Тексерді:
|
Мектеп атауы: |
|
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Султанниязова Гулмира |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Пән: Бөлім |
Геометрия |
||||||
|
Сынып: |
11- |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Конус және оның элементтері. Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
11.1.11 - көпжақтар мен айналу денелерінің жазбаларын жасай алу; |
||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Амандасу, сабақтың мақсатымен таныстыру. «Миға шабуыл»: «Конус дегеніміз не?», «Конустың қандай элементтері бар?» сұрақтарын қою |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өз ойларын ортаға салады. |
Оқушылардың жауаптары мадақталады, белсенділік бағаланады.. |
Интерактивті тақта, сызбалар |
|||
|
Жаңа сабақты бекіту: |
Конус ұғымы және элементтерін түсіндіру (табаны, төбесі, жасаушысы, биіктігі, радиусы). Конустың жазбасын көрсету. Формулалармен таныстыру:
|
Оқушылар тыңдайды, дәптерлеріне жазып алады. Сұрақтар қояды. |
Формулаларды дұрыс жазу және сұрақтарға жауап беру арқылы бағаланады.Осы талаптар бойынша оқушылар 10 баллдық шкаламен бағаланады. |
Презентация Интерактивті тақта Геогебра: org/classic/rjeb9peb |
|||
|
Жаңа сабақты бекіту Жеке жұмыс: |
Топтық жұмыс: берілген өлшемдері бойынша конустың бүйір және толық бетінің ауданын табу. Конустың жазбасын салу. Әр оқушыға конусқа байланысты жеке есеп беріледі. Кейін жұппен бір-бірінің есебін тексереді.
|
Топта есептерді шешеді, жазба жасайды, нәтижесін қорғайды. Жеке жұмыс орындайды, кейін жұбымен талқылайды. |
Есептердің дұрыстығы мен топтық жұмыстағы белсенділік бағаланады. (10 баллдық шкала) Өзара бағалау (жұптық тексеру парағы арқылы). |
Үлестірмелі тапсырмалар, калькулятор, сызғыш Оқулық-кітап: Шыныбеков Е.Н., Шыныбеков Д.Э., Жумбаева Р.Н. Карточкалар, дәптерлер |
|||
|
Қорытынды: |
Сабақ соңында сұрақ-жауап арқылы негізгі ұғымдарды пысықтау. Үй тапсырмасы беру: Конустың элементтері мен бет аудандарына байланысты есептер шығару.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, үй тапсырмасын жазып алады. |
Рефлексия ("Бір сөзбен сабақ туралы ойыңды айт"). |
Кітап, дәптер Оқулық-кітап: Шыныбеков Е.Н., Шыныбеков Д.Э., Жумбаева Р.Н. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Конус және оның элементтері. Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары.
Конус және оның элементтері. Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары.
Тексерді:
|
Мектеп атауы: |
|
||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Султанниязова Гулмира |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Пән: Бөлім |
Геометрия |
||||||
|
Сынып: |
11- |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Конус және оның элементтері. Конустың жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
11.1.11 - көпжақтар мен айналу денелерінің жазбаларын жасай алу; |
||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Амандасу, сабақтың мақсатымен таныстыру. «Миға шабуыл»: «Конус дегеніміз не?», «Конустың қандай элементтері бар?» сұрақтарын қою |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өз ойларын ортаға салады. |
Оқушылардың жауаптары мадақталады, белсенділік бағаланады.. |
Интерактивті тақта, сызбалар |
|||
|
Жаңа сабақты бекіту: |
Конус ұғымы және элементтерін түсіндіру (табаны, төбесі, жасаушысы, биіктігі, радиусы). Конустың жазбасын көрсету. Формулалармен таныстыру:
|
Оқушылар тыңдайды, дәптерлеріне жазып алады. Сұрақтар қояды. |
Формулаларды дұрыс жазу және сұрақтарға жауап беру арқылы бағаланады.Осы талаптар бойынша оқушылар 10 баллдық шкаламен бағаланады. |
Презентация Интерактивті тақта Геогебра: org/classic/rjeb9peb |
|||
|
Жаңа сабақты бекіту Жеке жұмыс: |
Топтық жұмыс: берілген өлшемдері бойынша конустың бүйір және толық бетінің ауданын табу. Конустың жазбасын салу. Әр оқушыға конусқа байланысты жеке есеп беріледі. Кейін жұппен бір-бірінің есебін тексереді.
|
Топта есептерді шешеді, жазба жасайды, нәтижесін қорғайды. Жеке жұмыс орындайды, кейін жұбымен талқылайды. |
Есептердің дұрыстығы мен топтық жұмыстағы белсенділік бағаланады. (10 баллдық шкала) Өзара бағалау (жұптық тексеру парағы арқылы). |
Үлестірмелі тапсырмалар, калькулятор, сызғыш Оқулық-кітап: Шыныбеков Е.Н., Шыныбеков Д.Э., Жумбаева Р.Н. Карточкалар, дәптерлер |
|||
|
Қорытынды: |
Сабақ соңында сұрақ-жауап арқылы негізгі ұғымдарды пысықтау. Үй тапсырмасы беру: Конустың элементтері мен бет аудандарына байланысты есептер шығару.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, үй тапсырмасын жазып алады. |
Рефлексия ("Бір сөзбен сабақ туралы ойыңды айт"). |
Кітап, дәптер Оқулық-кітап: Шыныбеков Е.Н., Шыныбеков Д.Э., Жумбаева Р.Н. |
|||
шағым қалдыра аласыз
















