Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.4 В Көміртек және оның қосылыстары |
Ақтоған орта мектебі |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Шукирова Мадина Нурмаханбетовна |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көміртектің аллотропиялық түрөзгерістері |
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
8.4.3.3 – көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің құрылысын және қасиеттерін салыстыру. 8.4.3.4 - көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің қолданылу аймағын зерттеу. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
-Көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің құрылысы және қасиеттерінің арасындағы ұқсастықтар мен айырмашылықтарды анықтау. - Көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің қолданылу аймағын олардың қасиеттерінің (адсорбция) негізінде зерттеу. - Көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің қасиеттерін олардың кристалдық торларының ерекшеліктеріне сүйеніп түсіндіру. |
|
|
Бағалау критерийлері (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) |
– Көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің құрылысын және қасиеттерін салыстырады. - Көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің қолданылу аймағын зерттейді. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
-Оқушылар: -көміртектің аллотропиялық түр өзгерістеріінің құрамы мен қасиеттерін сипаттайды, жеке пікірлерін айтып, өз ойларын дамыта отырып, ауызша және жазбаша түрде талқылайды. Пәнге тән лексика мен терминология - аллотропия -алмаз, графит, карбин, фуллерен - ағаш көмірі, адсорбция, адсорбенттер, нанотүтікшелер Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Аллотропия дегеніміз ... Көміртектің ... түрлі аллотропиясы бар. Адсорбция дегеніміз ... |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Өндірістік білім мен ғылымды біріктіріп, инновациялық индустриялық кластерді дамыту үшін көміртектің аллотропиялық түр өзгерістері туралы және олардың қасиеттерін білуі қажет. Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту. Бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау, өзара қарым – қатынаста сын тұрғысынан ойлау. |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
География «Табиғи минералдар және олардың қорлары» Математика «Көпбұрыштар», «Кеңістіктегі фигуралар». |
|
|
Алдыңғы білім |
Алдыңғы сабақтардан көміртек неліктен көптеген қосылыстарында төрт байланыс түзетінін біледі. Табиғатта көміртек және оның қосылыстарының таралуын сипаттай алады. |
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған уақыт |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Жеке жұмыс. Сабақтың соңы |
2. Психологиялық ахуал:«Арқаға сурет» әдісі. Жұптасып отырған оқушылар бір-бірінің арқаларына үнсіз жақсы бір сөзді саусақтарымен жазып, оны табуға тырысады. Мақсаты:сыныпта қолайлы атмосфера туғызу және оқушылар арасындағы сенімді, достықты, сыйластылықты қалыптастыру. 3. Топтарға біріктіру Оқушыларды көміртектің аллотропиялық түрөзгерістерінің аты бойынша түрлі-түсті стикерлер арқылы топтарға бөлу. I топ-Алмаз; II топ-Графит; III топ- Карбин; IV топ- Фуллерен; 4.Топтық жұмыс:Әр топқа тапсырма «Химиялық диктант» Оқушылар өздері берілген тақырып бойынша білгендерін жазып, топта талқыға салып, топтың атынан жауап беріледі. Химиялық диктант бойынша топтың жауабы тақтаға жазылады. а) Қазақша атауы: көміртек; Ағылшынша атауы: ... Орысша атауы: ... ә) Периодтық жүйеде ... периодта, ... топтың ... топшасы, салыстырмалы атомдық массасы ..., электрондық конфигурациясы ................ б) қосылыстарындағы тотығу дәрежесі ..., ..., ..., валенттілігі ..., .... в) Көміртектің минералдары мен табиғаттағы қосылыстары: г) Жер қыртысындағы массалық үлесі ... % және атмосферада ... д) Көміртек элементін ... жылы француз ғалымы ............. ашты. