Материалдар / «Конус және оның элементтері. Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары»

«Конус және оның элементтері. Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары»

Материал туралы қысқаша түсінік
Колледж студенттеріне арналған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Маусым 2021
3926
5 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі


«Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасы» ММ


«Түлкібас агробизнес және саяхат колледжі» МКҚК





КЕЛІСІЛДІ БЕКІТЕМІН

колледж әдіскері директордың оқу жұмысы

______ А.С.Керимкулова жөніндегі орынбасары

« _____ »______ 2021ж ______ Л.Байсеитова

« _____ »______ 2021ж



1202000-«Тасымалдауды ұйымдастыру және көлікте қозғалысты басқару»

.

Жалпы білім беру пәндік циклдік комиссиясы


Ашық сабақ

Тақырыбы: «Конус және оның элементтері. Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары»







Математика пәнінің педагогы_____________Г.М.Рысбекова





















Т.Рысқұлов – 2021 жыл

Жалпы білім беру пәндік циклдік комиссиясы мәжілісінде

қарастырылып, бекітілді.


_______ хаттама « ____» ______________2021ж.


ПЦК төрағасы_____________ Г.Ахметова.



























































Ашық сабақтың тақырыбы: Конус және оның элементтері. Конустың жазбасы,бүйір және толық бетінің аудандары.






Күні: 11.05.2021 ж.

Педагогтың аты -жөні: Г.М.Рысбекова






Курсы: І топ: Т-011

Қатысқандар: 25






Оқу мақсаты:


-Конустың анықтамасын, оның элементтерін білу;

-Конусты жазықтықта кескіндей алу;

-Конустың белгісіз элементтерін таба білу;

-Конустың бүйір беті мен толық бетінің ауданының формулаларын қолдана отырып, есептеп шығару







Бағалау критерийлері


-Конустың анықтамасын біледі;

-Конустың элементтерін біледі;

-Конустың макетін жасай алады

-Конустың жазықтықта кескіндей алады;

-Конустың белгісіз элементтерін таба алады;

-Конустың бүйір беті мен толық бетінің ауданының формулаларын біледі,есептеп шығара алады







Тілдік мақсат:

Пәнге қатысты терминология

Студенттер:

- айналу денелерді және олардың элементтерін атайды;

- айналу денелердің элементтерін табуын түсіндіреді;

- айналу денелерінің жазбаларын сипаттайды;

- айналу денелерінің қималарының түрлерін түсіндіреді.

Бөлім бойынша лексика мен терминология:

- цилинр;

- конус;

- конустық бет;

- цилиндрлық бет;

- цилиндрдің жасаушысы;

- конустың жасаушысы;

- қиық конус;

- цилиндрдің бүйір/толық беті ;

- конустың бүйір/толық беті;

- цилиндрдің/ конустың айналу осі;

-цилиндрдің/конустың осьтік қимасы;

- айналу денелерінің жазбалары;

- сфераның/шардың диаметрлік қимасы.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

- цилиндрдің жазбасы...болын табылады;

- конустың жазбасы .... болып табылады;

- цилиндрді ... айналу арқылы алуға болады;

- конусты ... айналу арқылы алуға болады;

- шарды...айналу арқылы алуға болады;

- берілген жазық фигура, ... жазбасы болып табылады;

- ...осьтік қимасы ... болып табылады;

- ...өтетін жазықтыкпен ... кимасы ... болып табылады.






Құндылықтар баулу


-Белсенді қарым-қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту.

-Бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау

-Азаматтық жауапкершілік (заңды сақтау, міндеттерді орындау арқылы)

-Қазақстандық патриотизм (ҚР Конституциясы мен негізгі заңнамаларын оқып, үйрену арқылы)

-Дұрыс шешім қабылдау үшін, қоғамдық өмірге қатысу үшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру.







АКТ қолдану


-Интер белсенді тақтаны қолдану;

-Көрнекілік материалдарды қолдану арқылы жұмыс жасау

-Презентациямен және интернет материалдарымен жұмыс барысында, қажетті ақпаратты мұқият тыңдау, іздеу,анықтау, салыстыру,жылдам есептеу дағдыларын дамыту;

-Power Point презентациялары арқылы сыни тұрғыдан ойлау мен зерттеу дағдыларын дамыту.







Пәнаралық байланыс


Бұл бөлімде алған білім кеңістікте ойлау қабілетін дамытуға ықпал етеді. Осы бөлімдегі алған білімдері архитектурада, құрылыста кеңінен қолданыс табады, өйткені кеңістікте фигураларды кескіндеуде, модельдеуде, құрастыруда тәжірибелік дағдыларының қалыптасуына көмектеседі.







Уақыты

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар



Сабақтың басы

2 мин.





10 мин.




















І.Ұйымдастыру кезеңі (2-мин)


а) Сәлемдесу,түгелдеу,аудитория тазалығын қадағалау және студенттердің зейіндерін сабаққа аудару,ашық сабақтың мақсатын хабарлау,студенттердің сабаққа дайындығын бақылау.Бағалау парағы таратылып және топ басшылары сайланады.Бағалау парағындағы максималды балл 20 . Топ студенттері өзін–өзі және бірін-бірі бағалап отырады.

ІІ.Өткен тақырыпқа шолу:


1 Жекелеген жұмыс: «Көпжақты қорғау» (5-мин)

Алдын-алу әдісімен тілдік мақсатты дамытуға және геометриялық фигураларды тәжірибе жүзінде жасап,құрастырып үйрену мақсатында берілген үй тапсырмасы.Екі топқа да үй тапсырмасына өткен «Көпжақтар» бөлімі бойынша геометриялық фигуралар жасап әкелу берілген,әрбір топ мүшесі өздерінің жасап келген геометриялық денелерін қорғап беруі тиіс.

Көпжақтар:Тікпризма,көлбеу призма,параллелепипед,куб,пирамида,қиық пирамида.Бүйір беті мен толық бетінің аудандарының формулаларын жатқа айтады.


2. Жұппен жұмыс: «Көпжақтың аудандарын есептеу» (5-мин)


Геометриялық фигуралардың күрделілігіне қарай деңгейлік тапсырма:

Студенттер сызғышты пайдаланып,алдарындағы геометриялық денелердің өлшемдерін алып,фигураның бүйір бетінің ауданы мен толық бетінің ауданын есептеп шығарады.Бөлім бойынша теориялық тұрғыда алған білімдерін тәжірибе жүзінде қолданып үйренеді.Қай жұп бірінші есептеп шығарса, жауабын тақтаға жазады.



Дискриптор:

-Көпжақтардың элементтерін біледі

-Көпжақтардың қасиеттерін біледі

-Көпжақтардың ауданының формулаларын біледі

-Тәжірибе жүзінде қолдана алады



Бағалау критериі:

Студенттердің үйде жасап келген геометриялық фигураларын қорғап бергендері үшін 10 балл, аудандарын есептеп шығарғандары үшін 20 балл беріледі














Геометрия. Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану –математика бағытындағы 11–сыныбына арналған оқулық. (Жоба)//



Үлестірмелер,

көрнекіліктер,

студенттердің өздері жасаған геометриялық фигуралардың макеті









Білу және түсіну

10 мин.



























Сабақ-

тың ортасы










































































































































































Зерттеу және талдау

12 мин.



























ІІІ.  Жаңа сабақты түсіндіру (10-мин)

Бүгінгі сабақтың ұстанымы:



Естігенімді ұмытып қаламын,

Көргенімді есімде сақтаймын,

Істегенімді түсінемін”

Конфуций

Жоспар

  1. Айналадағы конус

  2. Конустың анықтамасы,элементтері

  3. Конустың жазбасы

  4. Конустың бүйір беті мен толық бетінің ауданы

  5. Мысал есеппен түсінді

    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