|
Сабақтың тақырыбы |
«Компьютерлік желілер» |
|
Модульдің атауы |
КМ 02. «Перифериялық құрылғыларды қосу және олардың жұмыс істеу қабілетін қамтамасыз ету» |
|
Дайындаған педагог |
|
|
Күні |
|
|
Мамандық-біліктілік |
Мамандық: 06120100 – «Есептеу техникасы және ақпараттық желілер». Біліктілік:3W06120101-Компьютерлік аппараттық қамтамасыз ету операторы. |
|
Курсы |
1 |
|
Тобы |
34 |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылықтарды дамыту |
Компьютерде желімен жұмыс жасау барысындағы қауіпсіздік ережелерін сақтауды үйрене отырып, отанын, елін, жерін, өз отанын қадірлеуге дағдыландыру. Жаңа білім қалыптастыруда бірлесіп жұмыс жасау арқылы құрмет құндылықтарды, өзін –өзі бағалауды, басқаруды, өз жұмысын дұрыс жауапкершілікпен ұйымдастыруды қалыптастыру. |
|
Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі |
1.Компьютерлік желіні білу. 2.Желілердің түрлерін ажырату. 3.Желілер топологиясы түрлерінің ерекшеліктерін айқындау 4.Модем және дискілердің түрлерімен танысып, жұмыс істеу қағидаралымен танысады. |
|
Қажетті ресурстар |
Оқулық, интернет жүйесінен бейнебаяндар. Презентация, тапсырмалар |
|
Әдіс-тәсілдер. Техникалық құралдар, материалдар |
Слайд. Бейнеролик. Үй тапсырмасын ұялы телефонымыздағы ватсап желісінен Опрос платформасы арқылы тест сұрақтарына жауап береді. Жаңа тақырыпты меңгеруі бойынша компьютерден студенттерге тапсырма беріліп принтер арқылы шығарылады. Learningapps платформасында сөздерді сәйкестендіріп табу керек және миллион кімге бұйырады ойыны ойнатылады. Флешка (көрнекілік) арқылы сұрақ-жауап. Сабақты қорытындылау мақсатында тест сұрақтары беріледі. |
Сабақтың барысы:
|
|
Сабақтың барысы |
Уақыт (минут) |
Студенттердің әрекеттері |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі |
2 |
-Студенттермен сәлемдесу; -Аудитория тазалығын қадағалау; -Сабаққа қажетті құралдарды тексеру; -Сабаққа назарларын аудару; |
|
2 |
Үй тапсырмасын орындауын тексеру |
20 |
Перифериялық құрылғылар. Үй тапсырмасын ұялы телефонымыздағы ватсап желісі арқылы Опрос платформасында тест сұрақтары арқылы тексеремін. Өткен тақырып бойынша қорытындылау; |
|
3 |
Білім алушылардың негізгі кезеңде жұмысқа дайындығы Жаңа сабақ |
20 |
-Жаңа сабақты түсіндіру; Компьютерлік желі дегеніміз –дискі, файл, принтер, коммуникациялық құрылғыларды тиімді пайдалану мақсатында бір-бірімен байланыстырылған компьютерлер тізбегі. Сонымен қатар компьютерлік желі -әр түрлі ақпарат тасымалдауыштарын қолданбай-ақ, компьютерлер арасында ақпарат алмасуға мүмкіндік беретін компьютерлер мен басқа да құрылғылардың жиынтығы. Компьютерлік желілер пайдаланушылардың жылдам ақпарат алмасуын қамтамасыз етумен қатар, принтерлер мен басқа да қосымша құрылғыларды біріге пайдалануға, бір мезгілде бірнеше адамның бір құжатпен жұмыс жасауына мүмкіндік береді Компьютерлік желі жұмыс істеу принциптеріне, аппараттық және программалық қамтамасыз етуіне байланысты жергілікті және аумақты, интернет желісі болып бөлінеді. Бейнебаян «Компьютерлік желілер» тақырыбында. |
|
4 |
Қызметтің жаңа білімі мен тәсілдерін қалыптастыру
|
30 |
Жаңа сабақты меңгеру үшін студенттерді Flippity платформасы арқылы үш топқа бөлу.
1-топ аты «Жергілікті желі»
тобы болса, 2-ші топ «Аумақты желі» тобы
болады. 3-ші топ «Интернет» тобы болады.
Топтық жұмыстар орындау. «Компьютерлік желі» тобы «Аумақты желі», «Интернет» топтары бугінгі тақырыпқа байланысты интернет арқылы мәлімет алып,өзара хат алмасады және принтерден басып шығарады. Студенттер learningapps
платформасында миллион кімге бұйырады ойынын
ойнайды. learningapps платформасында сөздерді сәйкестендіріп табу.
Флешка (көрнекілік) арқылы сұрақ-жауап. Сабақты қорытындылау мақсатында тест сұрақтары беріледі. |
|
5 |
Сабақ бойынша рефлекция |
10 |
«Смартфон әдісі» бойынша кері байланыс. Бүгінгі алған білімдерін смартфонға түсіру.
|
|
6 |
Сабақты қорытындылау, бағалау. |
5 |
Студенттерге эмблемалар арқылы ұпай беру.
Сабақты қорытындылап, топ бойынша ұпай санын есептеу. Жинаған балдарына сәйкес бағалау. |
|
7 |
Үй тапсырмасы |
3 |
Компьютерлік желіні және желілердің түрлерін ажыратып желілер топологиясы түрлерінің ерекшеліктерін айқындау. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютерлік желілер.