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен бағалаймын. Тапсырма 2. «Серпілген сауалдар» Мақсаты: оқушылардың көңіл күйін көтеріп,қызығушылықта- рын арттыру 1. Көміртек неліктен органогенді элемент болып табылады? 2.Көміртектің табиғаттағы айналымы қандай процесс арқылы іске асады? Мағынаны ашу (оқушыларды жаңа сабақ тақырыбымен, мақсатымен таныстыру) 5. «Суреттер сөйлейді» әдісі (сыныпқа сұрақ қойылады) Мына суретте не бейнеленгендігін, осы заттардың арасында қандай байланыс бар екендігін анықтап, бір-бірінен айырмашылығын табыңдар. (Оқушылар суреттен бір-бірінің арасындағы байланысты таба алмауы мүмкін, сондықтан оқулыққа сілтеме 195-200 бет)
Тапсырма. Сыныпқа ауызша сұрақтар қойылады. Аллотропия дегеніміз ... Көміртектің ... түрлі аллотропиясы бар. Адсорбция дегеніміз не? Бағалау: Формативті бағалау (Жарайсың, керемет, тамаша)
Оқулықтың 195-200-ші беттеріндегі тақырыппен таныса отырып, берілген тапсырманы орындайды. 1-топ.Алмаз
2-топ Графит
3-топ Карбин
4-топ Фуллерен
Дескриптор: - Көміртегінің аллотропиялық түр өзгерістеріне тән физикалық қасиеттерді анықтай алады; -Кристалл торының пішінін, С атомының орналасу ерекшелігін анықтайды -Қолданылу салаларын атай алады. Қалыптастырушы бағалау: «бутерброд» әдісі Екі мадақ - бір сын
Оқушылар бір – бірінің жақсы және кетірген кемшіліктерін екі мадақ – бір сын арқылы стикерге жазып бағалайды. Жеке жұмыс. Сәйкестендіру тесті
Сәйкестендіру тестінің жауаптары интербелсендітақтадан көрсетіледі. Оқушылар бір-бірінің жауаптарын тексереді. Оқушылар бірін-бірі бағалайды. Жауаптар ;
Дескриптор: - Алмазға тән белгілерін анықтайды. - Графитке тән белгілерін анықтайды. - Карбинге тән белгілерін анықтайды. - Фуллеренге тән белгілерін анықтайды. «Көршіңмен алмас» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі смайликтер арқылы бағалайды.
Мұғалім іс-әрекеті: Оқушыларға жеке тапсырмалар беріледі. Оқушылардың өзін-өзі, бірін-бірі бағалауын ұйымдастырылады. Оқушының қажеттілігін анықтау мақсатында «жеке тұлғаға бағдарланған тәсіл» бойынша кейбір оқушыларға берілетін қосымша тапсырма. Неліктен алмаздан электродтар дайындауға болмайды,ал графиттен болады?
Мақсаты: тақтадағы суреттер бойынша оқушылар өзімен бірге бүгінгі сабақтан қандай білім, білік, дағдыны алып кеткісі келетінін, толықтыратынын немесе керек емес ақпарат туралы пікірлерін стикерге жазады.
Үйге тапсырма: Бес жолды өлең құрастыр. Эссе жазу. |
ә
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау- сіз қандай тәсілмен Көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Саралап оқыту әрекеті - білім алуға бағытталған әрекет. Оқушылардың дербес ерекшеліктерін анықтау үшін оқытушы алдымен, олардың ықылас - жігерін, еске сақтау мен ойлау қабілеттерін, ынтасын, жалпы білім деңгейін зерттеуі қажет. Бұл ерекшеліктерді айқындау үшін білімді меңгеру деңгейін анықтауға арналған тапсырмалар дайындалады. Оқушыларды аралас топтарға топтастырылды. Сыныпта барлық балалардың ойлау қабілеті әр түрлі.Қолдауды қажет ететін оқушылармен саралап жұмыс жүргізу үшін дайын алгоритм жоспарланған. Саралау тәсілі арқылы әр оқушының қажеттілігі мен танымдық қасиеттерінің дамуына сәйкес, жас ерекшеліктерін ескере отырып сараланған тапсырмалар құрылады. Оқушылардың нәтижеге жетуі әр түрлі болуы мүмкін. Оқушылардың білімділік міндеттерді шешу мақсатында ынтымақтасып жұмыс істеуі үшін мүдделері ұқсас оқушылар түрлі-түсті стикерлері әдісімен топтастырылады. Оқулықпен, ақпаратпен жұмыс істеу дағдыларын дамыту, яғни мәтіндегі негізгі ойды тұжырымдау қабілеттері дамуы тиіс. Оқушылырға күрделігіне қарай алға ілгерілеп отыратын тапсырмалар дайындауда топтарда оқыту мақсатына жетудегі сыныптағы