|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Деректерді ұсыну |
Мектеп: 11 о/м |
||
|
Күні: 12.10.2023 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Асанова Г.Ж. |
||
|
Сынып: 10 «А» |
|
||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
Компьютердің логикалық элементі |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.2.2.3 маңызды логикалық элементтердің мақсатын түсіндіру: конъюнктор, дизъюнктор, инвертор |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Компьютердің логикалық элементтерін анықтау Логикалық сызба бойынша логикалық өрнек құрастыру |
||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: және-немесе-емес-вентиль-ақиқат-жалған-шартты белгі-логикалық өрнек-инвентор-конъюкция-дизъюнкция |
||
|
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Логикалық амалдардың қандай түрлерін білесің? Компьютерде логикалық амалдарды пайдаланудың қандай маңыздылығы бар деп ойлайсың? Логикалық амалдарды жазыңдар. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Топта бірлесіп жұмыс жасау, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Математикалық сандар, ағылшын, орыс тілдерінде сөздер қолданылады |
||
|
Алдыңғы білім |
Санау жүйесі |
||
|
Ресурстар |
Компьютер құрылғыларының суреті, слайдтар,қиындылар, тақта, оқулық, А4 парағы |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
||
|
Сабақтың басы 3мин 7мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Топқа біріктіру: «Мозайка» әдісі Оқушылар жүйелік блоктың ішкі құрылғыларын құрастыру арқылы топтарға бірігеді. Қиындылардағы сандарды құрастырғанда парақтың артында «Аналық тақта», «Шина», «Чипсет» сөздері құрастырылады. Өткен сабақты пысықтау: «Таза тақта» Оқушылар өткен тақырып бойынша тақтаға сұрақтар немесе ережелер жазып тақтаны толтырады, содан кейін әр сұраққа жауап беріп, өшіріп отырады. Соңында барлық сұрақтарға жауап бергенде тақта таза болып шығады. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау |
||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 8 мин 7 мин |
«Миғашабуыл» әдісі
Компьютерделогикалықамалдардыпайдаланудыңқандаймаңыздылығыбардепойлайсың? Жаңа сабақ. Мағынаны білу, түсіну. Бейнебаян көрсетіледі. Бейнебаян арқылы түсінгендерін талқылайды Топтық жұмыс - Логикалық өрнектердің мәнін есепте. Сызбасынсыз. а) емес (1 және (1 немесе 1) және0)ә) 1 және (емес (1 немесе 0) және1) б) 1 және 1 немесе 0 және 1в) 1 жәнеeмес (емес (1) және 0) Дескриптор:
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау |
||
|
6мин |
Жеке жұмыс - Логикалық элементтердің сызбасына қарап, оның мәнін есептеп тап.
Дескриптор: Логикалық өрнекті құрастырады. ҚБ Өзін-өзі бағалау |
||
|
|
|||
|
Сабақтыңсоңы 4 мин 2мин |
Жаңа тақырыпты қорытындылау бойынша талдау сұрақтары:
ҚБ Мұғалім ауызша бағалайды Рефлексия: «Табыс сатысы» әдісі Оқушылар «Мен білемін», «Мен үйрендім», «Мен жасай аламын» сатысы бойынша пікірлерін жазады. А4 парағы Үй тапсырмасы: Оқулықтағы 3-тапсырманы орындау: өрнекті пайдаланып, логикалық сызбасын сыз. Таңдау тапсырмасы: Оқулықтағы 4-тапсырманы орындау |
||
|
|
|||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай Тапсырма бересіз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
|
Бірлескенжұмыс, жекежұмысарқылысабақтымеңгерту. Шаттықшеңбері, «Мозайка» арқылытопқабіріктіру, «Тазатақта» әдісібойыншаөткентақырыптыпысықтау, «Миғашабуыл» әдісі, деңгейліктапсырмалар, керібайланыс орнату: «Табыссатысы» |
Бағалау парағын қолдану арқылы аузша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру |
Компьютер мен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру |
|
|
Жалпыбағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютердің логикалық элементі
Компьютердің логикалық элементі
