Материалдар / КОМПЬЮТЕРДІҢ БАСҚАРУ, АРИФМЕТИКАЛЫҚ-ЛОГИКАЛЫҚ ЖӘНЕЖАД РЕГИСТРІ ҚҰРЫЛҒЫСЫНЫҢ ЖҰМЫСЫ

КОМПЬЮТЕРДІҢ БАСҚАРУ, АРИФМЕТИКАЛЫҚ-ЛОГИКАЛЫҚ ЖӘНЕЖАД РЕГИСТРІ ҚҰРЫЛҒЫСЫНЫҢ ЖҰМЫСЫ

Материал туралы қысқаша түсінік
КОМПЬЮТЕРДІҢ БАСҚАРУ, АРИФМЕТИКАЛЫҚ-ЛОГИКАЛЫҚ ЖӘНЕЖАД РЕГИСТРІ ҚҰРЫЛҒЫСЫНЫҢ ЖҰМЫСЫ
Авторы:
12 Желтоқсан 2023
204
6 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Деректерді ұсыну

Педагогтың аты-жөні

Аметов Тұрсынбай Еркинбаевич

Күні


Сынып 10

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

КОМПЬЮТЕРДІҢ БАСҚАРУ, АРИФМЕТИКАЛЫҚ-ЛОГИКАЛЫҚ

ЖӘНЕЖАД РЕГИСТРІ ҚҰРЫЛҒЫСЫНЫҢ ЖҰМЫСЫ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


10.2.2.4 Логикалық өрнекті логикалық сызбаға өзгерту немесе керісінше

10.1.1.1 Басқару құрылғысының (БҚ), арифметика-логикалық құрылғының (АЛҚ)

және жад регистрінің процессордың бір бөлігі ретінде функциясын сипаттау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Фон Нейман қағидаларын анықтайды

Көптеген оқушылар:

Процессордың функцияларын салыстырады

Кейбір оқушылар:

Процессордың негізгі құрылғыларының маңызын түсіндіреді


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Жаңа тақырыпқа шолу

Өткен сабақты пысықтау: «Серпілген сауалдар» әдісі

Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Допты лақтыру арқылы

өткен оқу жылында үйренгендерін айтады.

Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау,

ынталандыру

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.










Сабақтың ортасы

«Миға шабуыл» әдісі

- Компьютердің ішкі құрылысы жайлы қандай ақпаратты

білесіңдер?

- Адам мен компьютердің ойлауы арасында қандай ортақ

ұқсастықтары бар деп ойлайсыңдар?

- Компьютер адамның қандай іс-әрекеттерін орындай

алмайды?

«Джигсо» әдісі Оқулық

Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Мұғалімнің

түсіндірмесі (слайд, бейнежазба қолдану), топта бірлесіп

талқылайды.

Ауызша мадақтау, ынталандыру

Мұғалімді тыңдайды




















1-тапсырманы орындайды










2-тапсырманы орындайды











3-тапсырманы орындайды


































Стикер

4 балл










Стикер

3 балл







Стикер

3 балл



























Сабақтың соңы

1. Фон Нейманның қандай қағидалары бар?

2. Заманауи компьютерлердің алғашқы

компьютерден қандай артықшылықтары бар?

3. Процессордың ішкі құрылысын ата.

4. Процессордың негізгі құрылғыларының

қызметін сипатта.

5. Арифметикалық-логикалық құрылғының

міндеті не?

Өздерін бағалайды

2.Кері байланыс:

Өзін-өзі бағалау.


Плакат /слайд/








Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!