Тексерілді -------------------
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқамерзімді жоспар
|
Мектеп атауы: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Мерзімі: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 « » |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|
|||||||||||||||||||
|
Пән: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
1-бөлім: «Өлең сөздің патшасы» |
|||||||||||||||||||||
|
Тақырып: |
«Көңілім қайтты достан да, дұшпаннан да» өлеңіндегі ұлттық құндылықтар |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
10.1.5.1 шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашу 10.3.4.1 шығарманы идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын жазу. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашады шығарманы идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын жазады |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Оқушылармен амандасу,
түгендеу.
|
Іс-әрекет арқылы көрсетіп, амандасады. |
Мұғалімнің кері байланысы: «Тамаша!» |
|
||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
Үй жұмысына берілген тапсырманы тексертеді; |
ҮТ – 2балл |
Оқулық |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы (30-35 мин) Сабақтың соңы (5мин) |
Қызығушылықты ояту. Сұрақтарды басшылыққа алады
Сұрақтар:
2-тапсырма. Өлеңдегі ұлттықт құндылықтарды «Құндылықтар кестесіне» жазады
Осы сұраққа жауап бере отырып, шағын әдеби сын жазыңыз. Шығарма үзінділерінен мысалдар келтіріңіз
|
Таспадан өлеңді тыңдайды
Мазмұнын қара сөзге айналдырады Сұрақтарды басшылыққа алады
Оқушылар кестені толтырады.
Құндылықтарды ашып, қазіргі өмірмен байланысын анықтайды
сұраққа жауап бере отырып, шағын әдеби сын жазады. Шығарма үзінділерінен мысалдар келтіреді
|
Дескриптор:
Мазмұнын қара сөзге айналдырады Сұрақтарды басшылыққа алады- 2 балл
Дескриптор: 3балл
Дескриптор: Шағын сын жазады: Мысалдар келтіреді Тақырыпты ашады Тіл сауаттылығын сақтайды- 3 балл |
Презентация
https://youtu.be/h2u3wxEWqes?si=VYu1QvzbvGySmvfe
Оқулық |
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс: Жүгіртпе сұрақтар Бүгінгі сабақ тақырыбын қаншалықты меңгергенін анықтау мақсатында. Үй тапсырмасы. 22-беттегі «Үйде орында»
|
Сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасын жазып алады. |
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көңілім қайтты достан да, дұшпанннан да өлеңіндегі ұлттық құндылықтар
Көңілім қайтты достан да, дұшпанннан да өлеңіндегі ұлттық құндылықтар
Тексерілді -------------------
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқамерзімді жоспар
|
Мектеп атауы: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Мерзімі: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 « » |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|
|||||||||||||||||||
|
Пән: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
1-бөлім: «Өлең сөздің патшасы» |
|||||||||||||||||||||
|
Тақырып: |
«Көңілім қайтты достан да, дұшпаннан да» өлеңіндегі ұлттық құндылықтар |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
10.1.5.1 шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашу 10.3.4.1 шығарманы идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын жазу. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашады шығарманы идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын жазады |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Оқушылармен амандасу,
түгендеу.
|
Іс-әрекет арқылы көрсетіп, амандасады. |
Мұғалімнің кері байланысы: «Тамаша!» |
|
||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
Үй жұмысына берілген тапсырманы тексертеді; |
ҮТ – 2балл |
Оқулық |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы (30-35 мин) Сабақтың соңы (5мин) |
Қызығушылықты ояту. Сұрақтарды басшылыққа алады
Сұрақтар:
2-тапсырма. Өлеңдегі ұлттықт құндылықтарды «Құндылықтар кестесіне» жазады
Осы сұраққа жауап бере отырып, шағын әдеби сын жазыңыз. Шығарма үзінділерінен мысалдар келтіріңіз
|
Таспадан өлеңді тыңдайды
Мазмұнын қара сөзге айналдырады Сұрақтарды басшылыққа алады
Оқушылар кестені толтырады.
Құндылықтарды ашып, қазіргі өмірмен байланысын анықтайды
сұраққа жауап бере отырып, шағын әдеби сын жазады. Шығарма үзінділерінен мысалдар келтіреді
|
Дескриптор:
Мазмұнын қара сөзге айналдырады Сұрақтарды басшылыққа алады- 2 балл
Дескриптор: 3балл
Дескриптор: Шағын сын жазады: Мысалдар келтіреді Тақырыпты ашады Тіл сауаттылығын сақтайды- 3 балл |
Презентация
https://youtu.be/h2u3wxEWqes?si=VYu1QvzbvGySmvfe
Оқулық |
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс: Жүгіртпе сұрақтар Бүгінгі сабақ тақырыбын қаншалықты меңгергенін анықтау мақсатында. Үй тапсырмасы. 22-беттегі «Үйде орында»
|
Сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасын жазып алады. |
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