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Деректерді ұсыну |
Мектеп: 11 о/м |
||
|
Күні: 12.10.2023 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Асанова Г.Ж. |
||
|
Сынып: 10 «А» |
|
||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
Компьютердің логикалық элементі |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.2.2.3 маңызды логикалық элементтердің мақсатын түсіндіру: конъюнктор, дизъюнктор, инвертор |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Компьютердің логикалық элементтерін анықтау Логикалық сызба бойынша логикалық өрнек құрастыру |
||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: және-немесе-емес-вентиль-ақиқат-жалған-шартты белгі-логикалық өрнек-инвентор-конъюкция-дизъюнкция |
||
|
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Логикалық амалдардың қандай түрлерін білесің? Компьютерде логикалық амалдарды пайдаланудың қандай маңыздылығы бар деп ойлайсың? Логикалық амалдарды жазыңдар. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Топта бірлесіп жұмыс жасау, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Математикалық сандар, ағылшын, орыс тілдерінде сөздер қолданылады |
||
|
Алдыңғы білім |
Санау жүйесі |
||
|
Ресурстар |
Компьютер құрылғыларының суреті, слайдтар,қиындылар, тақта, оқулық, А4 парағы |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
||
|
Сабақтың басы 3мин 7мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Топқа біріктіру: «Мозайка» әдісі Оқушылар жүйелік блоктың ішкі құрылғыларын құрастыру арқылы топтарға бірігеді. Қиындылардағы сандарды құрастырғанда парақтың артында «Аналық тақта», «Шина», «Чипсет» сөздері құрастырылады. Өткен сабақты пысықтау: «Таза тақта» Оқушылар өткен тақырып бойынша тақтаға сұрақтар немесе ережелер жазып тақтаны толтырады, содан кейін әр сұраққа жауап беріп, өшіріп отырады. Соңында барлық сұрақтарға жауап бергенде тақта таза болып шығады. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау |
||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 8 мин 7 мин |
«Миғашабуыл» әдісі
Компьютерделогикалықамалдардыпайдаланудыңқандаймаңыздылығыбардепойлайсың? Жаңа сабақ. Мағынаны білу, түсіну. Бейнебаян көрсетіледі. Бейнебаян арқылы түсінгендерін талқылайды Топтық жұмыс - Логикалық өрнектердің мәнін есепте. Сызбасынсыз. а) емес (1 және (1 немесе 1) және0)ә) 1 және (емес (1 немесе 0) және1) б) 1 және 1 немесе 0 және 1в) 1 жәнеeмес (емес (1) және 0) Дескриптор:
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау |
||
|
6мин |
Жеке жұмыс - Логикалық элементтердің сызбасына қарап, оның мәнін есептеп тап.
Дескриптор: Логикалық өрнекті құрастырады. ҚБ Өзін-өзі бағалау |
||
|
|
|||
|
Сабақтыңсоңы 4 мин 2мин |
Жаңа тақырыпты қорытындылау бойынша талдау сұрақтары:
ҚБ Мұғалім ауызша бағалайды Рефлексия: «Табыс сатысы» әдісі Оқушылар «Мен білемін», «Мен үйрендім», «Мен жасай аламын» сатысы бойынша пікірлерін жазады. А4 парағы Үй тапсырмасы: Оқулықтағы 3-тапсырманы орындау: өрнекті пайдаланып, логикалық сызбасын сыз. Таңдау тапсырмасы: Оқулықтағы 4-тапсырманы орындау |
||
|
|
|||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай Тапсырма бересіз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
|
Бірлескенжұмыс, жекежұмысарқылысабақтымеңгерту. Шаттықшеңбері, «Мозайка» арқылытопқабіріктіру, «Тазатақта» әдісібойыншаөткентақырыптыпысықтау, «Миғашабуыл» әдісі, деңгейліктапсырмалар, керібайланыс орнату: «Табыссатысы» |
Бағалау парағын қолдану арқылы аузша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру |
Компьютер мен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру |
|
|
Жалпыбағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||
шағым қалдыра аласыз














