Пән:
Күні:
Сынып:
Мұғалім:
|
Математика
28.01.2019ж
2 «Ә»
Серикбаева
.
|
Сабақтың
такырыбы:
|
Көбейту мен бөлудің
байланысы.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары
|
2.1.2.2 -
көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және
бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты
анықтау
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар : көбейту және бөлу өзара кері амалдар екенін
түсінеді
Оқушылардың басым бөлігі
: көбейту және бөлу
амалдарының компоненттерін ажыратады
Кейбір
оқушылар: Компоненеттер арасындағы байланыстарды
ажыратады
|
Бағалау
критерийлері
|
Көбейтуді бірдей
қосылғыштардың түрінде жазып көрсетеді
Көбейту және бөлу амалдарының
компоненттері арасындағы байланысты
анықтайды
|
Ойлау дағдыларының
деңгейі
|
Білу, түсіну,
қолдану
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Жұптық жұмыста-өзара сыйластық,
ынтымақтастық, бір-бірін құрметтеу,адамгершілік, бағалауда
–шыншылдық, Бір-бірімен қарым қатынасқа түсе отырып, басқалардың
пікірлерін тыңдауға,өз ойын басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз
пікірін ашық айтуға дағдыланады.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Жаратылыстану,
дүниетану
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым
|
Алдынғы
оқу
|
Көбейту компоненттерін
біледі
|
Сабақтың жоспарлаған
кезеңдері
|
Сабақ барысы :
|
Бағалау
түрлері
|
Сабақтың басы.
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
5минут
|
Ұйымдастыру кезеңі 2
минут
Топтарға бөлу. «Қағаз
қиындылары»
Бірнеше құттықтау қағаздарын
топ құрамындағы оқушылар саны бойынша беске, алтыға жыртып, оларды
араластырып, оқушыларға таратып беру керек. Оқушылар қиықтарды
құрастырып бүтін сурет шығарады. Сол арқылы топтарға
бөлінеді.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру: 3 минут
«Өзі туралы кластер»
тренинг
Оқушылар танысу үшін өздері
туралы кластерлер құрастыруы керек. Олар парақтың ортасындағы
шеңберге өз есімдерін жазып, одан таралатын шеңберлерге өздерінің
өмірінде маңызы бар бес негізгі рөлін жазады. Мысалы: Жанұяның
еркесі, адал дос т.б
|
Топтық
жмыс
«Қағаз
қиындылары»
«Өзі туралы
кластер»
|
Сабақтың
ортасы
27
минут
|
Мен бөлу амалымен
танысамын
№1Тапсырмасы:
-15 литр қымызды 3 ыдысқа
бөлгенде, әр ыдыста қанша қанша литр қымыз болғанын
анықта
Дескриптор:
-Теңдей бөлгенде қанша литрдан
ьолғанын анықтайды

Ә) тапсырмасы
-15 литр қымызды әр ыдысқа 5
литрден құйғанда неше ыдыс қажет болғанын анықта
Дескриптор
-15 литр қымызды әр ыдысқа 5
литрден құйғанда неше ыдыс қажет болғанын
анықтайды
№2
Тапсырамасы
-Кесте бойынша өрнектер
құрастыр
-олардың мәнін
тап
Дескриптор
-Кесте бойынша өрнектер
құрастырады
-олардың мәнін
табады

3.Тапсырмасы
.
-Есепті азайтудың көмегімен
шығар
Дескриптор
-Есепті азайтудың көмегімен
шығар
|
Оқулық,
|
|
Оқулық,қабырғаға ілінген
ватмандар, түрлі-түсті маркерлер
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Сергіту сәті "Көңілді
күн"

|
видеожазба
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
-
минут
|
№5
тапсырма
-Бірдей фигураларды
таңда
-олардың орынын ауыстырып,
шыққан сөзді оқы
Дескриптор
-Бірдей фигураларды
таңдайды
-олардың орынын ауыстырып,
шыққан сөзді оқиды
|
«Ойлан – жұптас –
бөліс» әдісі
|
Сабақтың
соңы
2минут
|
30:2
16:4
12:3
|
Сұрақ
жауап
|
Үй
тапсырмасы
|
23-бет,4
есеп
|
|
Бағалау
|
Смайликтер ,
Басбармақ
|
|
Дифференциация-қолдау көрсету.
Деңгейлік тапсырма беру
|
Бағалау-қалыптастырушы
бағалау.
Иллюстрация бойынша
болжау;
Каллиграфиялық талаптарға сай
жазу білігін бағалаймын
|
|
Рефлексия
|