оқушылардың барлығы орындауға «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша тапсырманы орындау кезінде оқушы өзінің жауабын негіздеп, түсініктеме береді, осы кезде оқушы ақпаратты толықтыра түзете көрсетеді. Көпшілігі үшін «Сәйкестендіру тесті» әдісі арқылы тапсырманы орындаған кезде көміртегінің аллотропиялық түр өзгерістеріне тән физикалық қасиеттерін, кристалл торының пішінін, С атомының орналасу ерекшелігін анықтап, қолданылу салаларын атай алады. Нәтижесіне қарай, қолдауды қажет ететін оқушыларға жеке қолдау, оқу материалдары мен ресурстар дайындалады. Химия 8-сынып,М.Б.Усманова, Қ.Н.Сақариянова Алматы «Атамұра» 2018. 195-200 бет. Қажеттілігі жоғары балаға «Серпілген сұрақтар» әдісін қолдану арқылы есептер жоспарланады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау- сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Тапсырманы орындау барысында оқушылар өзін-өзі, бірін-бірі, топпен бағалайды; Мадақтау сөздермен бағалап, ынталандыру - «қорытынды шығару және есте сақтау» әдісі -«жеке тұлғаға бағдарланған тәсіл» «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бутерброд», «Көршіңмен алмас» әдістерімен бағаланды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Сабақ барысындағы оқушыларды топқа бөле отырып, топтық, жұптық жұмыстар жасау арқылы денсаулық сақтау технологиялары жүзеге асады. Сынып бөлмесін желдету, таза болуын қадағалау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қол жетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, не себепті? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезінде уақыт тиімді пайдаланылады? |
Бұл тарауды рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты жоспарлауда: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көміртектердің аллотропиялық түр өзгерістері 8 сынып
Көміртектердің аллотропиялық түр өзгерістері 8 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.4 В Көміртек және оның қосылыстары |
Ақтоған орта мектебі |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Шукирова Мадина Нурмаханбетовна |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көміртектің аллотропиялық түрөзгерістері |
|
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
8.4.3.3 – көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің құрылысын және қасиеттерін салыстыру. 8.4.3.4 - көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің қолданылу аймағын зерттеу. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
-Көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің құрылысы және қасиеттерінің арасындағы ұқсастықтар мен айырмашылықтарды анықтау. - Көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің қолданылу аймағын олардың қасиеттерінің (адсорбция) негізінде зерттеу. - Көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің қасиеттерін олардың кристалдық торларының ерекшеліктеріне сүйеніп түсіндіру. |
|
|
Бағалау критерийлері (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) |
– Көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің құрылысын және қасиеттерін салыстырады. - Көміртектің аллотропиялық түр өзгерістерінің қолданылу аймағын зерттейді. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
-Оқушылар: -көміртектің аллотропиялық түр өзгерістеріінің құрамы мен қасиеттерін сипаттайды, жеке пікірлерін айтып, өз ойларын дамыта отырып, ауызша және жазбаша түрде талқылайды. Пәнге тән лексика мен терминология - аллотропия -алмаз, графит, карбин, фуллерен - ағаш көмірі, адсорбция, адсорбенттер, нанотүтікшелер Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Аллотропия дегеніміз ... Көміртектің ... түрлі аллотропиясы бар. Адсорбция дегеніміз ... |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Өндірістік білім мен ғылымды біріктіріп, инновациялық индустриялық кластерді дамыту үшін көміртектің аллотропиялық түр өзгерістері туралы және олардың қасиеттерін білуі қажет. Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту. Бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау, өзара қарым – қатынаста сын тұрғысынан ойлау. |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
