|
Бөлімі: |
3 – бөлім.Робототехника. Жоба |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Телманова Айнаш Асылханқызы |
||||
|
Күні: |
21.02.2023 жыл |
||||
|
Сыныбы: |
3 «ә» сыныбы |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютерде және құжатта ақпарат іздеу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.3.1.1 ақпарат іздей алу (құжаттағы мәтін үзіндісі); 3.2.1.5 суреттерді мәтінге енгізіп, реттеу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Компьютерде файлдар мен бумаларды іздеуді үйреніп, мәтін үзіндісін құжаттан іздеуді біледі. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс – әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1-7 мин. |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
|
Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі. |
Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді. Өткен тақырыпты қайталау Топтық жұмыс.
2.Жаңа құжат құру үшін қандай командаларды орындаймыз? 3. Құжатты қалай сақтаймыз? Оқушылар топпен жұмыстанып, сұрақтарға жауап береді.
Іске қосу => Барлық программалар => MS Office => MS Word 2.Жаңа құжат құру үшін қандай командаларды орындаймыз? Файл => Создать (Құру) => Новый документ (Жаңа құжат) 3. Құжатты қалай сақтаймыз? Файл => Сохранить как ( Қалай сақтау) Әр топ бір – бірін бағалайды |
Әр топ бірін – бірі бағалайды. |
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне және сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Стикерлер» әдісі арқылы бағалайды. Жасыл түс – «Жарайсың!», Сары түс – «Жақсы»! Қызыл түс – «Талпын!» |
Интерактивті тақта Оқулық Жұмыс Дәптерлер |
|
|
Сабақтың ортасы (26 мин)
Сабақтың соңы
Оқу тапсырмасы |
Файлдар мен бумаларды іздеу Файл не буманың орны белгісіз болса , оны табу үшін , WINDOWS 7 нұсқасында төмендегі екі әдістің бірін қолдануға болады. 1. Бас мәзірде орналасқан Поиск (Іздеу) командасының көмегімен іздеу . Іздеу алаңына қажет файл немесе буманың атауын жазу керек.
2. Ашылған терезеде немесе бума терезесінің оң жақ жоғары бұрышында орналасқан Іздеу алаңын пайдалану. Файлды төмендегі ерекшеліктері бойынша іздеуге болады: 1) Вид (Түрі) бойынша іздеу ; 2) Дата изменения (Өзгертілген уақыты ) бойынша іздеу ; 3) Тип расширение (Кеңейтілім типі ) бойынша іздеу; 4) Размер (Өлшемі) бойынша іздеу; 5) Имя (Атауы) бойынша іздеу Файлды іздеу. Word мәтіндік редакторында жасалған құжатты сөз, сөйлем немесе мәтін үзіндісін іздеуге болады. Ол үшін мәтіндегі Главная (Басты)--- Редактирование--- (Редакциялау)---Найти (Табу)командаларын пайдаланамыз.
. Жеке жұмыс «Практикалық жұмыс» Әр топ компьтерде мәтінді теріп, сурет қойып, сақтайды. Бес жолдан тұратын өлең (Синквейн) 1 – топ: Мәтін 2 – топ: Құжат 3 – топ: Ақпарат Рефлексия 1) Бүгін біздер… орындадық 2) Бізге… ұнады 3) Бізде …өте жақсы шықты 4) Әзірше бізге … қиындық туғызды 78-80 бет , Үй тапсырмасы |
Мұғалім жаңа сабақ түсіндіреді.
Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. Әр топ бірін – бірі бағалайды.
Бүгінгі өткен тақырыпты қорытындылайды. |
|
Интерактивті тақта Оқулық |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютерде және құжатта ақпарат іздеу
Компьютерде және құжатта ақпарат іздеу
|
Бөлімі: |
3 – бөлім.Робототехника. Жоба |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Телманова Айнаш Асылханқызы |
||||
|
Күні: |
21.02.2023 жыл |
||||
|
Сыныбы: |
3 «ә» сыныбы |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютерде және құжатта ақпарат іздеу |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.3.1.1 ақпарат іздей алу (құжаттағы мәтін үзіндісі); 3.2.1.5 суреттерді мәтінге енгізіп, реттеу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Компьютерде файлдар мен бумаларды іздеуді үйреніп, мәтін үзіндісін құжаттан іздеуді біледі. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс – әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1-7 мин. |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
|
Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі. |
Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді. Өткен тақырыпты қайталау Топтық жұмыс.
2.Жаңа құжат құру үшін қандай командаларды орындаймыз? 3. Құжатты қалай сақтаймыз? Оқушылар топпен жұмыстанып, сұрақтарға жауап береді.
Іске қосу => Барлық программалар => MS Office => MS Word 2.Жаңа құжат құру үшін қандай командаларды орындаймыз? Файл => Создать (Құру) => Новый документ (Жаңа құжат) 3. Құжатты қалай сақтаймыз? Файл => Сохранить как ( Қалай сақтау) Әр топ бір – бірін бағалайды |
Әр топ бірін – бірі бағалайды. |
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне және сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Стикерлер» әдісі арқылы бағалайды. Жасыл түс – «Жарайсың!», Сары түс – «Жақсы»! Қызыл түс – «Талпын!» |
Интерактивті тақта Оқулық Жұмыс Дәптерлер |
|
|
Сабақтың ортасы (26 мин)
Сабақтың соңы
Оқу тапсырмасы |
Файлдар мен бумаларды іздеу Файл не буманың орны белгісіз болса , оны табу үшін , WINDOWS 7 нұсқасында төмендегі екі әдістің бірін қолдануға болады. 1. Бас мәзірде орналасқан Поиск (Іздеу) командасының көмегімен іздеу . Іздеу алаңына қажет файл немесе буманың атауын жазу керек.
2. Ашылған терезеде немесе бума терезесінің оң жақ жоғары бұрышында орналасқан Іздеу алаңын пайдалану. Файлды төмендегі ерекшеліктері бойынша іздеуге болады: 1) Вид (Түрі) бойынша іздеу ; 2) Дата изменения (Өзгертілген уақыты ) бойынша іздеу ; 3) Тип расширение (Кеңейтілім типі ) бойынша іздеу; 4) Размер (Өлшемі) бойынша іздеу; 5) Имя (Атауы) бойынша іздеу Файлды іздеу. Word мәтіндік редакторында жасалған құжатты сөз, сөйлем немесе мәтін үзіндісін іздеуге болады. Ол үшін мәтіндегі Главная (Басты)--- Редактирование--- (Редакциялау)---Найти (Табу)командаларын пайдаланамыз.
. Жеке жұмыс «Практикалық жұмыс» Әр топ компьтерде мәтінді теріп, сурет қойып, сақтайды. Бес жолдан тұратын өлең (Синквейн) 1 – топ: Мәтін 2 – топ: Құжат 3 – топ: Ақпарат Рефлексия 1) Бүгін біздер… орындадық 2) Бізге… ұнады 3) Бізде …өте жақсы шықты 4) Әзірше бізге … қиындық туғызды 78-80 бет , Үй тапсырмасы |
Мұғалім жаңа сабақ түсіндіреді.
Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. Әр топ бірін – бірі бағалайды.
Бүгінгі өткен тақырыпты қорытындылайды. |
|
Интерактивті тақта Оқулық |
|
шағым қалдыра аласыз

















