|
Тақырыбы: Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері. Желідегі қауіпсіздік. |
Мектеп: Гагарин атыңдағы орта мектеп |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Оқыту мақсаты |
8.4.1.1 адам ағзасына түрлі электронды құрылғылардың әсері туралы мысал келтіру және қорғану тәсілдерін тиімді пайдалану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Компьютердің және техникалық құрылғылардың адам ағзасына қалай әсер ететіні және қорғану тәсілдері жайлы ақпарт біледі
|
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі:Салауатты өмір салтын ұстана отырып компьютерде және техникалық құрылғылармен жұмыс істеуді тиімді қолдану. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар: Адам ағзасына әсер ететін факторларды жою жолдарына талдау жасай алады |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пəндік лексика жəне терминология: Электромагнитті сәуле әсері,
аспект. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Кезеңдер |
Уақыт минут |
Жоспарланған іс-əрекет |
Қолданы-латын əдістерге ұсыныс |
Қолданы-латын ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
3 |
Психологиялық aхуaл. Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. |
|
Стикерлер |
|||
|
Үй тапсырма сын сұрау |
7 |
«Сұрақтарды қағып ал» әдісі арқылы оқушылар өткен тақырыпты қайталайды.
|
Жеке жұмыс |
Қима қағаздар
|
|||
|
|
|
|
|
|
|||
|
Тақырып ашу |
6
|
Қарапайым сұрақтар кою арқылы тақырыпты ашу адам ағзасына қоршаған ортадан және тұрмыста жағымсыз әсер етуші қандай факторларды айта аласыздар? |
Жеке жұмыс |
|
|||
|
Білу жəне түсіну |
13 |
Топтық жұмыс. I топ – Техникалық құралдардың адам денсаулығына әсері. (таныстырылым түрінде) ІІ топ – Қауіпсіздік техника ережелері.(бейнежазба көрсету) |
Жаңа ақпаратты топта бірін-бірі үйретіп, түсіну үшін «Жигсо» əдісін қолдану |
Оқулық, қағаз, маркер ДК, проектор, калонка Таратпа материалда, маркер |
|||
|
Қорытындылау |
4 |
О |
Жеке жұмыс |
Таратпа материалдар |
|||
|
Рефлексия |
4 |
« |
«Жетістік ағашы» рефлекциясы |
Стикер |
|||
|
Үй тапсырма сы |
3 |
Кітап соңындағы «білу және түсіну» сұрақтарына жауап іздеп келу |
|
Оқушы күнделігі |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері.
Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері.
|
Тақырыбы: Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері. Желідегі қауіпсіздік. |
Мектеп: Гагарин атыңдағы орта мектеп |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Оқыту мақсаты |
8.4.1.1 адам ағзасына түрлі электронды құрылғылардың әсері туралы мысал келтіру және қорғану тәсілдерін тиімді пайдалану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Компьютердің және техникалық құрылғылардың адам ағзасына қалай әсер ететіні және қорғану тәсілдері жайлы ақпарт біледі
|
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі:Салауатты өмір салтын ұстана отырып компьютерде және техникалық құрылғылармен жұмыс істеуді тиімді қолдану. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар: Адам ағзасына әсер ететін факторларды жою жолдарына талдау жасай алады |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пəндік лексика жəне терминология: Электромагнитті сәуле әсері,
аспект. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Кезеңдер |
Уақыт минут |
Жоспарланған іс-əрекет |
Қолданы-латын əдістерге ұсыныс |
Қолданы-латын ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
3 |
Психологиялық aхуaл. Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. |
|
Стикерлер |
|||
|
Үй тапсырма сын сұрау |
7 |
«Сұрақтарды қағып ал» әдісі арқылы оқушылар өткен тақырыпты қайталайды.
|
Жеке жұмыс |
Қима қағаздар
|
|||
|
|
|
|
|
|
|||
|
Тақырып ашу |
6
|
Қарапайым сұрақтар кою арқылы тақырыпты ашу адам ағзасына қоршаған ортадан және тұрмыста жағымсыз әсер етуші қандай факторларды айта аласыздар? |
Жеке жұмыс |
|
|||
|
Білу жəне түсіну |
13 |
Топтық жұмыс. I топ – Техникалық құралдардың адам денсаулығына әсері. (таныстырылым түрінде) ІІ топ – Қауіпсіздік техника ережелері.(бейнежазба көрсету) |
Жаңа ақпаратты топта бірін-бірі үйретіп, түсіну үшін «Жигсо» əдісін қолдану |
Оқулық, қағаз, маркер ДК, проектор, калонка Таратпа материалда, маркер |
|||
|
Қорытындылау |
4 |
О |
Жеке жұмыс |
Таратпа материалдар |
|||
|
Рефлексия |
4 |
« |
«Жетістік ағашы» рефлекциясы |
Стикер |
|||
|
Үй тапсырма сы |
3 |
Кітап соңындағы «білу және түсіну» сұрақтарына жауап іздеп келу |
|
Оқушы күнделігі |
|||
шағым қалдыра аласыз
қушыларға
таратпа материалдары
беріледі
Жетістік
ағашына » бүгінгі сабақта қай деңгейге жеткендігін
жабыстырады.