География «Табиғи минералдар және олардың қорлары» Математика «Көпбұрыштар», «Кеңістіктегі фигуралар». |
|
|
Алдыңғы білім |
Алдыңғы сабақтардан көміртек неліктен көптеген қосылыстарында төрт байланыс түзетінін біледі. Табиғатта көміртек және оның қосылыстарының таралуын сипаттай алады. |
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған уақыт |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Жеке жұмыс. Сабақтың соңы |
2. Психологиялық ахуал:«Арқаға сурет» әдісі. Жұптасып отырған оқушылар бір-бірінің арқаларына үнсіз жақсы бір сөзді саусақтарымен жазып, оны табуға тырысады. Мақсаты:сыныпта қолайлы атмосфера туғызу және оқушылар арасындағы сенімді, достықты, сыйластылықты қалыптастыру. 3. Топтарға біріктіру Оқушыларды көміртектің аллотропиялық түрөзгерістерінің аты бойынша түрлі-түсті стикерлер арқылы топтарға бөлу. I топ-Алмаз; II топ-Графит; III топ- Карбин; IV топ- Фуллерен; 4.Топтық жұмыс:Әр топқа тапсырма «Химиялық диктант» Оқушылар өздері берілген тақырып бойынша білгендерін жазып, топта талқыға салып, топтың атынан жауап беріледі. Химиялық диктант бойынша топтың жауабы тақтаға жазылады. а) Қазақша атауы: көміртек; Ағылшынша атауы: ... Орысша атауы: ... ә) Периодтық жүйеде ... периодта, ... топтың ... топшасы, салыстырмалы атомдық массасы ..., электрондық конфигурациясы ................ б) қосылыстарындағы тотығу дәрежесі ..., ..., ..., валенттілігі ..., .... в) Көміртектің минералдары мен табиғаттағы қосылыстары: г) Жер қыртысындағы массалық үлесі ... % және атмосферада ... д) Көміртек элементін ... жылы француз ғалымы ............. ашты. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен бағалаймын. Тапсырма 2. «Серпілген сауалдар» Мақсаты: оқушылардың көңіл күйін көтеріп,қызығушылықта- рын арттыру 1. Көміртек неліктен органогенді элемент болып табылады? 2.Көміртектің табиғаттағы айналымы қандай процесс арқылы іске асады? Мағынаны ашу (оқушыларды жаңа сабақ тақырыбымен, мақсатымен таныстыру) 5. «Суреттер сөйлейді» әдісі (сыныпқа сұрақ қойылады) Мына суретте не бейнеленгендігін, осы заттардың арасында қандай байланыс бар екендігін анықтап, бір-бірінен айырмашылығын табыңдар. (Оқушылар суреттен бір-бірінің арасындағы байланысты таба алмауы мүмкін, сондықтан оқулыққа сілтеме 195-200 бет)
Тапсырма. Сыныпқа ауызша сұрақтар қойылады. Аллотропия дегеніміз ... Көміртектің ... түрлі аллотропиясы бар. Адсорбция дегеніміз не? Бағалау: Формативті бағалау (Жарайсың, керемет, тамаша)
Оқулықтың 195-200-ші беттеріндегі тақырыппен таныса отырып, берілген тапсырманы орындайды. 1-топ.Алмаз
2-топ Графит
3-топ Карбин
4-топ Фуллерен
Дескриптор: - Көміртегінің аллотропиялық түр өзгерістеріне тән физикалық қасиеттерді анықтай алады; -Кристалл торының пішінін, С атомының орналасу ерекшелігін анықтайды -Қолданылу салаларын атай алады. Қалыптастырушы бағалау: «бутерброд» әдісі Екі мадақ - бір сын
Оқушылар бір – бірінің жақсы және кетірген кемшіліктерін екі мадақ – бір сын арқылы стикерге жазып бағалайды. Жеке жұмыс. Сәйкестендіру тесті
Сәйкестендіру тестінің жауаптары интербелсендітақтадан көрсетіледі. Оқушылар бір-бірінің жауаптарын тексереді. Оқушылар бірін-бірі бағалайды. Жауаптар ;
Дескриптор: - Алмазға тән белгілерін анықтайды. - Графитке тән белгілерін анықтайды. - Карбинге тән белгілерін анықтайды. - Фуллеренге тән белгілерін анықтайды. «Көршіңмен алмас» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі смайликтер арқылы бағалайды.
