|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көліктің пайда болу тарихы |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.3.1 нұсқаулық құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; 5.4.4.3 сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтіннің ерекше белгілерін анықтау, сын есімнің жасалу жолын меңгеру; Көпшілігі: нұсқаулық құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу; Кейбір оқушылар: нұсқаулық құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал.
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар суретте берілген көліктердің айырмашылығын анықтайды, сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Суреттер |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1. Өздігінен жүретін алғашқы көлікті кім ойлап тапты? 2. Жанармаймен жүретін алғашқы көлікті жасап шығарған кім? 3. Қалай ойлайсыңдар, көліктің адамзатқа зиянды жағы бар ма? Мәтіннің жанрлық ерекшелігін анықтаңыз.
Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма. Мәтіннен сын есімдерді тіркескен зат есімдерімен теріп жазып, мағыналық түрлерін ажыратыңдар. Үлгі: қысқа (сапалы сын есім) мерзім Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Суреттегі көліктердің атауларын даму реті бойынша орналастырыңдар. Сын есімдерді қатыстырып, оларға сипаттама жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «ПОПС формуласы» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін қорытындылайды. |
Оқушылар мәтінді түсініп оқып, өткен сабақтағы сұхбаттан бұл мәтіннің құрылымында қандай айырмашылық бар екеніне назар аударады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Мәтіннен сын есімдерді тіркескен зат есімдерімен теріп жазып, мағыналық түрлерін ажыратыңдар.
Суреттегі көліктердің атауларын даму реті бойынша орналастырыңдар. Сын есімдерді қатыстырып, оларға сипаттама жазыңдар. «ПОПС формуласы» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау
«Нысана»
Қалыптастырушы бағалау
«Нысана»
|
(https://surak.szh.kz/249236/)
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: 5-тапсырма. |
Кері байланыс.
|
|
|
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көліктің пайда болу тарихы
Көліктің пайда болу тарихы
|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көліктің пайда болу тарихы |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.3.1 нұсқаулық құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату; 5.4.4.3 сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтіннің ерекше белгілерін анықтау, сын есімнің жасалу жолын меңгеру; Көпшілігі: нұсқаулық құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу; Кейбір оқушылар: нұсқаулық құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату, сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал.
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар суретте берілген көліктердің айырмашылығын анықтайды, сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Суреттер |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1. Өздігінен жүретін алғашқы көлікті кім ойлап тапты? 2. Жанармаймен жүретін алғашқы көлікті жасап шығарған кім? 3. Қалай ойлайсыңдар, көліктің адамзатқа зиянды жағы бар ма? Мәтіннің жанрлық ерекшелігін анықтаңыз.
Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма. Мәтіннен сын есімдерді тіркескен зат есімдерімен теріп жазып, мағыналық түрлерін ажыратыңдар. Үлгі: қысқа (сапалы сын есім) мерзім Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Суреттегі көліктердің атауларын даму реті бойынша орналастырыңдар. Сын есімдерді қатыстырып, оларға сипаттама жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «ПОПС формуласы» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін қорытындылайды. |
Оқушылар мәтінді түсініп оқып, өткен сабақтағы сұхбаттан бұл мәтіннің құрылымында қандай айырмашылық бар екеніне назар аударады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Мәтіннен сын есімдерді тіркескен зат есімдерімен теріп жазып, мағыналық түрлерін ажыратыңдар.
Суреттегі көліктердің атауларын даму реті бойынша орналастырыңдар. Сын есімдерді қатыстырып, оларға сипаттама жазыңдар. «ПОПС формуласы» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау
«Нысана»
Қалыптастырушы бағалау
«Нысана»
|
(https://surak.szh.kz/249236/)
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: 5-тапсырма. |
Кері байланыс.
|
|
|
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз




















