Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Математика 1В бөлімі-Көбейту және бөлу.Есептер Күні: Сынып 2 |
|
||||||||||||||
|
Тақырыбы |
Сандармен амалдар орындау |
||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
3.1.2.4 бір таңбалы сандарға қалдықпен бөлуді орындау және тексеру
|
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындай алады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Көбейту және бөлу амалдарының компоненттерін біледі; Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар екенін түсінеді; Бір таңбалы санға қалдықпен бөледі және тексереді; |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Қалдықпен бөлінеді, қалдықсыз бөлінеді, |
||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және шығармашылық |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру Дүниетану пәнімен байланысты |
||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім: |
Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Белгіленген уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Дерек көздер |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы
5 минут
|
«Ертеңгілік шеңбер»Қайырлы таң!
(МК,Ұ,Ж) «Өз жұбыңды тап» ойыны Топтарға әртүрлі сандар және амалдар жазылған парақшалар ұсынылады, оқушылар өз жұбын табады.
Топтар өздерінің таңдауын түсіндіреді. -Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта не істейміз? -Қандай жетістіктерге қол жеткіземіз? /оқушылардың жауаптарын тыңдау/ Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Интерактивті тақта Қима карточкалар |
|||||||||||||
8 өсі ретімен орналастыру, шыққан сөзді оқу және тақырыппен байланыстырып өз ойын айту.
21 : 8 =2 (5 қалдық), тексеру – 2 * 8 + 5 =21
Бейнекөріністі қарау, талдау Оқушылыр топта 4 адамнан отырады. Әр топқа бірнеше түрлі фигуралар таратылады. 1 топ – шаршы - 17 дана 2 топ- үшбұрыш – 22 дана 3 топ – дөңгелек – 27 дана 4 топ - тік төртбұрыш - 26 Нұсқаулық:
(Оқушылар өз ойларын, болжамдарын ортаға салады.)
(Ө,Қ)Өздік жұмыс. Мақсаты: бастапқы алған білімдерін қолданыу. Дәптермен жұмыс Қалдықпен бөлуді орында және тексер 12 : 5 = 30 : 8 = 15 : 2 = 57 : 8 = 20 : 6 = 84 : 9 =
Тақта арқылы бір-бірін тексереді
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
10 минут
15 минут
8 минут
|
сурет |
||||||||||||||
|
Түрлі фигуралар
Бейнефильм
Қима қағаздар
Интерактивті тақта
ҚБ парақтары |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
2 минут |
-Мен бүгін .................... үйрендім. -Мен бүгін .................... түсіндім. -Маған .......................... қиын болды.
|
Шапалақтау арқылы |
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат. |
|||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|||||||||||||
|
Шапалақтау арқылы бағалайды. Өздік жұмысты бағалау.
|
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көбейту және бөлу.Есептер шығару
Көбейту және бөлу.Есептер шығару
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Математика 1В бөлімі-Көбейту және бөлу.Есептер Күні: Сынып 2 |
|
||||||||||||||
|
Тақырыбы |
Сандармен амалдар орындау |
||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
3.1.2.4 бір таңбалы сандарға қалдықпен бөлуді орындау және тексеру
|
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындай алады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Көбейту және бөлу амалдарының компоненттерін біледі; Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар екенін түсінеді; Бір таңбалы санға қалдықпен бөледі және тексереді; |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Қалдықпен бөлінеді, қалдықсыз бөлінеді, |
||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және шығармашылық |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру Дүниетану пәнімен байланысты |
||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім: |
Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Белгіленген уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Дерек көздер |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы
5 минут
|
«Ертеңгілік шеңбер»Қайырлы таң!
(МК,Ұ,Ж) «Өз жұбыңды тап» ойыны Топтарға әртүрлі сандар және амалдар жазылған парақшалар ұсынылады, оқушылар өз жұбын табады.
Топтар өздерінің таңдауын түсіндіреді. -Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта не істейміз? -Қандай жетістіктерге қол жеткіземіз? /оқушылардың жауаптарын тыңдау/ Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Интерактивті тақта Қима карточкалар |
|||||||||||||
8 өсі ретімен орналастыру, шыққан сөзді оқу және тақырыппен байланыстырып өз ойын айту.
21 : 8 =2 (5 қалдық), тексеру – 2 * 8 + 5 =21
Бейнекөріністі қарау, талдау Оқушылыр топта 4 адамнан отырады. Әр топқа бірнеше түрлі фигуралар таратылады. 1 топ – шаршы - 17 дана 2 топ- үшбұрыш – 22 дана 3 топ – дөңгелек – 27 дана 4 топ - тік төртбұрыш - 26 Нұсқаулық:
(Оқушылар өз ойларын, болжамдарын ортаға салады.)
(Ө,Қ)Өздік жұмыс. Мақсаты: бастапқы алған білімдерін қолданыу. Дәптермен жұмыс Қалдықпен бөлуді орында және тексер 12 : 5 = 30 : 8 = 15 : 2 = 57 : 8 = 20 : 6 = 84 : 9 =
Тақта арқылы бір-бірін тексереді
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
10 минут
15 минут
8 минут
|
сурет |
||||||||||||||
|
Түрлі фигуралар
Бейнефильм
Қима қағаздар
Интерактивті тақта
ҚБ парақтары |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
2 минут |
-Мен бүгін .................... үйрендім. -Мен бүгін .................... түсіндім. -Маған .......................... қиын болды.
|
Шапалақтау арқылы |
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат. |
|||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|||||||||||||
|
Шапалақтау арқылы бағалайды. Өздік жұмысты бағалау.
|
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
-ге
бөлінетін сандарды табу;













