Бөлім:
|
8.1А Жасушалық биология |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ибраимов Алибек Батырулы |
|
Күн: 16.09 |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: 21 Қатыспағандар саны: 21 |
Тақырыбы: |
Көмірсулар мен липидтер.Олардың құрылысы мен қызметі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.2 көмірсулар мен липидтің биологиялық қызметтерін сипаттау
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
Құндылықтар |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) « Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады
в) топқа бөлу: «Стикер» түсі» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Комплимент айту» арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Стикер» түсі бойынша топтарға бірігеді.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Серпілген сауал» тәсілі арқылы
«Кинометафора» әдісі арқылы бейнафильм көруді ұсынады, өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау жүргізеді,
Неліктен гель тамызғанда бояулар жан-жаққа тарады?
Оқушылардың жауабы тыңдалады, осыдан біз майдың қандай қасиетін көреміз? деген сұрақ арқылы сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты ашылады |
Оқушылар «Серпілген сауал» арқылы тапсырма орындайды, , өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Видео https://www.youtube.com/watch?v=JTsRVRS-YJU
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 мин |
Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады.
1-топ. «Көмірсулардың қасиеті мен қызметі»
2-топ. «Майлар мен липидтердің қасиеті мен қызметі»
«Кластер» әдісі арқылы оқулықтағы ақпаратты топта талдап, қорғауға нұсқау береді..
|
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, жұмыстарын қалаған форматта қорғайды.
|
Кері байланыс: «Сэндвич» әдісі арқылы беріледі
|
А4 парағы
Маркер флипчарт
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
Жұптық, жеке жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді.
1-тапсырма. « Сәйкестендіру» тәсілі Төмендегі сипаттамаларды екі топқа жіктеңіз
2-тапсырма. ЕБК «Дұрыс», «Бұрыс» ойыны
3-тапсырма «Венн диаграммасы» арқылы көмірсулар мен липидтерді салыстарады.
|
Оқушыларға мұғалімнің ұйымдастырумен тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін тапсырма орындайды. . Берілген сипаттамаларды сәйкестендіреді.
«Дұрыс», «Бұрыс» ойыны арқылы тұжырымның «дұрыс» немесе «бұрыс» екенін анықтайды
«Венн диаграммасы» арқылы көмірсулар мен липидтерді салыстарады.
|
Дескриптор : полимерді дұрыс анықтайды; мономерлерді дұрыс анықтайды; Жалпы 5 балл
Дескриптор : тұжырымның дұрыс екенін анықтайды; тұжырымның бұрыс екенін анықтайды; Жалпы 2 балл
Дескриптор : көмірсулар мен липидтерді дұрыс салыстырады; Жалпы 2 балл
|
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 мин |
Кері байланыс «Білім қоржыны» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
«Білім қоржыны» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Білім қоржыны» тәсілі арқылы |
Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 мин |
Үй тапсырмасы § 4 оку
|
|
|
|
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көмірсулар мен липидтер.Олардың құрылысы мен қызметі
Бөлім:
|
8.1А Жасушалық биология |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ибраимов Алибек Батырулы |
|
Күн: 16.09 |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: 21 Қатыспағандар саны: 21 |
Тақырыбы: |
Көмірсулар мен липидтер.Олардың құрылысы мен қызметі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.2 көмірсулар мен липидтің биологиялық қызметтерін сипаттау
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
Құндылықтар |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) « Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады
в) топқа бөлу: «Стикер» түсі» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Комплимент айту» арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Стикер» түсі бойынша топтарға бірігеді.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Серпілген сауал» тәсілі арқылы
«Кинометафора» әдісі арқылы бейнафильм көруді ұсынады, өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау жүргізеді,
Неліктен гель тамызғанда бояулар жан-жаққа тарады?
Оқушылардың жауабы тыңдалады, осыдан біз майдың қандай қасиетін көреміз? деген сұрақ арқылы сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты ашылады |
Оқушылар «Серпілген сауал» арқылы тапсырма орындайды, , өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Видео https://www.youtube.com/watch?v=JTsRVRS-YJU
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 мин |
Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады.
1-топ. «Көмірсулардың қасиеті мен қызметі»
2-топ. «Майлар мен липидтердің қасиеті мен қызметі»
«Кластер» әдісі арқылы оқулықтағы ақпаратты топта талдап, қорғауға нұсқау береді..
|
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, жұмыстарын қалаған форматта қорғайды.
|
Кері байланыс: «Сэндвич» әдісі арқылы беріледі
|
А4 парағы
Маркер флипчарт
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары.
Жұптық, жеке жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді.
1-тапсырма. « Сәйкестендіру» тәсілі Төмендегі сипаттамаларды екі топқа жіктеңіз
2-тапсырма. ЕБК «Дұрыс», «Бұрыс» ойыны
3-тапсырма «Венн диаграммасы» арқылы көмірсулар мен липидтерді салыстарады.
|
Оқушыларға мұғалімнің ұйымдастырумен тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін тапсырма орындайды. . Берілген сипаттамаларды сәйкестендіреді.
«Дұрыс», «Бұрыс» ойыны арқылы тұжырымның «дұрыс» немесе «бұрыс» екенін анықтайды
«Венн диаграммасы» арқылы көмірсулар мен липидтерді салыстарады.
|
Дескриптор : полимерді дұрыс анықтайды; мономерлерді дұрыс анықтайды; Жалпы 5 балл
Дескриптор : тұжырымның дұрыс екенін анықтайды; тұжырымның бұрыс екенін анықтайды; Жалпы 2 балл
Дескриптор : көмірсулар мен липидтерді дұрыс салыстырады; Жалпы 2 балл
|
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 мин |
Кері байланыс «Білім қоржыны» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
«Білім қоржыны» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Білім қоржыны» тәсілі арқылы |
Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 мин |
Үй тапсырмасы § 4 оку
|
|
|
|
.
шағым қалдыра аласыз


