Командалық ойындағы көшбасшылық

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Командалық ойындағы көшбасшылық

Материал туралы қысқаша түсінік
денсаулыққа кері әсерін тигізуі мүмкін қауіп-қатерді төмендету, сондай-ақ техника қауіпсізді бойынша техника қауіпсіздігінің күрделі мәселелерін түсіне білу
Материалдың қысқаша нұсқасы


Бөлім

6 бөлім. Комадалық ойын- белсенді қозғалыстың әс-әрекеттері

Педагогтың аты-жөні

Раймханов Е.Е

Күні

07.02. 2025 ж.

Сынып 8

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Командалық ойындағы көшбасшылық

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.3.4.1 ­ денсаулыққа кері әсерін тигізуі мүмкін қауіп-қатерді төмендету, сондай-ақ техника қауіпсізді бойынша техника қауіпсіздігінің күрделі мәселелерін түсіне білу

Сабақтың мақсаты


- баскетбол ойыны техникаларын дамыту

-командалық ойындағы көшбасшылық дағдыларды қалыптастыру

Бағалау критерииі

-Көшбасшылықдағдыларынкөрсетіп, командалық

жұмыстыорындайды

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

О қушыларды сапқа тұрғызу, сәлемдесу, рапорт беру.

Қолайлы орта тұғызу. Оқушылар сапта тұрып, бастаушыдан бастап кезек-кезек бір-бірімен амандасады. Сабақтың мақсатына шығу. Осында оқушылар үш топқа бөлініп пазл құрастырады, шыққан пазл арқылы сабақтың тақырыбына шығады. Сап қайта құрастырылып саптық жаттығулар басталады: бір орында: оңға, солға, кері бұрылу.

Жүгіру: спортзалында орташа жылдамдықпен 2 минут жүгіруі арқылы басталады. Болған соң, қалпына келтіру жаттығулары басталады.


Оқушылар жұппен тұрып жаттығуларды орындайды:

  • қарсыластын тізесіне тигізу;

  • бір-бірінің аяғын басып үлгеру;

  • Шабуылшы кедергі арқылы келесі ойыншыға қолмен тигізу;


Содан кейін оқушылар екі қатар құрып, арнайы баскетболға тән спецификалық жаттығуларды орындайды:

  1. Орында тұрып білекті және аяқты айналдырады, ысқырық бойынша доппен басты және белді айналдырып, ортаға дейін допты жүргізеді;


  1. Қолды иыққа қойып, иықты алға, артқа айналдыру; ысқырық бойынша допты қолға ұстап, аяқтын арасынан өткізіп, допты кеудеден беру;

  2. Оң қол жоғары көтеріп, сермеу жаттығуларын орындау, допты иықтан беру;

  3. Белді оң жаққа, сол жаққа айналдыру, допты арқада мойын деңгейінде қойып, лақтырып ұстап алу;

  4. Қол кеуде деңгейіне қойып, сермеу жаттығуларын орындап ортаға дейін допты жүргізеді;

  5. Бір-бірін алақанмен итеріп допты жүргізу;

  6. Бір-бірін қолдан ұстап, тартып допты жүргізу;


Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ














Тренинг жазылған парақшалар

Ортасы


1тапсырма.).

Баскетбол ойыны допты қағып алу, допты беру, допты алып жүру әдісі.Допты алдынан қолдан-қолға ауыстырып, кері секіруін, қозғалыс бағыты мен жылдамдығын өзгертіп допты алып жүру. Бірінші оқушы көрсеткеннен кейін, екінші оқушы ескертулер жасап, допты алып жүрудің проблемалық сәттерін шешу жолдарын ұсынады. Содан кейін оқушылар рөлдермен ауысады.



Дескриптор:

О қушы:

- ойын ережесін сақтайды;

- допты қағып алу, беру әдістерін орындайды;

- допты алып жүрудің кем дегенде жеңілдетілген бір-екі түрін көрсетеді.

ҚБ: бірін-бірі бағалау

2тапсырма..

Допты себетке лақтыру техникалары:

б ір орыннан лақтыру, бір қырынан лақтыру, екі қолмен лақтыру, екі қадам жасап допты себетке лақтыру, допты еденге соғып жүгіріп келіп лақтыру.


Дескриптор:

Оқушы:

- көшбасшылық қабілетін көрсетеді;

- допты себетке лақтыру техникасын орындайды;

- жақын арақашықтықтан допты себеткелақтыруды көрсетеді.

ҚБ: өзін-өзі бағалау

3тапсырма. .

Б аскетбол ойынындағы шабуыл жасау техникалары. Шабуыл жасауда дриблинг тәсілдерін қолдану, доппен қорғаушыларды алдап өту әдістерін орындау.





Дескриптор:

Оқушы:

- шабуыл жасау түрлерін орындайды;

- қимыл-қозғалыс түрлері арқылы алдау тәсілдерін көрсетеді.

ҚБ: топтар бірін – бірі бағалайды

Стритбол ойынын ойнату.



Ережелерді пайдаланады

Ойын барысына негізі қауіпсіздік ережесін сақтайды


Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау














ҚБ «Бағдаршам»









ҚБ «От шашу»




Әр бір іс-әрекет үшін үлкен бос кеңістік.

Баскетбол доптары.

Ынталандыру сөйлемдері жазылған автокөліктер суреттерінің карточкалары.

Мобильді (интерактивті) тақта.

https://www.youtube.com/watch?v=de5fCK-CuTE


Сабақтыңсоңы



Рефлексия

1.Сәтті шыққаны ....

2.Келесі қадамда нені ескеру керек?

Оқушылар сабақ бойынша пікір айтып, жетістіктер мен жіберілген кемшіліктерді сараптап, келесі қадамды айқындап, сабақты қорытындылайды.


Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.


Рефлексия парағы







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.03.2025
86
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі