ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: |
9-бөлім: Әлемдегі ірі кітапханалар Морфология /Үстеу.Үстеудің мағыналық түрлері/ |
|||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Мерекенова О.О. |
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
6-сынып қатысқандар: қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конгресс кітапханасы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.4.1 – ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстырады. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 7 мин Қызығушылы ғын ояту |
Амандасу. Жаңа тақырыпты ашу. Қызықты кіріспе тапсырма: Оқушыларға жұмбақ жасырады, жұмбақтың жауабы арқылы сабақтың тақырыбын мазмұнын ашады.
Сабақ мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Оқушыларға мынадай жұмбақ жасырылады. Жер жүзінен кітап терген, "Бұл не?" |
Қалыптастырушы бағалау |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 33 мин |
Оқылымалды тапсырмасы. Балалар, еске түсірейікші ауызекі сөйлеу стилі дегеніміз не еді? Ресми стиль дегеніміз не еді? №1 тапсырма (Т). Оқулықтағы екі мәтінді салыстырады. «Тапқырлар» әдісі /жазылым/ Әр топқа берілген сілтеме арқылы кіріп екі мәтінді салыстыру үшін "Салыстыру" кестесін толтырады.
|
Ауызекі сөйлеу стилі мен ресми стильді ажыратады. Оқушылар оқулықта берілген мәтінді толық оқиды. Әр топқа тапсырма беріледі, сол бойынша тапсырмаларды орындайды. Екі мәтінді салыстырады. |
Дескрипторлар: 1. ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын анықтайды. 2.екі мәтіннің мазмұнын салыстырады. 3.екі мәтіннің тілдік ерекшеліктерін салыстырады. |
|
||||||
|
№2 тапсырма.(Ж). «Ізденушілер» әдісі /оқылым,айтылым/ Белсенді оқыту «Түсіндіру және сипаттау» Саралау тәсілі «Диалог және қолдау көрсету» Оқылымнан кейінгі тапсырма. “Ойлан, жұптас, бөліс” әдісі Оқулықтағы 3 – тапсырманы жұпта орындау. Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Ауызекі сөйлеу стилінде мәтін құраған қиын болды ма? 2.Ресми стильдің ерекшеліктерін ата. 3.Ауызекі сөйлеу стилі мен ресми стильдің қандай айырмашылықтары бар? ЕЕБҚ тапсырмалары: "Бинго "ойыны Сұрақтар қою. |
Өзара жұптасып, ауызекі сөйлеу стилінде мәтін құрайды. Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: 1. Ресми стиль мен ауызекі сөйлеу стилінің ерекшелігін ажыратады. 2.Ресми стильде берілген мәтінді ауызекі сөйлеу стиліне өзгертіп жазады. 3.Үстеулерді мағынасына қарай ажыратып қолданады. |
|
|||||||
|
№3 тапсырма ( Ж). Тест тапсырмаларын орындайды. |
|
Дескрипторлар: Әр тест сұрағының жауабына 1 балл. |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Кері байланыс Үйге тапсырма |
"ҚҚҚ" әдісі арқылы сабақтағы алған білімдерін қорытындылау |
3 сөйлеммен өз ойын жеткізу. |
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Конгресс кітапханасы
Конгресс кітапханасы
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: |
9-бөлім: Әлемдегі ірі кітапханалар Морфология /Үстеу.Үстеудің мағыналық түрлері/ |
|||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Мерекенова О.О. |
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
6-сынып қатысқандар: қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конгресс кітапханасы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.4.1 – ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстырады. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 7 мин Қызығушылы ғын ояту |
Амандасу. Жаңа тақырыпты ашу. Қызықты кіріспе тапсырма: Оқушыларға жұмбақ жасырады, жұмбақтың жауабы арқылы сабақтың тақырыбын мазмұнын ашады.
Сабақ мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Оқушыларға мынадай жұмбақ жасырылады. Жер жүзінен кітап терген, "Бұл не?" |
Қалыптастырушы бағалау |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 33 мин |
Оқылымалды тапсырмасы. Балалар, еске түсірейікші ауызекі сөйлеу стилі дегеніміз не еді? Ресми стиль дегеніміз не еді? №1 тапсырма (Т). Оқулықтағы екі мәтінді салыстырады. «Тапқырлар» әдісі /жазылым/ Әр топқа берілген сілтеме арқылы кіріп екі мәтінді салыстыру үшін "Салыстыру" кестесін толтырады.
|
Ауызекі сөйлеу стилі мен ресми стильді ажыратады. Оқушылар оқулықта берілген мәтінді толық оқиды. Әр топқа тапсырма беріледі, сол бойынша тапсырмаларды орындайды. Екі мәтінді салыстырады. |
Дескрипторлар: 1. ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын анықтайды. 2.екі мәтіннің мазмұнын салыстырады. 3.екі мәтіннің тілдік ерекшеліктерін салыстырады. |
|
||||||
|
№2 тапсырма.(Ж). «Ізденушілер» әдісі /оқылым,айтылым/ Белсенді оқыту «Түсіндіру және сипаттау» Саралау тәсілі «Диалог және қолдау көрсету» Оқылымнан кейінгі тапсырма. “Ойлан, жұптас, бөліс” әдісі Оқулықтағы 3 – тапсырманы жұпта орындау. Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Ауызекі сөйлеу стилінде мәтін құраған қиын болды ма? 2.Ресми стильдің ерекшеліктерін ата. 3.Ауызекі сөйлеу стилі мен ресми стильдің қандай айырмашылықтары бар? ЕЕБҚ тапсырмалары: "Бинго "ойыны Сұрақтар қою. |
Өзара жұптасып, ауызекі сөйлеу стилінде мәтін құрайды. Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: 1. Ресми стиль мен ауызекі сөйлеу стилінің ерекшелігін ажыратады. 2.Ресми стильде берілген мәтінді ауызекі сөйлеу стиліне өзгертіп жазады. 3.Үстеулерді мағынасына қарай ажыратып қолданады. |
|
|||||||
|
№3 тапсырма ( Ж). Тест тапсырмаларын орындайды. |
|
Дескрипторлар: Әр тест сұрағының жауабына 1 балл. |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Кері байланыс Үйге тапсырма |
"ҚҚҚ" әдісі арқылы сабақтағы алған білімдерін қорытындылау |
3 сөйлеммен өз ойын жеткізу. |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз













