Тексерілді:02.02.2018ж
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көліктің пайда болуы
Көліктің пайда болуы
|
Сабақ: Қазақ тілі |
Мектеп : № 5А.Байтұрсынов жом |
|
|
|
||||||||
|
Күні: 02. 02.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Оразбаева Н |
|
|
|
||||||||
|
Сынып: 5 |
Тақырыбы:Көліктің пайда болу тарихы. |
|
|
|
||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
5.1.4.1.Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды аныяқтау. 5.3.5.1.Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып,жинақы мәтін жазу. |
|
|
|
||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай алады. |
|
|
|
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды аныяқтау Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап, жаза алады. |
|
|
|
|||||||||
|
Кейбір оқушылар Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап, дәлелдейді. |
|
|
|
|||||||||
|
Бағалау критерийі |
1. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай алады. 2. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап,жаза алады. 3. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап, дәлелдейді. |
|
|
|
||||||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:жіктік жалғау т.б |
|
|
|
||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Қалай ойлайсыңдар-көліктің адамзатқа зиянды жағы барма 2.Өздігінен жүретін көлікті алғаш рет кім ойлап тапты? 3.Жанармаймен жүретін алғашқы көлікті кім жасап шығарды? |
|
|
|
|||||||||
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: көлік,жүргізуші т.б |
|
|
|
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу. |
Оқушыларды ,іздемпаздыққа,әдептілікке,еңбекқорлыққа тәрбиелеу. |
|
|
|
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, өзін-өзі тану |
|
|
|
||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Жаңа ақпаратпен танысуды біледі. |
|
|
|
||||||||
|
Жоспар |
|
|
|
|
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|||||||||
|
Ширату жаттығуы. Жүректен жүрекке 1,2,3 саны арқылы топқа бөлемін. « Қарлы кесек» әдісі арқылы оқушылардың назарын аудару және өткен сабақты сұрақтар арқылы бекіту. |
қағаз,қалам |
|
|
|
||||||||
|
10 минут |
1.Мәтінді түсініп оқы. 2.Сұрақтарға жауап бер. |
|
|
|
|
|||||||
|
Бағалау критерийлері . Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай алады. |
Дискрипторлар |
|
|
|
||||||||
|
Мәтінді оқи алады. |
|
|
|
|
||||||||
|
Сұрақ жауап бере алады. |
|
|
|
|
||||||||
|
12 минут |
«Тақтамен жұмыс» 2-тапсырма: Мәтіннен сын есімдерді тіркескен зат есімдерімен теріп жазып.мағыналық түрлерін ажыратыңдар.
|
|
|
|
|
|||||||
|
Бағалау критерийлері. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап,жаза алады. |
Дискрипторлар |
|
|
|
||||||||
|
Кестені құра алады. |
|
|
|
|
||||||||
|
8 минут |
Тапсырма: «Дәптермен жұмыс» 3-тапсырма :Суреттегі көліктердің атауларын даму реті бойынша орналастыр.Сын есімдерді қатыстырып,оларға сипаттама жаз. |
Сурет , А4 формат
|
|
|
|
|||||||
|
Бағалау критерийлері . Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап, дәлелдейді. |
Дискрипторлар |
|
|
|
||||||||
|
1 Суретті даму бойынша орналастыра алады.
|
|
|
|
|
||||||||
|
2 минут |
Бағалау. Үй тапсырмасы: №5 Жеңіл көлік түрлеріне сипаттама беріп,кестеге жаз. |
Бағдаршам арқылы Оқулық |
|
|
|
|||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|
|
|||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау –Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Әр тапсырмадағы сұрақтарды жеңілден күрделіге қарай қоямыз. |
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс.Құндылықтардағы байланыс
|
|
|
|
|||||||
|
|
Оқушыларға сабақ барысында белсенділік танытып отырған оқушылардың сыни өз ойларын жеткізуне қарай бағалау парақшасындағы қорытынды ұпайлары арқылы бағалау. |
АКТ,стикер Әдебиет,өзін-өзі тану |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
|
||||||||
|
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? бүгін оқуышылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
|
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
|
||||||||||
Тексерілді:02.02.2018ж
шағым қалдыра аласыз













