|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректерді ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Нұржақыпова Жанат Сейітжанқызы |
|||
|
Күні |
20.10.2022 ж. |
|||
|
Сынып 10 «ә» |
Қатысушылар саны |
10 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
КОМПЬЮТЕРДІҢ БАСҚАРУ, АРИФМЕТИКАЛЫҚ-ЛОГИКАЛЫҚ ЖӘНЕЖАД РЕГИСТРІ ҚҰРЫЛҒЫСЫНЫҢ ЖҰМЫСЫ |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.4 Логикалық өрнекті логикалық сызбаға өзгерту немесе керісінше 10.1.1.1 Басқару құрылғысының (БҚ), арифметика-логикалық құрылғының (АЛҚ) және жад регистрінің процессордың бір бөлігі ретінде функциясын сипаттау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Фон Нейман қағидаларын анықтайды |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Логикалық өрнекті логикалық сызбаға өзгерте алады және керісінше орындай алады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Процессордың негізгі құрылғыларының маңызын түсіндіреді |
||||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут «Есімдер шеңбері» әдісі |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу Өткен сабақты пысықтау. Оқушылардың аттары шеңберге жазылады. Шеңбер айналғанда қай оқушыға тоқтайды, сол оқушы сұраққа жауап береді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Өткен сабақ бойынша кері байланыс беріледі |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 6 минут Жеке жұмыс «Кластер» әдісі 5 минут Жеке жұмыс 5 минут Жұптық жұмыс 10 минут Жеке жұмыс 10 минут |
Мұғалімнің түсіндірмесі (слайд, бейнежазба қолдану) 1-тапсырма Джон Фон Нейман қағидаларын кластермен көрсетіңдер. 2-тапсырма Фон Нейман архитектурасының негізінде құрылған ЭЕМ сызбасын толықтырыңдар
3-тапсырма. Бір-бірлеріңе логикалық өрнек жазып беріңдер және сол өрнектің сызбасын сызыңдар. Сызбаларыңның дұрыс екенін онлайн симуляторға салып, тексеріңдер 4-тапсырма. Интернетті пайдаланып, заманауи процессорлар тобына кіретін INTEL PENTIUM және INTEL COREi5-тің сипаттамасын төмендегі кестеге жазыңдар.
|
Мұғалімді тыңдайды
Нейман қағидаларына кластер жасайды
2-тапсырманы үлестірме картасында орындайды
3-тапсырманы орындайды
Кестені толтырады |
Дескриптор: Нейман қағидаларын ретімен орналастырады-1 балл Қағидаларды дұрыс жазады-1балл
Дескриптор: Құрылғылар атын дұрыс жазады-1 б Құрылғылар арасындағы байланысты дұрыс көрсетеді-1б
Дескрпитор: Логикалық өрнекті дұрыс жаза алады:1 б Логикалық өрнекке сәйкес сызбаны дұрыс сызады-1 б Симуляторда сызбаны сызады-1б
Дескриптор: Екі процессордың айырмашылығын ажыратады-1б Қолдануға тиімдісін дұрыс таңдайды-1б Процессор бағасындағы айырмашылық-тың себебін түсіндіреді-1б
|
Дәптермен жұмыс
Үлестірме карталары
Сызбалар Logic.ly сайты
Google.com сайты Кесте |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
Үй тапсырмасын беру |
Оқушыларды бағалау
Өздерінің смартфондарының процессорының сипаттамасын жазып келу
|
|
|
Kundelik.kz |
«Тексерілді»
ДОІЖО..................Г.М.Жумабекова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
КОМПЬЮТЕРДІҢ БАСҚАРУ, АРИФМЕТИКАЛЫҚ-ЛОГИКАЛЫҚ ЖӘНЕЖАД РЕГИСТРІ ҚҰРЫЛҒЫСЫНЫҢ ЖҰМЫСЫ
КОМПЬЮТЕРДІҢ БАСҚАРУ, АРИФМЕТИКАЛЫҚ-ЛОГИКАЛЫҚ ЖӘНЕЖАД РЕГИСТРІ ҚҰРЫЛҒЫСЫНЫҢ ЖҰМЫСЫ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректерді ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Нұржақыпова Жанат Сейітжанқызы |
|||
|
Күні |
20.10.2022 ж. |
|||
|
Сынып 10 «ә» |
Қатысушылар саны |
10 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
КОМПЬЮТЕРДІҢ БАСҚАРУ, АРИФМЕТИКАЛЫҚ-ЛОГИКАЛЫҚ ЖӘНЕЖАД РЕГИСТРІ ҚҰРЫЛҒЫСЫНЫҢ ЖҰМЫСЫ |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.4 Логикалық өрнекті логикалық сызбаға өзгерту немесе керісінше 10.1.1.1 Басқару құрылғысының (БҚ), арифметика-логикалық құрылғының (АЛҚ) және жад регистрінің процессордың бір бөлігі ретінде функциясын сипаттау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Фон Нейман қағидаларын анықтайды |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Логикалық өрнекті логикалық сызбаға өзгерте алады және керісінше орындай алады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Процессордың негізгі құрылғыларының маңызын түсіндіреді |
||||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут «Есімдер шеңбері» әдісі |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу Өткен сабақты пысықтау. Оқушылардың аттары шеңберге жазылады. Шеңбер айналғанда қай оқушыға тоқтайды, сол оқушы сұраққа жауап береді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Өткен сабақ бойынша кері байланыс беріледі |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 6 минут Жеке жұмыс «Кластер» әдісі 5 минут Жеке жұмыс 5 минут Жұптық жұмыс 10 минут Жеке жұмыс 10 минут |
Мұғалімнің түсіндірмесі (слайд, бейнежазба қолдану) 1-тапсырма Джон Фон Нейман қағидаларын кластермен көрсетіңдер. 2-тапсырма Фон Нейман архитектурасының негізінде құрылған ЭЕМ сызбасын толықтырыңдар
3-тапсырма. Бір-бірлеріңе логикалық өрнек жазып беріңдер және сол өрнектің сызбасын сызыңдар. Сызбаларыңның дұрыс екенін онлайн симуляторға салып, тексеріңдер 4-тапсырма. Интернетті пайдаланып, заманауи процессорлар тобына кіретін INTEL PENTIUM және INTEL COREi5-тің сипаттамасын төмендегі кестеге жазыңдар.
|
Мұғалімді тыңдайды
Нейман қағидаларына кластер жасайды
2-тапсырманы үлестірме картасында орындайды
3-тапсырманы орындайды
Кестені толтырады |
Дескриптор: Нейман қағидаларын ретімен орналастырады-1 балл Қағидаларды дұрыс жазады-1балл
Дескриптор: Құрылғылар атын дұрыс жазады-1 б Құрылғылар арасындағы байланысты дұрыс көрсетеді-1б
Дескрпитор: Логикалық өрнекті дұрыс жаза алады:1 б Логикалық өрнекке сәйкес сызбаны дұрыс сызады-1 б Симуляторда сызбаны сызады-1б
Дескриптор: Екі процессордың айырмашылығын ажыратады-1б Қолдануға тиімдісін дұрыс таңдайды-1б Процессор бағасындағы айырмашылық-тың себебін түсіндіреді-1б
|
Дәптермен жұмыс
Үлестірме карталары
Сызбалар Logic.ly сайты
Google.com сайты Кесте |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
Үй тапсырмасын беру |
Оқушыларды бағалау
Өздерінің смартфондарының процессорының сипаттамасын жазып келу
|
|
|
Kundelik.kz |
«Тексерілді»
ДОІЖО..................Г.М.Жумабекова
шағым қалдыра аласыз