Мұғалім іс-әрекеті: Оқушыларға жеке тапсырмалар беріледі. Оқушылардың өзін-өзі, бірін-бірі бағалауын ұйымдастырылады. Оқушының қажеттілігін анықтау мақсатында «жеке тұлғаға бағдарланған тәсіл» бойынша кейбір оқушыларға берілетін қосымша тапсырма. Неліктен алмаздан электродтар дайындауға болмайды,ал графиттен болады?
Мақсаты: тақтадағы суреттер бойынша оқушылар өзімен бірге бүгінгі сабақтан қандай білім, білік, дағдыны алып кеткісі келетінін, толықтыратынын немесе керек емес ақпарат туралы пікірлерін стикерге жазады.
Үйге тапсырма: Бес жолды өлең құрастыр. Эссе жазу. |
ә
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау- сіз қандай тәсілмен Көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Саралап оқыту әрекеті - білім алуға бағытталған әрекет. Оқушылардың дербес ерекшеліктерін анықтау үшін оқытушы алдымен, олардың ықылас - жігерін, еске сақтау мен ойлау қабілеттерін, ынтасын, жалпы білім деңгейін зерттеуі қажет. Бұл ерекшеліктерді айқындау үшін білімді меңгеру деңгейін анықтауға арналған тапсырмалар дайындалады. Оқушыларды аралас топтарға топтастырылды. Сыныпта барлық балалардың ойлау қабілеті әр түрлі.Қолдауды қажет ететін оқушылармен саралап жұмыс жүргізу үшін дайын алгоритм жоспарланған. Саралау тәсілі арқылы әр оқушының қажеттілігі мен танымдық қасиеттерінің дамуына сәйкес, жас ерекшеліктерін ескере отырып сараланған тапсырмалар құрылады. Оқушылардың нәтижеге жетуі әр түрлі болуы мүмкін. Оқушылардың білімділік міндеттерді шешу мақсатында ынтымақтасып жұмыс істеуі үшін мүдделері ұқсас оқушылар түрлі-түсті стикерлері әдісімен топтастырылады. Оқулықпен, ақпаратпен жұмыс істеу дағдыларын дамыту, яғни мәтіндегі негізгі ойды тұжырымдау қабілеттері дамуы тиіс. Оқушылырға күрделігіне қарай алға ілгерілеп отыратын тапсырмалар дайындауда топтарда оқыту мақсатына жетудегі сыныптағы оқушылардың барлығы орындауға «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша тапсырманы орындау кезінде оқушы өзінің жауабын негіздеп, түсініктеме береді, осы кезде оқушы ақпаратты толықтыра түзете көрсетеді. Көпшілігі үшін «Сәйкестендіру тесті» әдісі арқылы тапсырманы орындаған кезде көміртегінің аллотропиялық түр өзгерістеріне тән физикалық қасиеттерін, кристалл торының пішінін, С атомының орналасу ерекшелігін анықтап, қолданылу салаларын атай алады. Нәтижесіне қарай, қолдауды қажет ететін оқушыларға жеке қолдау, оқу материалдары мен ресурстар дайындалады. Химия 8-сынып,М.Б.Усманова, Қ.Н.Сақариянова Алматы «Атамұра» 2018. 195-200 бет. Қажеттілігі жоғары балаға «Серпілген сұрақтар» әдісін қолдану арқылы есептер жоспарланады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау- сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Тапсырманы орындау барысында оқушылар өзін-өзі, бірін-бірі, топпен бағалайды; Мадақтау сөздермен бағалап, ынталандыру - «қорытынды шығару және есте сақтау» әдісі -«жеке тұлғаға бағдарланған тәсіл» «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бутерброд», «Көршіңмен алмас» әдістерімен бағаланды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Сабақ барысындағы оқушыларды топқа бөле отырып, топтық, жұптық жұмыстар жасау арқылы денсаулық сақтау технологиялары жүзеге асады. Сынып бөлмесін желдету, таза болуын қадағалау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қол жетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, не себепті? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезінде уақыт тиімді пайдаланылады? |
Бұл тарауды рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты жоспарлауда: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















