіме .......түсірдім.Маған ..... қиын болды.Әлі де .... қайталау керек.Үй тапсырмасы: Сандар тізбегін құрастыру |
|
Дифференциация | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Оқушылар білім деңгейлеріне байланысты тапсырмалар тарату. | Оқушылар үштаңбалы санды көбейту тәсілдерін игеруін бағалау. | Сергіту сәтіТоптық жұмыс барысында қауіпсіздік ережесін сақтау.
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақытты қкезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|