Компьютерлік желілер.
|
Сабақтың тақырыбы |
«Компьютерлік желілер» |
|
Модульдің атауы |
КМ 02. «Перифериялық құрылғыларды қосу және олардың жұмыс істеу қабілетін қамтамасыз ету» |
|
Дайындаған педагог |
|
|
Күні |
|
|
Мамандық-біліктілік |
Мамандық: 06120100 – «Есептеу техникасы және ақпараттық желілер». Біліктілік:3W06120101-Компьютерлік аппараттық қамтамасыз ету операторы. |
|
Курсы |
1 |
|
Тобы |
34 |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылықтарды дамыту |
Компьютерде желімен жұмыс жасау барысындағы қауіпсіздік ережелерін сақтауды үйрене отырып, отанын, елін, жерін, өз отанын қадірлеуге дағдыландыру. Жаңа білім қалыптастыруда бірлесіп жұмыс жасау арқылы құрмет құндылықтарды, өзін –өзі бағалауды, басқаруды, өз жұмысын дұрыс жауапкершілікпен ұйымдастыруды қалыптастыру. |
|
Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі |
1.Компьютерлік желіні білу. 2.Желілердің түрлерін ажырату. 3.Желілер топологиясы түрлерінің ерекшеліктерін айқындау 4.Модем және дискілердің түрлерімен танысып, жұмыс істеу қағидаралымен танысады. |
|
Қажетті ресурстар |
Оқулық, интернет жүйесінен бейнебаяндар. Презентация, тапсырмалар |
|
Әдіс-тәсілдер. Техникалық құралдар, материалдар |
Слайд. Бейнеролик. Үй тапсырмасын ұялы телефонымыздағы ватсап желісінен Опрос платформасы арқылы тест сұрақтарына жауап береді. Жаңа тақырыпты меңгеруі бойынша компьютерден студенттерге тапсырма беріліп принтер арқылы шығарылады. Learningapps платформасында сөздерді сәйкестендіріп табу керек және миллион кімге бұйырады ойыны ойнатылады. Флешка (көрнекілік) арқылы сұрақ-жауап. Сабақты қорытындылау мақсатында тест сұрақтары беріледі. |
Сабақтың барысы:
|
|
Сабақтың барысы |
Уақыт (минут) |
Студенттердің әрекеттері |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі |
2 |
-Студенттермен сәлемдесу; -Аудитория тазалығын қадағалау; -Сабаққа қажетті құралдарды тексеру; -Сабаққа назарларын аудару; |
|
2 |
Үй тапсырмасын орындауын тексеру |
20 |
Перифериялық құрылғылар. Үй тапсырмасын ұялы телефонымыздағы ватсап желісі арқылы Опрос платформасында тест сұрақтары арқылы тексеремін. Өткен тақырып бойынша қорытындылау; |
|
3 |
Білім алушылардың негізгі кезеңде жұмысқа дайындығы Жаңа сабақ |
20 |
-Жаңа сабақты түсіндіру; Компьютерлік желі дегеніміз –дискі, файл, принтер, коммуникациялық құрылғыларды тиімді пайдалану мақсатында бір-бірімен байланыстырылған компьютерлер тізбегі. Сонымен қатар компьютерлік желі -әр түрлі ақпарат тасымалдауыштарын қолданбай-ақ, компьютерлер арасында ақпарат алмасуға мүмкіндік беретін компьютерлер мен басқа да құрылғылардың жиынтығы. Компьютерлік желілер пайдаланушылардың жылдам ақпарат алмасуын қамтамасыз етумен қатар, принтерлер мен басқа да қосымша құрылғыларды біріге пайдалануға, бір мезгілде бірнеше адамның бір құжатпен жұмыс жасауына мүмкіндік береді Компьютерлік желі жұмыс істеу принциптеріне, аппараттық және программалық қамтамасыз етуіне байланысты жергілікті және аумақты, интернет желісі болып бөлінеді. Бейнебаян «Компьютерлік желілер» тақырыбында. |
|
4 |
Қызметтің жаңа білімі мен тәсілдерін қалыптастыру
|
30 |
Жаңа сабақты меңгеру үшін студенттерді Flippity платформасы арқылы үш топқа бөлу.
1-топ аты «Жергілікті желі»
тобы болса, 2-ші топ «Аумақты желі» тобы
болады. 3-ші топ «Интернет» тобы болады.
Топтық жұмыстар орындау. «Компьютерлік желі» тобы «Аумақты желі», «Интернет» топтары бугінгі тақырыпқа байланысты интернет арқылы мәлімет алып,өзара хат алмасады және принтерден басып шығарады. Студенттер learningapps
платформасында миллион кімге бұйырады ойынын
ойнайды. learningapps платформасында сөздерді сәйкестендіріп табу.
Флешка (көрнекілік) арқылы сұрақ-жауап. Сабақты қорытындылау мақсатында тест сұрақтары беріледі. |
|
5 |
Сабақ бойынша рефлекция |
10 |
«Смартфон әдісі» бойынша кері байланыс. Бүгінгі алған білімдерін смартфонға түсіру.
|
|
6 |
Сабақты қорытындылау, бағалау. |
5 |
Студенттерге эмблемалар арқылы ұпай беру.
Сабақты қорытындылап, топ бойынша ұпай санын есептеу. Жинаған балдарына сәйкес бағалау. |
|
7 |
Үй тапсырмасы |
3 |
Компьютерлік желіні және желілердің түрлерін ажыратып желілер топологиясы түрлерінің ерекшеліктерін айқындау. |
шағым қалдыра аласыз






















